Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg ha a...

Hogyan oldjátok meg ha a babátok egyszerre éhes és álmos?

Figyelt kérdés
kb most állunk át az 1 alvásra igy eleg nagy nálunk a káosz. Kislányom 9 honapos és azt vettem észre h mar olyan 3,5-4 órát ébren kell lennie h el tudjam altatni. Ez okés de ekkorra viszont már éhes is. Akkor előbb kapja az ebédet? Két kajalas közt is muszáj h elteljen legalabb 3 óra (de az a minimum) .szóval eddig délig aludt és aztán ebedelt (nem volt tizorai) most viszont csak délben megy aludni. Akkor alvas előtt mar kapja meg az ebédet? És ha felkel 1,5 óra után akkor meg ne kapjon semmit? Ti h csináljátok vagy csinálnátok a helyemben?

2020. aug. 10. 22:41
1 2
 1/14 Derjaderja ***** válasza:
81%
Igen, ilyenkor egy darabig előrehozott ebéd volt, de hamar megoldódott.
2020. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én egész kicsi kora óta, tartom az etetési időket. (Anyatejesen is tartottam, mikor kicsi volt, csak akkor még evett éjfélkor, meg hajnali háromkor.)


Felébred, reggeli 4-7 közt, attól függően, mikor ébred.

9-10 között, tízórai.

Ha ekkor, elalszik, akkor alszik, ameddig alszik és utána ebédel. (Mikor kisebb volt, így működött.)

12-13 közt, ebédel (Most, ebéd után alszik. Most lesz két éves. 30 percet, 1.5 órát alszik, hangulatától függően.

16-17 közt, uzsizik.

Régen sem hagytuk már 17 után aludni, mert akkor nem aludt éjszaka.

19-19:45 közt pancsi

20:00 vacsi és alvás.

2020. aug. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Ezt most annyira nem értem. Az enyém 9 hónapos. 4 órát van fennt kb egy huzamban, előbb én sem tudom elaltatni. De kétszer alszik nappal. Nem kicsi még hozzá,hogy csak egyszer aludjon?
2020. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Es mikor van az a két alvás? Délután egyszeruen nem tudom elaltatni. De igen szerintem is kicsi még hozzá, de mit tegyek? Már feladtam ezen idegeskedni,de ha van valami jó ötleted, tipped akkor szívesen fogadom. Ha 8ig alszik akkor délben teszem le aludni alszik 1,5 órát és jobb esetben elvileg fél 6kor tehetném le megint. De úgy láttam delutan tovább is bírná. Akkor az esti alvas előtt tegyem le? Vagy később legyen az esti alvas?
2020. aug. 11. 22:48
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát igen,igazad van, nem egyszerű! De én igen, le szoktam tenni akár fél6-6kor is. Az is jó ha csak fél órát 40 percet alszik. És tudom olyankor eltolódik picit az esti alvás,de legalább nem hulla fáradt, nem pörög túl és érdekes de könnyebben elalszik. A másfél óra egyszeri alvás egész napra nekem nagyon kevésnek tűnik a korához képest. Nekünk pont ezért nincs már egy hónapja fix napirendünk mert sokat bír már fennt lenni egy huzamba de a két alvás még kell neki,nem bírja estig ki. Ez most egy ilyen időszak nálunk,de nem tudom minden baba más. Ha nektek így jó és úgy látod nem nyűgös és bírja ennyivel akkor neki elég.

Az ebédet én előrébb hoznám,alvás előtt adnám. Csak hogy az eredeti kérdésedre is válaszoljak,mert itt belementem ebbe az egy alvás dologba.

2020. aug. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jo h belementel mert ez engem nagyon bánt. Mar rengeteget olvastam, figyelem ot mikor álmos, az altatással is gondok vannak. Tudom én is h kevés neki, de nem tudok mit tenni. Elvan ő, nem nyűgös...de félek h gond lesz a fejlődésében mert nem normálisan h estére már teljesen ki van ütve
2020. aug. 12. 08:00
 7/14 Derjaderja ***** válasza:

Hát nálunk 11 hónaposan állt át az 1 alvásra, és nagyon bevàlt. 9 hónaposan kezdte, sokáig váltott napok voltak, 1 illetve 2 alvással. Szerintem oké, ha most elkezdődött.

Úgy tudod befolyásolni, hogy ébreszted. Pl reggel korábban, ha azt akarod hogy legyen délelőtti alvás stb.

2020. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nálunk mar ez elkezdodott kb 1,5 hónappal ezelőtt. Váltakozott az 1-2 alvás. Nem csinálok azzal rosszat ha ébresztem?
2020. aug. 12. 09:47
 9/14 Derjaderja ***** válasza:

Dehogyis. Alvás tanácsadáson is egy alapfajta tanács.

Meg az en lányom elég élénk darab, muszáj pl du 4-kor kelteni, mert különben 11 előtt nem alszik el este.


Jobb neki a keltés, mert vsz tényleg hamar át fog állni az 1 alvásra, most viszont meg kevés neki, 2 alvás az ideàlis még, de ha későn kell és hosszú a délelőtti alvás, akkor délutánra nem tudod elaltatni, vagy csak nagyon későn. Viszont még nem bírja ki, főleg déltől estig, és csak kinlódik.


Valóban, nálunk az történt, amit írsz, hogy egyre később aludt délelőtt, és egy idő után felmerült, hogy pl fél 12 van, délben enne (mondjuk), de most nagyon álmos, ha elaltatom, akkor éhesen fog kelni, hamarabb mint amúgy vagy kiehezik.


Egy darabig próbàltam trükközni későre tett tízóraival, de utána már az lett, hogy az ebédet hoztam hamarabbra. Utana nagyon gyorsan kitolódott neki, és ébren tudott maradni kb 1-ig v fél 2ig, es simán beállt egy alvasra. De mondom, kb 11-12 honaposan.

2020. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Most voltunk a védőnőnél és megkérdeztem ezt alvás dolgot. Nagyon hozzáértő,szimpatikus nő,szerencsém van vele,mert nekem eddig még butaságot nem mondott. Ugyanazt mondta mint a 9-es válaszoló /Derjaderja/. Kell nekik még a két alvás,fizikailag és mentálisan is. A délutáni alvás még szükséges. És igen,sokszor csak úgy lehet ezt megoldani ha felébreszted. Nem csinálsz vele rosszat. Az nagyobb baj ha délután már nem bírod letenni aludni. Nem is irom le megint,mert tényleg ugyanazt mondta mint a 9-es és ő nagyon jól megfogalmazta neked.


Mondjuk bennem az is megfogalmazódott,hogy ha már 1,5 hónapja így alszik érdemes-e bolygatni,ha nem nyűgös,végülis kibírja estig.


A gyereknevelés egy örökös aggódás és dilemmázás....már én is bedilizek ettől😀

Hogy alszik és mikor? Mikor eszik és mit? És mindig minden változik....örülök meg én is. Úgy hogy nem vagy egyedül.


3 és 5 válaszoló voltam. Sok sikert!😀

2020. aug. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!