Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet kezdeni egy újszülöt...

Mit lehet kezdeni egy újszülöttel?

Figyelt kérdés

Három hetes a babám, és amikor ébren van, akkor mindig olyan furcsán érzem magam, mintha "visszafognám", vagy nem tudom, mert nem tudom, hogy mégis mit kezdjek vele olyankor. A hasára fektetem olyankor, aztán amikor megunja, akkor kézbe veszem, és a vállamról nézelődik, de így nagyjából ennyi. Mégis mit lehet kezdeni egy ilyen pici babával? Szeretném támogatni a fejlődésében, amennyire tudom, de fogalmam sincs, hogyan kezdjek hozzá. Igazából rossz anyának érzem magam már most, mert beszélni is alig beszélek hozzá, a pocakomban sem nagyon éreztem azt, hogy tudnék neki miről mesélni, és most is csak ritkán jut eszembe, pl peluscsere meg öltözködés közben mondogatom neki, hogy most éppen mit csinálunk, kicsit néha gügyögök neki, meg általában csak gyönyörködök benne, hogy ilyen szép meg olyan cuki, de igazán magasröptű beszélgetéseket nem tudok vele lezavarni, többnyire csendben ülünk itthon, vagy esetleg sorozatot nézünk szopizás közben, és annak van hangja.


Ti mit csináltatok ilyen fiatal babával? Mikor, mikről beszélgessek vele? A férjemnek annyival jobban megy ez a dolog, amikor kézbe veszi, akkor mindig folyamatosan beszél hozzá, mesél neki a napjáról, mutogatja neki, hogy most az ablakon néznek ki, most a tükörben nézegetik egymást, tudomisén. Nekem ez valahogy nem megy, főleg nem egész nap.


2020. aug. 14. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Keress rá, ingyen le lehet tölteni az "Anya taníts engem" című könyvet. :)

Amúgy ez a kezdeti időszak ilyen. Azzal segítesz neki a legtöbbet ha a közelében vagy, érez téged és megmutatod neki a világot. Pl. ablakban nézelődés, színek, tornázgatás (nem erőltetve!).

2020. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem anyukám azt mondta, hogy meséljem neki mit csinálokk éppen. Igaza volt mert ma 14 hónapos es mondom neki a mai napig es megérti. Azt a pici fejecskét tölteni kell információval. Esetleg mondókákat mondhatsz vagy játékokat mutogatsz neki ha hason fekszik és akkor a nyaka is erősödik.
2020. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Még semmit, csak szeresd, törődj vele, még csak most szokja az itt létet. A legszebb időszak ez az első pár hét amikor ismerkedsz vele-és csak ketten vagytok. Nincs semmi extrára szükség csak békesség, nyugalom. Figyeld meg ilyenkor az atmoszférát mennyire felemelő.
2020. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
3+ Nem kell mindig beszélni-a csend sokkal beszédesebb és meghittebb.
2020. aug. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Szokták mondani, és szerintem is így van, minden kisemberrel egy angyal érkezik hozzátok-és szerintem is igaz. Érezni, szinte tapintható a picik mellett.
2020. aug. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

Én is voltam hasonlóan. Én énekeltem neki sokszor beszélgetés helyett. Azt szerette nagyon, a mai napig imádja az éneklést és mondókázást.

De ne aggódj, idővel bele fogsz jönni, főleg amikor már majd reagál arra, amit mondasz neki

2020. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen pici babával nagyjából ennyit lehet csinálni, vettem neki kontrasztos képeket, mert attól úgy éreztem valamit fejlődik, gyakorlatban persze nem hiszem.
2020. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Én énekeltem. Vagy zenét tettem be, arra dúdolgattam neki.

Jófajta dallamos számokat (magyar rock, népzene, népdalok).

Hogy az alap ragadjon. A dallamok a fejében.

De én nagyon muzikális vagyok,tanultam is zenét.


Eleinte, míg ilyen pici volt a lányom, csak magyar zene ment. Hadd szokja.

Egy-két dalt már születése előtt sokat énekeltem neki, ezek lettek az altatói (pl. Radnóti Miklós:Éjszaka c. verse--csodálatosan zenésítette meg a Kaláka zenekar! Az első naptól ezzel altattam)

2020. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Vettem egy könyvet, amiben mindenfele tippek vannak. Mutass neki kontrasztos, fekete-fehér dolgokat. Pl pluss allat, sakk tábla stb. A bőrét különböző anyagokkal simogasd. Pl pluss pokróc, tollpihe. Suttogj a fülébe. Az is jó ha viszed körbe a lakásban, így ismeri meg a környezetet.
2020. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
9 Te láttál már egyáltalán életedben ilyen pici gyereket? szerintem nem, különben nem ajánlgatnál ilyeneket:D
2020. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!