Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy évesnek milyen homok...

Egy évesnek milyen homok állagú ételt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Barátnőm kisfia nem eszik meg semmit kb az anyatejen kívül, pedig már elmúlt egy éves. Fél éve próbálnak hozzá táplálni. A homokot viszont két marokkal eszi, ha hagyják :D azt sejtjük, hogy az ételek állaga neki a baj, pépeset egyáltalán nem eszi, ha szerencsés nap van akkor tésztát vagy ilyeneket elrágcsál. Szeretnék neki most én főzni valamit, hátha sikerrel járok, ha hasonló állagot sikerül reprodukálnom, mint a homok. Mákos tésztára gondoltam, de abba cukor kell és azt nem adnak neki ilyen mennyiségben. Tudom, hogy nagyon hülye kérdés de sajnos nem vicc...
2020. júl. 23. 09:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szakemberhez vinném, amíg valaki valami értelmeset nem mond, mert ez nem normális viselkedés.
2020. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
🤦🤦🤦 Majd elkezd enni ha akar. Az én 11 hósom is csak kóstolgat. Nonzcs ezzel semmi baj.
2020. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Császármorzsa :D
2020. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém egyik napról a másikra 13 hósan kezdett enni
2020. júl. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ennyi idősen már rég ennie kéne, rendesen vashiányos már a gyerek..az anyuka visszamegy dolgozni ezért muszáj lesz hogy egyen a gyerek, de amúgy is ennyi idősen az anyatej már nem táplálék 100%osan. Jártak szakembereknél..ha az én gyerekem lenne én is azt gondolom már ezer éve léptem volna, de egyrészt úgy látom igyekszik megoldást keresni másrészt nem az volt a kérdés, hogy milyen anya.

A császármorzsa sajnos szintén cukros :(

2020. júl. 23. 10:01
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat ritka nagy marhaság lenne beki homok allagu etelt adni, hiszen a cél az, hogy normálisan egyén és nem az, hogy felzabálja a homokozót, ha enm látják.

Ha eddig nem evett normális ételt, akkor most nem mákos tésztával kell próbálkozni és enm a cukor miatt.

2020. júl. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Mielőtt bármilyen ilyen gyerekhóbortot támogatnék, átgondolom, hogy fenntartható-e. Magyarul hajlandó lennék-e minden alkalommal ezt csinálni. (Ugyanez pl a "csak labdán pattogva alszik el" és hasonlóknál). Ha nem, akkor nem támogatom a hóbortot. Ez a homokevés pont olyan, amit biztos, hogy nem támogatnék. Amúgy kuszkusz, hummusz, karfiolrizs.


Ha anyuka megy dolgozni, akkor gyerek meg bölcsibe, ott megetetik, ne aggódj. Azok értenek a gyerekekhez.

2020. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Mostmár ugyan regéld el mit mondott az a szakemberek. Csak mert nekem pl a 2 gyerekes védőnő aki már látott pár gyereket mondta azt hogy bőven ráér enni. 1 éves korig a fő táplálék az anyatej. És még utána sincs baj ha nem esszik olyan mennyiséget x hónapig. A lényeg, hogy változatos legyen az étkezés pl vasban gazdag ha már vashiányos.

Nem az ilyen gyereket q bölcsibe se etetik meg. Max tápszerrel ha azt elfogadja. Nem akar enni nem fog. Ennyi.

2020. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem kell nekem támadni, nem az én gyerekem

Annak aki azt írta nem kell támogatni, teljesen igazad van ebbe bele sem gondoltam. Szerettem volna segíteni neki de valójában tényleg nem nagyon tudok..:(

2020. júl. 23. 10:59
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Cukros ételt én sem adok ugyan neki de elvek ide, szabályok oda 9 hósan sokszor már azt kapta amit mi ettünk. Igaz akkor se eszik mennyiséget, de sokkal jobban elfogadja. Próbálja esetleg ezt
2020. júl. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!