Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba fejlődése....

9 hónapos baba fejlődése. Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Bocsánat elore is, kicsit hosszú leszek. Van egy 9 hónapos kisfiam és nagyon aggódom érte, mert vannak dolgok amiket még nem tud, de allitolag nagyon fontos fejlodesi lépcsők. Szóval eddig meg soha nem nevetett csak mosolyog. Kizárólag akkor nevet, ha csikizem. Az egyik barátnőm babája már a legkissebb dologtól is röhög. Ez lenne az egyik a másik, hogy nem igazán élvezi a kukucs játékot. Szimplán mosolyog, de egyszerűen nincs annyira oda érte pedig latom, hogy a babák ezt is imádják ráadásul a védőnő mar a 6 honapos statuszon kérdezte, hogy tudja-e. Ő inkább azt nezi amivel letakarom az arcomat, de arcomat nem figyeli csak ha mondom, hogy kukucs az egy kicsit tetszik neki. A következő ami aggaszt es ami a leginkabb frusztráló számomra az az, hogy bármit csinalok nem néz a szemembe közelről. Szörnyű érzés. Ha etetem nem néz a szemembe, ha ölembe veszem es énekelek akkor sem csak a számat bámulja, de ez megy 2 honapos kora óta. Ha tavolabb van egyből a szemembe néz. Megorulok mar ettől. Soha nem volt még olyan, hogy hosszasan egymás szemébe néztünk volna közelről csak is távolabbról, de mondjuk akkor sem hosszan.Ha pelenkazom es fölé hajolok szintén megfeszulhetek akkor sem nez a szemembe. Ez mitől lehet?? Most jon majd a védőnő es őt is megkerdezem, mert szerintem ez fura. Aztán a tükörbe csak engem néz es nagyon boldog de maganak nem örül szinte magára sem néz. Ez szinten nagyon aggaszt.

Kúszni most kezdett, de még nem jól csinálja. Kiskora óta tornaztatni kell, mert feszes is meg laza is az izomzata. Legalabbis a gyógytornász ezt mondta. A keze miatt hasrol hátra meg mindig nem fordul.:(

A kezét még nem nyújtja, hogy akarna jonni hozzám, vegyem fel. Idegen kornyezetben fél es van neki idegenektol valo szorongasa is, de soha nem keresi az en arcomat, hogy en mit szólok... Nem próbálja vizslatni es soha nem is volt ilyen időszaka. Ezek normális dolgok vagy aggodnom kellene, hogy valami baj van vele? :(

Kulonben sok okos dolga van. Tapsol, táncol (hason dulongek jobbra balra), rengeteg tárgynak tudja a nevét. Ha kerdezem hol a lámpa akkor megkeresi a szemével. Ha dobolok a padlón akkor ő is, ha a nyelvemmel játszok azt is leutanozza.A tárgyakat osszeutogeti, dobálja a labdát hason. Szereti a huzogatos játékokat. Nagyon nyugodj gyerek, jol alszik es eszik. Tenyleg a mindenem es annyira szeretem, de úgy félek, hogy ezek miért vannak, amiket leirtam. Tudnatok nekem segiteni, hogy mi lehet a baj vagy csak taoasztalatot megosztani, ha esetleg már lattatok ilyent? Nagyon köszönöm a valaszaitokat elore is. Egy aggódó első babás anyuka.



2020. júl. 25. 05:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
Hülye vagy, az a baj.
2020. júl. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ez nagyon hasznos volt. Jó ez az oldal, hogy itt állandóan lehulyezik az embert.
2020. júl. 25. 06:49
 3/25 A kérdező kommentje:
Vagy azt szeretted volna mondani, hogy amiket leirtam az mind nem probléma? Lehet ám ezt is írni es nek sértegetni a masikat.
2020. júl. 25. 06:52
 4/25 anonim ***** válasza:
78%
Itt egyes anyukák azt várják a 9 hónapos gyereküktől, hogy egyedül vezessenek le egy gerincműtétet... valószínűleg az égvilágon semmi baja nincs.
2020. júl. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Akkor most már mind a ketten azt szeretnétek mondani, hogy ezeket a dolgokat nem kell tudnia? Akkor a védőnő miért kerdezget ilyen dolgokat?
2020. júl. 25. 07:21
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Szia


A szemét és a hallását megnézetném. Akárki akármit is hurrog le itt téged.


Ez a kettő ami furcsa-nekem.

2020. júl. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a 6-os valaszolonak.A hallasa rendben van, azonnal minden zajra odafigyel, nagyon erdeklik a hangok és a nevére is hallgat. Lehet, hogy szemeszetre valóban el kellene vinni. Megkredezem az orvosát.
2020. júl. 25. 07:52
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

Szia.

Azon ne aggódj h nem jól kúszik. Az én babám sokáig úgy kozlekedett mint egy kis foka. Az én bebim se az a szemezos fajta, de a tiednel tényleg gyanús hogy nem lát jól. Lehet csak közelre. Nem kancsal?

Születése körül volt valami komplikáció?

Egyébként nem tűnik nagy problémanak, inkább csak elsogyerekes anyukapara. Nekem is vannak ilyen szorongos időszakaim, mikor egész nap a gyereket lesen és felfedezek mindig valami abnormalisat. Persze te tudod megítélni legjobban a bebit!

És pl értelmileg nagyon ügyes, ha tud tapsolni, meg érti a kéréseket, az én babám később kezdte 1-2 hónappal pl. Tényleg hihetetlenül különbözhet a fejlődésük.

2020. júl. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
58%

7 A hallását is nézesd meg. Mert amit leírtál az nem tökéletes.


Egy kisgyereknél inkább menj egy vizsgálatra feleslegesen-mint későn.

2020. júl. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%
9+ Tehát nem azt mondom, hogy nem hall, hanem azt, hogy lehet, hogy valami miatt rosszabbul hall. Ez lehet akár egy kezdetleg gyulladt fülecske is.
2020. júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!