Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 9 hónapos baba miből...

Egy 9 hónapos baba miből fedezi az energiaszükségletét, ha alig eszik?

Figyelt kérdés
Abból a reggeli/esti kb. 180 milliliter tápszerből és a többi 3 étkezésre megevett 4-5 kanál ételből nyer energiát? Mert többet nem akar enni ennél.
2020. aug. 12. 10:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem némelyik fényből 😀
2020. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, a gyerek garantáltan kap elég energiát, ha nem fogy.

Másodszor a tápszerek meg az egyéb kaják elég sok kalóriát tartalmaznak, mégha nem is gondolnád.

A kétszer 180 ml tápszer ca 250-300 kcal, a baba napi igénye meg 600 körül jár átlagban.

A 4-5 kanál egyéb nem lehet tudni, mennyi, mert a kanál nem mértékegység, és az étel meg bármi is lehet.

Pl egy evökanál krumplipüré kb 55 kcal, ebböl 4 kanál 215 kcal, 5 kanál meg 275 kcal, azaz simán megvan a napi kalóriabevitel.


De ha a gyereknek kevés lenne, akkor többet kérne, és nem fejlödne!

2020. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen én is ezen gondolkodtam, de komolyabban is érdekel a dolog :)
2020. aug. 12. 10:59
 4/22 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm:)
2020. aug. 12. 11:00
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha minimàlisat eszik mellette abbòl. A lànyom lassan 10 hòs, tàpszeten kìvül kb. semmit nem eszik, mègis egèsz nap pörög.
2020. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Azt azért megnézem, amikor egy baba szájába betöm a kettes egy evőkanalat.
2020. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A kanál mint "mértékegység" evökanál szokott lenni. NEM írtam sehol, hogy a babát evökanállal etetném!
2020. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Babakanálra értettem a mennyiséget! A kávéskanálnak megfelelő méretűvel eszik ennyit.
2020. aug. 12. 11:39
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö: írd össze, konkrétan mit eszik: az említett krumplipüré, zöldségpép, paradicsomos káposzta, stb - tudom, részben hülyeséget írok, de konkrét kaja meg összetevök nélkül nehéz bármit is mondani -, meg a pontos súly, amit megevett. (kaja elött leméred az adagját tányérral együtt, meg kaja után is, a különbséget ette meg).

Ezek alapján pontosan meg lehet mondani, hány kalória.

Meg a tápszerre is ez érvényes, nem az elkészített italt kell nézni, hanem a felhasznált tápszerpor súlyát - és nem árt a dobozon lévö kalóriaértéket is megadni.

De mindettöl eltekintve, a gyerekek tápanyag-igiénye sem egyforma - ahogy a felnötteké sem - , van, akinek jóval kevesebb elég a megfelelö fejlödéshez, mint ami átlagosan meg van adva. Meg a gyerek születési és aktuális súlya is számít.


De amít a baba rendesen fejlödik, addig ne aggódj és föleg ne akarj többet beletölteni, mint amennyit ö maga akarna!

2020. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de örülök, hogy nem csak az én gyerekem fényevő. 7 hónapos, de alig tudok egy hónaoja belevarázsolni egy kis kaját. De boldog, pörög, sürög-forog egész nap, nevet, dumál, kúszik, most kezd mászni. De az idegösszeomlás szélén vagyok attól, hogy ha rajta múlna, akkor kb. egész nap nem enne semmit. Nem jelez h éhes, én kínálgatom, van h 4-5 óra is eltelik két "étkezés" között, addig bírom ki h ne kínáljam meg. Ha rajta múlna, szerintem nem enne. "Étkezés" alatt 70-100 ml tápszert, vagy pár kanál gyümölcsöt kell érteni. Borzalom. Egy idegroncs vagyok ettől. Nem tudom, esetleg engedjem el? Ráadásul annyi tanácsot kap az ember, hogy fogalma sincs, melyiket fogadja meg. Kínálgassam óránként vagy két óránként, vagy várjam meg amíg kéri? Ha megvárom, lehet h eltelik 6 óra is, mire eszébe jut h ennie is kéne valamit. Nagyon nehéz.
2020. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!