Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év körüli gyereked hogy...

2 év körüli gyereked hogy viseli a tesó érkezését? Mennyire van időd a naggyal is minőségi időt tölteni?

Figyelt kérdés

Amikor a nagy született, az első 3 hónapban kb semmit se csináltam, csak szoptattam. Kétemberes baba volt, nappal alig aludt, csak cicin lógott. Azóta álombaba lett, de az eleje nagyon nehéz volt.

Nem tudom, mi lesz vele, ha a kicsi is ilyen habitusú lesz. Hogyan oldottátok meg, hogy ne érezze magát mellőzve és elhanyagolva? Annyi minden miatt parázok, hogy fogom összehangolni a két picit...


2020. júl. 7. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Az első nekem is ilyen volt, a másodikat meg kb észre sem lehetett venni, így nem volt semmi gond. A nagy szereti a kicsit, mondjuk volt egy rövidebb időszaka, mikor csak nekem "engedte" hogy megfogjam a babát, félti őt, próbál gondoskodni róla még így is hogy már ovisok
2020. júl. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Most született meg a 2. gyermekem (1,5 év van köztünk).

Amikor először szültem még magamra is alig volt időm, egyfolytában álmos, fáradt voltam. Most meg igazából egy igazi energiabomba vagyok.🙂 Nagyon ritkán alszok csak napközben. Igazából úgy foglalkozok velük (két lány), hogy amíg a kicsi alszik (nagyon szerencsésnek tartom magam, hogy alszik a kiságyban mindkettő🙏), addig a naggyal játszok, ha meg felkel a kicsi kb. csak enni kel fel még, hiszen nagyon kicsi (2 hetes), mostanra állt be körülbelül ez a rendszer, de nyílván ahogy fejlődik/fejlődnek ez változni, alakulni fog. Nagyokat szoktunk játszani a kertben, addig a pici alszik a babakocsiban vagy bent (ez változó). Alapvetően nekem így könnyebb, pedig "kétszer annyi a teher", mint egy gyerekkel.

Remélem nektek sem lesz semmi gond.😊

2020. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Hordozással. A nagylányom utálta sajnos, a kicsinél szerencsére bevált. Csak magamra kötöttem és egyszerre tudtam mindkettőjükkel foglalkozni. És tudom hogy sokan le fognak pontozni érte, de foggal körömmel ragaszkodom a napirendhez, a 2 gyerek és a mi szokásainkhoz igazodva nagy nehezen elértem hogy legyen napirendünk, így mindkét gyerek teljesen kiegyensúlyozott, boldog és nem hanyagolok el semmit és senkit. És a nagyobb már akkor egy csomó mindenben segített nekem és olyan boldog volt hogy segíthet😊 most 2 és 4 évesek, jól kijönnek egymással.
2020. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. Jól írja


Nem értem mi volt a bajom egy gyerekkel.


Sokkal leterheltebb voltam.


Most inkább ilyen ingerült napok vannak... férjemmel szemben🙈


Foglalkozás

Nyílván kevesebb, mint előtte.. de erre azért valamelyest fel lehet készîteni a gyereket..megtanítani egyedül is játszani pl


19 hónqp van köztük

2020. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

2 év 4 hónap van köztük. 5 hetes a kicsi.

Csatlakozom az előzőkhöz: nem értem, hogy mit picsogtam egy újszülöttel, sokkal hamarabb lett élvezhető a mostani felállás. (Oké, mondjuk a naggyal sokat szenvedtem a szoptatás miatt.)

Nálunk is kezd felállni az a napirend, hogy a kicsi 3-szor, a nagy egyszer alszik napközben. Így 2 alvásnál min. 2-2 órám van csak a naggyal lenni és 1 alvasnál én is pihenek. Közel sem olyan vészes, mint ahogy gondoltam.

A nagy pedig még mindig lelkes. Simogatja, puszilgatja, próbál vele játszani, beszélget vele, hoz neki pelust, segít a fürdetésben. Persze van olyan, amikor altatom a kicsit, hogy türelmetlen lesz, de ez napjában legfeljebb 2-szer van, úgyhogy ez is tűrhető. A szoptatással meg hamarabb végzünk, legfeljebb 20 perc és addig mesekönyvet olvasok a nagynak vagy elfoglalja magát.

2020. júl. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki nem érti mit picsogott, azt azt picsogta, hogy egy tök új helyzetbe került bele, olyasmibe, amit sose csinált, ijesztő újdonságok, jaj ha sír, jaj mi lesz + az ilyen "ba meg sose láttam ilyet közelről mi a rákot csináljak" stb. dolgokon kívül jött az, hogy hirtelen nem úgy ettél, aludtál, ÉLTÉL, ahogy a te igényeid kívánták ezt meg és ezt meg kellett szokni, mert marha kényelmes életből csöppentél bele abba, hogy szarni se akkor mégy, mikor kell, hanem amikor tudsz. Mire a következő jön, addigra az újdonság varázsa kilőve, már nem ijesztő, mert már kb. minent láttál és hozzá vagy ahhoz szokva, hogy alvás stb. terén nem a te igényeid vannak elöl. Nem akkora változás, mint az első gyerek.
2020. okt. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!