Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg felelőtlenek lennénk...

Tényleg felelőtlenek lennénk hogy pár napra elmegyünk nyaralni?

Figyelt kérdés
Másfél hónapos a kislányunk és férjem szüleinél lakunk fennt a tetőtérben. Ők mondták hogy elmehetnénk pár napra pihenni mert ránk férne és addig vigyáznának a kicsire. Kezdetektől fogva segítenek nekünk mivel első baba és tapasztalatlanok vagyunk. Anyósom sokmindenre megtanított szóval tényleg tudom hogy jó kezekben lenne a baba. A szüleim viszont nem örülnek neki, hogy ilyen pici babát itt hagyunk, ők nem mernék. Ha valami baja lesz engem vesznek elő. Igazuk van egy részről, de őszintén szólva én lelkileg fizikailag nagyon kimerültem szülés óta. Nem igazán voltam erre sajnos felkészülve. Ugyanakkor bűntudatom van, hogy felelőtlen vagyok mivel elmennénk pihenni. Ti így elmennétek nyaralni?

2020. júl. 25. 17:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
37%
Mi babával mentünk tavaly olaszba, 3 hónapos volt.
2020. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
75%
Biztos hogy nem hagynám ott a gyermekem, vinnénk magunkkal. Felelőtlenek nem vagytok, mert biztosítva lesz az ellátása, de én nem bírnék úgy nyaralni hogy nincs velem.
2020. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
50%
Máris lepasszolnád a másfél hónapos gyereked? Huu te aztán jó hamar ráuntál. Lehet először kisállat kellett volna nem gyerek. Szegény kicsi:-( nem elég hogy nagyszülők nyakára született, még a saját szülei is lepasszolják. Remélem másodikat nem vállaltok, elég lesz ezt az egyet felnevelni a nagyszülőknek.
2020. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
85%

Szoptattam, te nyilván nem, így nem teljesen releváns, de én addig nem hagytam ott őket ottalvósra, amíg még szopiztak, meg én kellettem nekik az elalváshoz, szóval másfél éves,nem hónapos!) korukig max nappalra, pár órára.

De enélkül sem bírtam volna otthagyni egy ilyen picit napokra, még össze voltunk nőve jóformán.

2020. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
74%

Ha legalább fél éves lenne akkor azt mondom, ok, persze menjetek el másfél napra pihizni kikapcsolódni kettesben.

De könyörgöm 6 hetes a babád! Hat hetes... baszki ez azért durva, hogy ennyire szarsz a gyerekedre és kifáraszt ...!

Kár, hogy szültél azt kell mondjam!

2020. júl. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
84%

Én nem lennék képes otthagyni!

Nem is értem, hogy,hogy fordulhat meg ez valaki fejében.

De, nyilván mások vagyunk.

Felelőtlen nem vagy, hiszen azt mondod olyanra bízod, akit ismer a baba. Ismeri az igényeit. Gondoskodik róla...


De ... Mégsem az édesanyja lesz mellette.

2020. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem még nagyon kicsi több napos távolléthez.


20 km-es körzetben keresnék olyan hotelt, ahol van 1 napos wellness.


Reggel elmentek, pancsizol, szauna, masszázs, kaja


Kora este pedig haza


Mondjuk mivel még pici, sokmindent nem csinál, alszik, eszik... , később még nehezebb amúgy otthagyni, mert mindenféle veszély leselkedik rájuk

2020. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
77%
Felelőtlen nem, de önző és meggondolatlan igen. Annak a kisembernek te vagy a világ és magára hagynád... Vagy már most is többet van a nagyszüleivel, mint veled? Ha eddig is ők altatták, etették, ringatták, akkor menjetek nyugodtan, nem fogsz neki hiányozni. Mire számítottál egyébként? Hány évesek vagytok?
2020. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
56%

Igazából, ha tapszeres baba, akkor nincs akadálya. Tápszer nagy előnye hogy könnyebben vigyáz rá más.


Bár sokan nem mennének a helyzetekben és az is teljesen érthető, de a ti helyzetetekben ti döntötök. Ilyen pici baba, ha nem anyatejes, szinte még észre se veszi, hogy ki gondozza, és a nagyszülők is biztos nagy szeretettel veszik körül, és a megszokott környezetebol se szakadna ki, mert amúgy is ott laktok. Nektek kell érezni hogy nyugodt szívvel rájuk bizattok e a kicsit, ha igen akkor menjetek. Esetleg először csak 1 éjszakára.

2020. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
57%

Még az jutott eszembe, hogy ha ott laktok, akkor tudsz pihenni úgyis, ha leviszed napközben a nagyszulokhoz vagy egy éjszakára, te pedig alszol.


Bár számomra is ismeretlenek ezek az érzések, mondjuk én szoptattam is, keltem éjjel 3x fejni, de valahogy teltek a napok és könnyebb lett


Kitartást

2020. júl. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!