Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 évesen a beszédfejlődés...

1,5 évesen a beszédfejlődés ezen a szinten megfelelő szerintetek?

Figyelt kérdés

Augusztus 1-jén lesz 1,5 éves a kisfiam. Szerintem egy nagyon okos kisfiú, aki sok mindenben ügyes, de a beszéd miatt néha gondolkodóba esek vajon nem kellene-e már több mindent mondania.

Hangutánzó szavakkal együtt kb 10 szava van, de nagy részük nem helyes.

(Pl. Anya-nya vagy ana, apa-aba, vagy papa, stb)

Viszont a 3-4 helyesen használt hangutánzó szón kivul rengeteg állat hangját próbálja utánozni, illetve egyéb dolgokat is. Pl brummog ha autózik, de ha mondunk valamit ami tetszik neki akkor azt is sokszor megpróbálná mondogatni, csak éppen nem sikerül.

A “lámpa” szót pl napi többször is próbálja de a “lám” nem megy neki így pááámpa lesz belőle. :D és van még ilyenből jópár.

Bocsánat hogy ilyen részletes vagyok, de szerintem ezek is fontos dolgok, hogy ha nem is sikerül illetve nem ejt tisztán de próbálkozik, utánoz és figyel.

Egyébként mindent megért, utasitasokat teljesit (ha akar), tud igent-nemet inteni, mutogatva kommunikál. Mutatja ami tetszik neki, illetve amit szeretne, de azt is amiket kérdezünk. Szàndèkosan bohóckodik, mert érti a viccet, és stb.


Egyébként mozgása nagyon gyors volt, 11 hónaposan már 5-10 lépést megtett (gyorsan!), 1 évesen már bőven stabilan járt.

Úgy tudom akinek gyors a mozgása az esetleg később kezdhet beszélni.


Nekünk ő első gyerek, a védőnô mindig azt mondja hogy ügyes és eleget tud.

Ami megnyugtató, de itt biztos van még néhány anyuka aki hozzá tud szólni saját tapasztalat alapján is.

Előre is köszönöm Nektek ha megteszitek :-)



2020. júl. 15. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez így tökéletes. Nem kell ennél többet beszélnie. 2 évesen kell 20-50 szó és ebben az állathang utánzás is benne van, úgyhogy már a két éves szintet hozza. A fiuk egyébként később szoktak beszélni, mint a lányok, úgyhogy náluk a két és fél éves korig is megfelelő, ha megvan a 20 szó. Egy másfél évesnek meg nem kell helyesen ejtenie a szavakat.
2020. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
5 éves korra elvárt, hogy helyesen ejtse a szavakat 🙈
2020. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!