Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8,5 hónapos baba hogyan kötődik?

8,5 hónapos baba hogyan kötődik?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Van egy 8,5 honapos kisfiam es vele kapcsolatban szeretnék kerdezni. Igazából nem láttam még mas babát és ő az első nekem,ezért sok dolgot nem tudok. Szóval én azt hittem, hogy mire ekkora lesz a baba akkor már valamennyire kifogja fejezni felém, hogy tudja ki vagyok és valahogy én majd azért különlegesebb leszek neki, mint mások.

Ezt eddig nem igazán látom. Amikor jönnek hozzánk a nagyszülei akkor velük is ugyanúgy viselkedik és ha velük van en pedig megjelenek nem igazan tör ki sem örömben sem semmi különös dolgot nem látok rajta, hogy örülne. Pesze rámmosolyog, ha én mosolygok, de amúgy semmi... Kicsit rosszul esik pedig tudom nem kellene. Ha idegen jon hozzánk akkor sír, de könnyen feloldodik és akkor sem igazán néz engem, hogy figyelje velem mi van, hol vagyok stb...

Különben a mozgasa nem a legjobb. Le van maradva, tornaztatni kell, mert feszes még mindig.

A kezeit sem emeli, hogy oda akarna jönni vagy vegyem fel. Az sem zavarja, ha elmegyek a szobából. Amúgy egy nagyon okos kisfiú szerintem, de megis ez nagyon zavar, hogy nem érzem a ragaszkodást. Ez normális szerintetek vagy még van ideje? Nagyon köszönöm, ha leirjatok nálatok hogy volt.



#kötődés #8,5 hónapos
2020. júl. 20. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én 10 hósom az apja után sír csak. 🤷 Nyilván tudja, én nem megyek messzire vagy hamar vissza jövök. Nem tudom. De kicsit bánom kicsit meg nem, hogy eddig nincs nála szepa szorongás.

Már elmúlt 9 hós mikor elkezdte nyújtani a kezét, hogy vegyem fel, vegyem át. A házban szabadon jön megy. Legtöbbször amúgy oda jön, ott játszik ahol én is vagyok

2020. júl. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Nálam idegennel(ismerős amivel ritkán találkozunk) nincs el de nagynénk nagyszülővel elvan egy darabig utána keres engem ha meglát akkor nyújtja a kezét egy ölelésre aztán játszik tovább. Árra hogy vegyem fel vegyem át kb 5 hós kora óta nyújtja. Mióta mászik is oda jön ahol vagyok és mióta feláll belém kapaszkodó mikor oda mászik úgy áll fel hogy vegyem fel. Most 11 hós
2020. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nalunk nem sír apuka utan sem es utanam sem. Odajonni hozzám nem tud, mivel nem kúszik még bar most elkezdett, de meg nem az igazi. Ha rosszul van akkor elkezd sirdogalni, nyuglodni es akkor felveszem, de nem nez rám amikor rosszul van, hogy csináljak valamit. Lehet, hogy a nehezített mozgás miatt van ez. Annyi, hogy amikor mellette ülök közel es faradt akkor megfogja a térdem, de akkor sem néz rám es ezt ugyanígy a mamaval, papaval is megcsinalja. Nem kifejezetten en vagyok a lényeg ugy érzem. Remélem változik majd a helyzet, mert olyan jó érzés lenne, ha kicsit akarna velem lenni. :) Még egyszer köszönöm!
2020. júl. 20. 09:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel a mozgása nehezített, valószínűleg késik nála a szeparációs szorongás Majd beindul idővel, és akkor majd pisilni se mehetsz el majd visítás nélkül :)

Az enyém 9 hónapos, és akkor kezdett el engem máshogy kezelni, amikor komolyabban kúszott már. Addig 1-1 alkalom volt, amikor csak én tudtam megnyugtatni, főleg, ha fájt valami, vagy nagyon nagyon fáradt volt.

2020. júl. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:). Igen, en is erre gondolok, hogy a mozgása miatt lehet, mert amúgy még mindig olyan nagyon kisbabas. Viszont nálunk meg ilyen sincs, hogy csak en tudnám megnyugtatni. Általában az apukája is megtudja vagy a nagyi. Hát tényleg reménykedem, hogy ha elkezd kúszni akkor ez változik.
2020. júl. 20. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!