Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, nektek rosszul esett...

Szülők, nektek rosszul esett volna, ha anyósék az első unokánál sírnak örömükben, a másodiknál (a tiednél) már nem?

Figyelt kérdés

Amikor a tesóék jelentették be az első unokát, akkor párom anyukája fèl órán át zokogott a meghatottságtól, alig lehetett megnyugtatni.


Mikor mi jelentettük be a másodikat, már "csak" örültek és gratuláltak, de nem volt ilyen nagy lelkesedés.


Lehet, hogy hülyeség, de nagyon rosszul esett és elfog a sírás, ha eszembe jut. Félek, hogy nem is fogják annyira szeretni a mi babánkat, mert csak második, és az nem olyan izgalmas.


Én vagyok túl érzékeny a hormonok miatt vagy nektek is fájna a dolog, ti is kevésbé fontosnak éreznétek a saját babátokat?



2020. aug. 6. 20:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem esett volna rosszul, még én sem sírtam egyik gyerekem miatt sem azért, mert jaj lesz vagy mert megszülettek
2020. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Szia, ez náljnk is így volt.

A nővéreméknél mkkor jött a baba elsírták magukat, napokig másról sem szólt a beszélgetés...


Jó pár évvel kesobb bejelentették mi is a férjemmel, hogy jön a baba...

Hát nem csak örömkönnyek nem voltak, de olyan oldalról jövő "gratulálok" is csak illemből (mondjuk sokkal többet kaptunk a párom szüleitől, ők odáig meg vissza voltak)


Nekem is nagyon rosszul esett. És bevallom elmentem a mosdóba sírni, persze a férjem mikor utánam jött illedelmesen elköszöntünk és haha jöttünk...


Anyukámnak nem esett le miért, a mai napig nem értette miért kellett ezen felhúznom magam

2020. aug. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk még csak egy unokája van a szüleimnek: az én gyerekem. De nagyon meglepődnék, ha a tesóim gyerekeinek kevésbé örülnének.

Elhiszem, hogy rosszul esett, sajnálom, hogy így jártál. :(

2020. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elmondtuk, akkor az egyik nagyszülőpár könnyekben tört ki, el sem akarták hinni. A másik meg az UH képre megkérdezte, hogy aha ez egy magzat? Nagyon jó! El sem hittem, olyan volt mint aki nem örül neki. Na miután megszületett a gyerek ő sokkal többet foglalkozik vele, minden nap a képeit nézegeti amiket küldök, rajong a gyerekért, mindenkinek dicsekszik vele. A másik amelyik sírt ő meg ilyen hmm, unoka, cuki örül ha megy de fele olyan lelkesedést sem mutat mint a bejelentésnél. Vannak emberek akik egyszerűen nem tudnak értelmesen reagálni és mivel már lereagáltak egy unokát ezért a másodikná már higgadtabbak hisz van “rutinjuk”. Ez viszont nem jelenti azt, hogy amikor majd megszületik akkor kevésbé fogják szeretni.
2020. aug. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
2-es, és van megkülönböztetés az unokák között?
2020. aug. 6. 21:18
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy érzékenyen érint.. Én átérzem, mert Nálunk ugyanez volt. Napokig az járt a fejemben, hogy miért nem tudtak igazán velünk örülni. Egyáltalán nem láttam rajtuk azt a felhőtlen boldogságot mint mikor a sógornőmék közölték velük a nagy hírt. Aztán ahogy teltek a hetek egyre nagyobb érdeklődést mutattak és ők már akkor elkezdtek baba holmikat beszerezni mikor még nekem eszemben sem volt. 🙂 De valahogy még akkor sem azt láttam rajtuk, mint az első unoka érkezése előtt. De megnyugtattam magam, hogy hát persze hogy ez már nem olyan mint az elsőt várni, de attól még várják és boldogok hisz csak az unokájuk.

Na de miután megszületett, teljesen megváltoztak. Olyan szinten ragaszkodnak hozzá és imádják Őt, hogy néha már soknak érzem. 😄 Ugyanúgy szeretik és kényeztetik mint a másik unokát.. Sőt, még talán jobban, hiszen ő a kisebb. 🙂

2020. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, nekem is rosszul esett volna. Anyukám olyan,hogy nem igazán mutatja ki az érzelmeit. 2unokája született de egyiknél sem örült látványosan. Mikor harmadszorra bejelentettük,hogy baba lesz akkor gratulált (először,mert a többinél nem gratulált). De imádja az unokáit, de nekik is (és anno nekünk is) nehezen mutatja ki a szeretetét,nem az ölelkezős fajta. Ez nekem nagyon hiányzik,de ez van,elfogadtam,hogy ő ilyen.
2020. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Fura kérdés, de a tesó, akinél sírtak ő a lányuk?

Szerintem örülnek az unójának, de nyilván más, ha a saját lányod terhes.


Meg ugye az az első unoka. Én is másképpen éltem meg az első és a második terhességemet vagy a szülésemet. Pedig mind a két gyerekem imádom és mind a kettőért az életemet adnám, tehát anyai szeretetben nincs különbség.

De amíg az első baba minden mozdulata egy csoda volt és ujjongunk, hogy már meg tud fordulni, addig a másoknál már nem volt akkora szenzáció, de nyilván örültünk neki és ujjongtunk és kameráztunk meg fényképeztünk. De őszintén bevallom van különbség.

2020. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Mikor 2 év sikertelenség után bejelentettük, hogy végre sikerült teherbe esnem akkor is csak azt kaptam amit addig :minek kell gyerek. Minek szülők? Anyám- ha ő tehetné nem szülne pláne 2 nem.(én vagyok a 2.)

2 gyermekünknél : nem vagyok normális.. Minek kell még egy gyerek?!

3.baba - itt tartunk most - első reakció anyámtól : hallani sem akar róla. Nem érdekli.


Hát ennyit erről.

2020. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt. 10 nap van a gyerekeink között a nővéremmel, mi jelentettük be először, apa csak megnézte a képet és mondta, hogy “aha, oké”. Mikor nővéremék jelentették be, akkor elsírta magát. Nekem is rosszul esett akkor, de egyébként semmi különbség az unokák között.
2020. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!