Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok tolerálni...

Hogy bírjátok tolerálni dédszülők hülyeségeit? Főleg ha már veszélyezteti a gyereket?

Figyelt kérdés

2 hétig "rám szakadtak" a dédszülők és ma még a harmadik dédimama is a két kicsi mellé (26 és 5 hós)

már kivagyok...

Szó szerint kezd életveszélyben lenni lányom, sőt, mindkettő...

Nem bírom már, egyszerre főzzek, lássam el a gyerekeket és figyeljek három fele, ki hol lesz rosszul, vagy esik el a gyerekkel a kezében....

Adjatok tanácsot....!!!


2010. aug. 4. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Dőlj hátra, és lazíts! A dédiket állítsd a konyhába! Élvezd, hogy még veled vannak. Hány évesek? Minket a 86-93 éves nagymamám nevelt, és közben megfőzött, kivasalt a családra, levágta a füvet(sarlóval!)összevágta a gallyt. Sose lett bajunk, pedig nem tudott utánunk jönni a cseresznyefa tetejébe, mikor nem tudtam lejönni! Megtanultam.Nem lesz baj. A gyereked mellett ott az őrangyala.Vigyáz rá.
2010. aug. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Papa 90, mama 86, másik mama 80. De az a baj, hogy egyik sem stabil, esnek kelnek maguk is, nem ha még fogják a gyereket.

a cérna most akkor szakadt el, mikor mama kiment gazolni az utcára, a kaput nyitva hagyta, a lányom meg ott áll és kiabál.

És ha kiszalad? És elüti az autó? Mikor a lányt meg berángattam, mama megsértődött, hogy ő figyel rá... a fenéket!!

Emelgetik a hintába, mikor én is alig bírom betenni, mama már egyszer elesett a nagylányommal , de még ez sem volt elég...

Főzni nem tud, mert annyi erő sincs már benne, hogy a tűzhelynél álljon. Nagyon nincsenek jó állapotban.

Ha nem így lenne, nem aggódnék.

Nehéz a két kicsivel is, a két öreggel még inkább, de 5 fele már végképp nem tudok szakadni...

2010. aug. 4. 10:48
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Egy:miért vállaltad el?Kettő:örülj neki, hogy még ilyen egészségnek örvendenek, a baj csak akkor lesz, amikor már nem nyavalyoghatsz.Nekem sajnos apukám, férjem nagyszülei sem élnek, és már csak 2 dédimama van, akik mozogni sem tudnak.Három:vigyázz a gyerekiedre te, és ne hidd azt, hogy ennyi idősen el tudnak látni dédszülők egy 26 hónapos, csintalan kislányt.Negyedszer:szégyend mélységesen magad, több tiszteletet.

A gyerekre ugyanúgy kell figyelni, ahogy eddig is, nem tudom, honnan vetted, hogy majd ők figyelnek rá....

2010. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Muszáj neked egyszerre mind a három öreg? Kérj segítséget! Egy rokon jöjjön ide! A kaput láncold be!
2010. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Nehéz tényleg, meg kellett volna oldani hogy ne legyen ott mindenki. Nálunk viszont az én 90 éves nagyim jobb állapotban van minta másik 70 éves, vagy az 50 éves anyósom.... na, akkor én mit mondjak?! Néha kénytelen vagyok anyósra bízni a picit, de komolyan félek... ő inkább suta és túlzottan félti a picit, meg ha akármit is mondok, soha nem úgy csinálja ahogy kéne!
2010. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nyilván ha nem lenne muszály, nem így lenne.

Hogy miért vállaltam el? Nem a nagyszüleim? Nem kell gondoskodnom róluk, ha úgy hozza a sors? Hagyjam inkább magukra őket?

Egyáltalán nem várom el, hogy ők lássák el a gyereket, sőt. Nem lehet leszakajtani őket a gyerekekről, és ezért félek. Akármit csinálok, mindig olyat csinálnak,a mit nem kéne. És egyszerűen képtelen vagyok a 3 öregre és a nagylányomra egyszerre figyelni, akik persze mindig a szélrózsa minden irányába rohannak, és hiába beszél nekik az ember....

Nem is értem, miért támadtatok így nekem, azt hittem megértést fogok kapni. Igen, öröm, hogy vannak, de nem öröm, hogy nem értik meg, hogy ne veszélyeztessék a gyerekeimet... Havonta egyszer látják a dédunokákat másfél napra, nem tilthatom el őket egymástól...

2010. aug. 4. 13:58
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Szia Kedves Kérdező!


Átérzem a kérdésed, és nagyon sajnálom, hogy pont egyszerre van ott mind a három dédnagyszülő!

Hát valahogy le kéne ülni velük beszélni, míg alszanak a gyerekek és átbeszélni, hogy kéne egymást segíteni amíg együtt vagytok. Mond el Nekik, hogy a Nagylányt mivel szokott játszani és azzal játszanak vele, meg a picit a földön hagyják játszani egy takarón, mert így fejlődik a mozgása, nem kell folyton cipelni. Ezeket szépen beszéljétek át, a nap folyamán, és még azt is tedd hozzá, hogy Te nem akarsz rosszat, értsék meg.

Nem fontos mindig cipelni őket, mert a nagy már tud menni, a kicsi meg hamar ráérez az ízére, és ha már nem lesznek ott akkor aztán majd két gyereket cipelhetsz egész nap.

Amúgy már én is előre rettegek, mert pár hét múlva jön le a nagymamám csak egy napra, de ő meg az a fajta, aki, mindig sír, ha öröm éri, ha bánat. Ja és hiperaktív, le nem ül egy percre se.

Kitartás, beszéld meg velük, hogy egy kicsit vegyenek vissza a tempóból élvezzék a kicsiket, de ne vigyék túlzásba!!

További szép napot kíván neked egy 26 hónapos Nagylány és egy 3 hónapos Kisfiú Anyukája.

2010. aug. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!