Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha előbb kúszik, mint...

Baj, ha előbb kúszik, mint hátra fordul?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos babám hasra fordul állandóan, viszont hátra még egyszer sem. Ez nem is zavarna, mert még ráér, nem siettetem, viszont esténként elkezdett előre haladni, ami úgy néz ki hogy kinéz egy játékot, fejét lerakja és a két hátsó lábával löki magát előre. Van, hogy felváltva a két lábával, majd megint felemeli a fejét, hogy hol jár. :D (Hason oldalra már pár hete kúszik) Az előbb egy perc alatt bejárta a kiságyat. Nem probléma ez, hogy előbb halad előre, mint hátra fordul? Hogyan lehet egyáltalán hátra fordulásra motiválni?
2020. júl. 7. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem


A kettô nem függ össze



De nagyon nem általános

Főleg, hogy ilyen hamar kússzon

2020. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem is túl gyors, mindent túl gyorsan csinál, mondjuk 42. hétre született, de akkor is... én azt hittem azért nyomja ki magát, hogy így forduljon hátra, de mostmár nem úgy néz ki.
2020. júl. 7. 21:55
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Minden gyerek más tempóban, más sorrendben halad. Nekem harabb állt fel a lányom mint mászott vagy ült.

Neki nem érdekes háton lenni sztem. Játékkal ösztönözheted.

2020. júl. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért általában azt mondják jó ha sorban halad a mozgásokkal. Esetleg védőnőt, gyerekorvost kérdezd meg.Mi babának is gyors mozgásfejlődésű, semmi hátránya nem tapasztalható eddig.Ha maga csinálja képes rá és úgy rendben van.
2020. júl. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kérdeztem a védőnőt, azt mondta hogy jó hogy kúszik, és nem baj még ha nem forog :) köszi a válaszokat
2020. júl. 8. 09:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is előbb kúszott a babám. 🙂

Én úgy ösztönöztem hogy forduljon a hátára, hogy az arca elé tartottam ami érdekelte (távirányító 😄), hogy felkeltsem a figyelmét, majd lassan húztam oldalra aztán felfelé (a feje felé). Ő persze nyúlt volna érte, majd véletlenül átfordult. Ezt egy párszor megcsináltam, aztán megtetszett Neki és magától is elkezdte csinálni. 🙂

De Ő 6 hónapos volt ekkor. Ti abszolút nem vagytok lemaradva. 🙂

De ha szeretnél gyakorolni vele, talán ez segítség:

[link] 01:35 körül jön a hátra fordulás.

2020. júl. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!