Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, mennyit es hányszor...

Mikor, mennyit es hányszor alszik 9 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
igazából az egész napirend érdekelne. Mikor kel,fekszik, eszik stb

2020. aug. 5. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

9 hónapos fiam van,és elég lazán veszem a napirendet. Akkora csúszások vannak,hogy nem igaz. Annyi mindentől függ ez az egész. Én nem is vagyok ilyen vaskalapos típus. Nem fogom ébreszteni amikor látom jól alszik hogy jól kijöjjön a napunk. És soha nem nézem az órát,hogy mikor kell aludnia csak kb tudom. Őt nézem,hogy álmos-e,nyűgös,dörzsöli a szemét,akkor viszem aludni és ez nála soha nem órára pontos. De általában így néz ki a napunk:

9-10körül kelünk /bagoly tipus mint mi/

Kiültetem a konyhába az etetőszékbe,reggelizem,kávézom. Adogatok neki a reggelimből falatkákat.

Utána vagy játszótér vagy csak séta vagy takarítok /azt is együtt,jön utánam mászva mindenhova/ vagy a szobába játszunk. Van egy csomó játéka.

11-12 körül kap gyümölcsöt,zabbal. Kb 70-80grammot eszik,nem viszi túlzásba.

Utána kezd álmosodni. Alszik kb egy órát,de van hogy kettőt.

Mondjuk 14 körül felkel. Adok neki főzeléket,amit addig csinálok meg míg aludt. Ez kb 100-120g.

Utána csavargás,játék ilyesmi.

18 kor alszik kb fél órát.

Vacsorázunk amiből ő is kap szintén falatkákat.

Aztán fürdetem ez kb 20 óra.

Utána még egy órát apáé a főszerep,bírkóznak,játszanak.

Este 21/22 körül alszik el.

Mi együtt alvósok vagyunk. Éjjel kb 5-6 alkalommal ébred. Az picit sok de már megszoktam,azonnal vissza alszik.

Ja és igény szerint szoptatom. Azt le se tudom írni,mikor hogy,mert azt követeli amikor neki kell.

Ez egy olyan napirend ha lehet annak nevezni,amiért én sok kritikát kapok,hogy mi össze vissza vagyunk. De én nem tudom máshogy csinálni. Mi tök jól elvagyunk így. Én csak hozzá igazodom,nincs tesója. Most már 10,5 kg,mászik mint a villám,áll fel ahol tud,okos,értelmes kisfiú.😀

Nálatok hogy van?

2020. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét múlva lesz 9 hónapos, de hátha érdekel így is. Igazából nem hiszem hogy mostanában fog változni a napirendje mert erre nemrég állt rá.

Felkelés 6-6:30.

7:00 Reggeli 200 ml tápszer

Szabad program (vásárlás, játék önállóan vagy velem)

9:30 Tízórai általában gyümi, már a puhábbakat a fogacskákkal elmajszolja, vagy darakása, zabkása stb szóval valami könnyebb.

10-11:30 alszik, majd

Szabad program

13:00 ebéd főzelék mindig más zöldséggel és savanyított tejtermékekkel

Szabad program

14:30-16 délutáni alvás

16:30 uzsonna kis kenyérkockák megkenve valamivel, meg husival, vagy keksz banánnal, vagy joghurt ilyesmi.

Szabad program estig

19:00 fürdés

19:30 vacsora 200-250 ml tápszer, vagy jóéjt tejpép

20:00 mese és alvás.

Ez csak ilyen általánosság, mindig elcsúszunk kicsit valahol.

Most fogzik, tehát sokszor ébred éjjel, van, hogy eszik is tápszert.

2020. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk így szokott lenni kb:

6kor kel, tejpépet eszik reggelire, utána mászik, játszik felfedez

8-9 körül elmegyünk sétálni, mikor hazaértünk kap tápszert;

10 körül alszik kb fél-1 órát velem

11 körül főzök, takarítok, ő felfedez, játszik aztán délben ebédelünk együtt;

Utána ő tovább játszik, én teregetek, mosogatok gyorsan aztán játszom vele (időjárás függő kint vagy bent), olvasok mesét ha hagyja (nem szokta);

14 óra körül alszik 1-1,5 órát, utána hazaér az apja és apásjáték van estig (együtt 3asban), nekem meg 1 óra énidőm is lesz, uzsizni is együtt szoktak;

19 óra körül vacsora, tápszer, fürdés

20-21 alvás, éjjel egyszer kel inni.

Kb ilyenek a napjaink, de nem ragaszkodom hozzá vaskalappal, ha nem álmos nem altatom, ha nem éhes nem tömöm, meg messzebb mászkálni is szoktunk, de az esti rutinhoz fixen ragaszkodom.

2020. aug. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!