Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a fiú...

Miért van az, hogy a fiú babák általában az apjuk keresztnevét kapják automatikusan (nem mindig, de sokkal több esetben, mint a lány babáknál), a lány babák viszont szinte soha?

Figyelt kérdés
Anyukák lányneveknél igényesebbek?
2020. aug. 3. 15:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%

Mert a fiu gyerek viszi tovább a családnevet.

De ez mostanában már nem igazan szokás

2020. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
4%
Csak.
2020. aug. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Első: a családnevet igen, de a keresztnév volt a kérdés!
2020. aug. 3. 15:28
 4/25 anonim ***** válasza:
73%

A lánybabák nem kaphatják az apjuk keresztnevét.

Gondolom, nem így akartad kiírni a kérdést. Az a kérdés, hogy a lány babák miért nem kapják ugyanakkora számban az ANYJUK keresztnevét? Azért, mert ez a hagyományőrzés miatt van csak, és régen a fiú volt a fontos, és az apa rá akart büszke lenni, az nem igazán számított, hogy a lányt hogy hívják. Amúgy én pont, hogy anyukám keresztvnevét kaptam. 36n

2020. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Metionin ***** válasza:
90%
Esetleg arra foghatják, hogy az első fiú az ugye a legnagyobb dicsőség, akit az apáról neveznek el. Emlékszem, anno az osztálytársaim is aki első gyerek volt, mind az apjáról volt elnevezve. A lányoknak meg tényleg többször volt saját neve, annak ellenére hogy első gyerekek voltak.
2020. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Igen, értelemszerűen.

De ennek semmi értelme, ha dédapát, nagyapát, apát és fiát is Károlynak hívták, honnan tudták, hogy kinek kell odaszaladni?

2020. aug. 3. 15:33
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
A lány is szokta régen az anyja nevét kapni, de ma már ez nem szokás, én úgy tudom a katolikus családoknál volt ez jellemző.
2020. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Metionin ***** válasza:
95%
6. Hát igen, ebbe szerintem nem gondoltak bele, aztán jöttek az idióta becenevek meg amikor valaki 55 évesen is a "KisJózsi". Sőt, a kedvenc amikor a becenevet is örökítik, osztálytársam apját úgy csúfolták, hogy "Gólya", a fiát meg hogy "kisGólya". De számtalan ilyen volt. Anyáméknál az idősebbek automatikusan a szülő nevén szólítják a gyereket mert szerintük alap, hogy őt is úgy hívják. Pl. egyszer egy utcabeli néni kérdezte, hogy a Józsika akinek a mamája itt lakik, osztálytársam-e. Mikor beazonosítottam hogy kiről van szó, mondtam hogy igen de a gyerek neve Balázs. A néni nem hitte el, annak a fiúnak Józsinak kell lenni hiszen ő az egyetlen fiú és az apja Józsi. Ugyanígy engem sokszor anyám nevén szólítottak, hozzátéve hogy "kis" pedig nem az a nevem.
2020. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is ritka buta és értelmetlen szokás (volt), de én szerencsére azt vettem észre a környezetemben, hogy egyre kevesebb azok száma, akik minden férfit a családban ugyanúgy neveznek el...

Férjem is, az apja is, az ő apja is Róbert. Irtó béna és gáz volt, mikor mind ott voltak és próbálta a család mindenféle becenévvel megkülönböztetni őket, kis Robi (férjem), idősebb Robi, legidősebb Robi. 🤦🏻

Mikor kiderült, hogy fiúnk lesz, anyósék már pörögtek, hogy jajj de jó, akkor ő is Róbert lesz, aztán mikor mondtuk hogy kizárt dolog, akkor meg besértődtek...

2020. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%
Értettem, hogy a keresztnév volt a kérdés. Századokon keresztül Nagy Lajos első szülött fia Nagy Lajos volt, mert ő viszi tovább a család nevét. A Nagyot is és a Lajost is
2020. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!