Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem gesztikulal a...

Miert nem gesztikulal a kislanyom?

Figyelt kérdés

13 honapos

Megert nehany dolgot add ide tedd bele ilyesmi

De pl egyaltalan nem gesztikulal amit minden fele egykoru gyereknel latok. Kicsit aggodok...0


2020. aug. 5. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted azt, hogy "nem gesztikulál"? Például mi az, amit nem csinál?
2020. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ilyenekre gondolok

Ha kerdezek vmit h hol van, ki jott, hova tunt mittudomen ilyenek mindig latvanyosan felfele forditott tenyeremet felemelem es mostanaban vettem eszre h minden gyerek utanozza ebben az anyukajat

Ez csak egy pelda volt de semmilyen hetkoznapi mozdulatomat nem utanozza es ez kezd aggasztanj

2020. aug. 5. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Láttál már felnőttet, aki nem gyerekhez beszél, látványosan felfelé mutató tenyérrel kérdezni?
2020. aug. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Felnottet nem, de gyereket igen
2020. aug. 6. 13:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nem utánoz úgy mindent, amit te szeretnél vagy elvárnál tőle. De más dolgokat meg átvesz valószínűleg. Ez, amit te leírtál, egy eltúlzott "gesztus", aminek semmi köze a valódi kommunikációhoz. Azt figyeld, milyen a testbeszéde, hogyan kommunikál.
2020. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oke akkor visszakerdezek

Milyennek kell lennie ebben a korban a testbeszednek, kommunikacionak?

2020. aug. 6. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 13 hónaposnak még nem kell kötelezően az ilyesmit tudnia.

Az én fiam kb 15 hónaposan kezdte mutatni így hogy nincs vagy eltünt valami, elment valakit.

Ő egyébként ezelőtt, és ezután is rendben fejlődött (legalábbis szerintem). Kb 10 szava van, a hangutánzókat is beleértve, mindent ért, mindent elmutat, lekommunikál a saját kis nyelvén.

Szóval Szerintem ha ő ráért 15 hónaposan akkor neked sem kell aggódnod.


Ennyi idősen szerintem az a lényeg hogy kezdje egyre jobban érteni hogy mit beszéltek, néhány utasítást esetleg szívesen teljesítsen. Egyszerűbb dolgokat, mint integetés, tapsolás utánozzon és minden más téren is ügyesedjen. (Pl. mozgás, járás, finommotorika, beszéd, stb.) ha látod hogy a maga ütemében ügyesedik, okosodik napról napra akkor nem hiszem hogy izgulnod kellene.

2020. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :)
2020. aug. 6. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!