Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám füle mögött állandó...

Babám füle mögött állandó seb!? Valami megoldás?

Figyelt kérdés
6 hós kisfiamnak a füle mögött a tövében teljes hosszában szinte mindig ki van nyílva a bőr és picit váladékozik, néha össze is tapad a seb, meg hámladékos mellette. Mitől lehet ez? Tiszták vagyunk, fürdés után nagyon alaposan szárazra töröljük. Nem mertem rá (mivel nyílt seb) semmilyen ápolót kenni. Tapasztalatok érdekelnének, köszönöm!
2010. aug. 4. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Saját magam voltam ilyen gyermekkoromban, csak nekem nemcsak a fülem mögött, hanem a nyakamnál is ilyen volt. Sajnos nem emlékszem(kicsi voltam), hogy mi volt az, de születésem óta volt, mindig előjött 8-9 éves koromig a fülem mögött csak. Emlékszem, hogy a doktornő mindig írt fek rá valami kenőcsöt, és anyu azzal kenegette, ha bibis volt. Fájt is, azt tudom, mert néha úgy éreztem, hogy le akar esni a fülem, ez meg maradt azért bennem..Érdemes lenne nektek is megmutatni az orvosnak!
2010. aug. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is az orvos (vagy védőnő) a tuti, ne házi praktikával próbálkozz. Van aki szerint hintőpor jó, más szerint ilyen kenőcs, olyan kenőcs.
2010. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt, sudokremet tettem rá, pár nap alatt almúlt. Az orvos egyébként mercurochromot ír majd fel, az is jó, csak jó piros, összefog mindent.
2010. aug. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ekcéma is lehet
2010. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk volt, ennyire nem durván, de fürdés után alaposan szárazra kellett törölni és a győgyszertári fürdetővel jól bekenni. Nappal is többször kenni. Pár nap és elmúlt. Nálunk ez segített. De ha Nálatok nagyon csúny, esetleg kipróbálod amit írtam, és nem javul akkor muti meg Dokinak.
2010. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak megerősítésért: a gyógyszertári *fürdetővel*? Nem a popsikrémmel?
2010. aug. 4. 13:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk volt ilyen, a doki írta rá fel a Tetran-Hydrocortisont. 2 nap alatt helyrejött.

És igen, a gyógyszertári fürdető az egyik legjobb hidratáló kenőcs is egyben, mindenféle felesleges adalékanyag nélkül.

A Sudocream és társai (Bepanthen, Neogranormon) hámosító hatásúak, de egyben víztaszítóak is, ezért jók a pelenka alá, de szerintem csak akkor, ha ki van pirosodva vagy sebes a bőr, ha nem, akkor felesleges minden nap használni, elég a sima popsikenőcs.

2010. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13:09-es vagyok.Igen gyogyszertári fürdető! Mert az visszahidratálja a száraz, kirepedezett bőrt:) remélem Nektek is segíteni fog:)
2010. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, mizújs? Segített a gyógyszertári fürdető, vagy komojabb volt a probléma?
2010. aug. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Volt itthon Sudocrem, azt tettünk rá.

Már majdnem tökéletes. (Szerintem az, a párom még azért bekente...)

2010. aug. 11. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!