Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor biztátok rá a babátokat...

Mikor biztátok rá a babátokat először az apjára és mentetek el egy kicsit egyedül?

Figyelt kérdés
Ugyan még nem teljesen aktuális, mert a lányunk alig 1 hete született, viszont már hónapok óta fixen megvan, hogy október 30-án lesz a legjobb barátnőm lánybúcsúja, amit nagy részben én szerveztem. Férjemmel már le van beszélve egy ideje, hogy azon a napon majd ő fog vigyázni a babánkra. Eleve nem egy egész napról lenne szó, egy koktél készítős helyre megyünk pár órára, utána pedig elmegyünk egy buliba kicsit táncolni és iszogatni, semmi óriási lerészegedésről és társairól szó nincs (soha nem is volt rám jellemző ez), de unokatesóm szerint ez "korai". Ugyan mi másképp vélekedünk és nem befolyásolja a döntésünk, de kíváncsi lettem, hogy amúgy ki mikor hagyta először az apukájara a babát és mennyi időre?
2020. aug. 3. 16:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Öt hónapos múlt, eddig egyszer hagytam rá 3 órára amíg a kontrollom voltam, meg párszor egy-egy órára, de kb átaludta. Többre nem akarom, mert full anyatejes, és nincs kedvem fejni.
2020. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

3 hetesen

De csak 1,5-2 h volt



Most se bír többet a kicsi, anyatejes...

2020. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Pénteken született, vasárnap kiengedtek a kórházból, de másnap vissza kellett mennem varratszedésre, pár órát távol voltam
2020. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Az első napoktól vigyázott rá. Az övé is.


A barátok beledumálásának elutasítását is az első naptól kezdtem. Érdemes is.

2020. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
1 hónaposan, mikor 2 órát voltam távol vizsgázni. Azóta is max 3 órát voltak kettesben egyhuzamban, 9 hónapos anyatejes baba, még nem bírja tovább szopi nélkül.
2020. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk háromhetesen lesz az apjával vagy az egyik mamával egy bő délelőttre. Ahová megyek, oda nem tudom magammal vinni. Más véleménye ne érdekeljen, mindig lesz, akinek túl korai meg túl jajneee.
2020. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
99%

Nálunk az apja ugyanolyan szülő, így akár az első pillanattól rábízhattam volna, de 1-3 óránál többre nem vágytam el tovább.

Egyébként első gyerek egyhetes volt, amikor először "leléptem", de kb. 1,5 éves volt, amikor először 3 óránál tovább maradtam. Akkor konkrétan egy napra. Nem volt anyatejes, nem az gátolt.

A kicsi most 1,5 éves. Rendszeresen van az apjával, mamáival pár órát, ha nekem van dolgom, vagy a nagyobbikkal van programunk, de 6 hónapos koráig egy etetést se tudtam volna kihagyni, mert anyatejes, fejni nem tudtam.

2020. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én hetente 1-2* megyek gyerekágy letelte óta, eleinte csak 2 órákra, hogy biztosan visszaerjek mire megehezik a baba (ő a lefejt anyatejre rá se néz).


Mióta van kivaltva étkezés, 3-4 órákra megyek el maximum.


Ha egyedül megyek, férjem vigyáz rá, ha ketten elmegyunk mondjuk étterembe, addig anya atjon, vagy hozzá atvisszuk.


Inni max 1 gyengébb italt iszom.

2020. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen a férjemmel közös a baba, így nyilván ő is kiveszi és ki fogja venni a részét, pusztán az érdekelt mikor hagytátok csak az ő felügyeletére először.


Amúgy unokatesóm szeret néha "okoskodni", de nem a rosszindulat szokta vezérelni, mondtam neki, hogy én tiszteletben tartom az ő döntéseit a gyerekével kapcsolatban és ez legyen kölcsönös.


Amúgy nem szoptatok, szóval ezzel szerencsére nem lesz gond.

2020. aug. 3. 17:35
 10/19 anonim ***** válasza:
98%
Augusztus van, október vége még sehol sincs. Nálunk első naptól kezdve vigyázott ugyanúgy a kicsire mint én. Mivel anyatej mellé pótlás kellett,így az etetéssel sem volt gond, de kezdetben 1 órát,max 2őt voltam távol, vizsgálatok,fogorvos miatt. 2 hónapos korában egy kávéra,italra is elmentem már a barátnőmmel, addig nagyon jól megvoltak kettesben az apjával. Bármikor nyugodt szívvel hagyom vele :)
2020. aug. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!