Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kakaóztatják reggelente...

Miért kakaóztatják reggelente a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Ne vegyètek provokálásnak, csak kismamaként egyelőre még sok a kérdés bennem, mit miért csinálnak, mi a jó...


Szóval, mindenhol azt látom, hogy reggel felkelés után cukros kakaót adnak inni a gyereknek, ami nekem tök fura, mert ugye közismert tény, hogy reggel a legérzékenyebb az inzulin és éhgyomorra benyomni egy cukros kakaót az elégge dobálja majd a vércukrot, ami egyenes út az inzulimrezisztenciához/cukorbetegséghez.


De mi ennek a háttere? Muszáj reggel innia valami ilyet a gyereknek? Nem lehet szimplán vizet adni helyette? Ez a reggelit helyettesíti?


Valahogy nem rémlik, hogy gyerekként kakaóztunk volna, de nemtudom, valami oka csak van, hogy mindenki ezt csinálja.



2020. aug. 15. 08:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
68%

A gyereknek a kakaó az kb olyan mint egy felnőttnek a kávé.

Egy kakaótól felpörög kicsit, "magához tér", gyorsabban felébred stb... így könnyebben indul meg oviba-suliba.

Legalábbis nálam így volt.

2020. aug. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
53%

Napindító ital.


Ennél sokkal furább az esti lefekvés előtti kakaóztatás.

2020. aug. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
50%

Nekem egyik gyerekem sem kapott kakaót.

Már rég pörögtek, amire én vagy az apjuk kimásztunk az ágyból.😂

A kávéba van egy kiskanál cukor, a kakaóban ennek többszöröse. Kivétel ha 100% kakaóból készíted, de abba is muszáj vmennyi cukor.


Szerintem is felesleges rossz szokás. Néha, ha kérnek, természetesen kapni szoktak kakaót vagy vaníliás tejet (meleg tej + 1 kiskanál vaníliás cukor). De minden nap egészségtelen ezzel indítani a napot.

2020. aug. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is felesleges.
2020. aug. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
3-as es 4-es, akkor nálatok nincs semmiféle ital reggel, csak víz?
2020. aug. 15. 08:48
 6/35 anonim ***** válasza:
58%
Jézus Maria! Mennyi helikopter anya van! Mi az hogy felesleges? A gyerekek imádják a kakaót és napi 1/2 pohartol semmi bajuk nem lesz! Próbáltál már reggel korán éhgyomorra meginni egy pohár vizet? Én személy szerint attól szédülök és hányingerem lesz. Előtte valamit ennem kell. Amúgy teljesen egészséges vagyok. Szerintem nem kell minden cukrot megvonni a gyerektől. Van egy egészséges közép út!!! Amúgy én sem tomom őket cukorral, de a napi 1 - 2 kakaót megkapjak ha kérik...
2020. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
56%

Én kakaóztam gyerekként. Most IR-es vagyok. Egyáltalán nem azt mondom hogy az vezetett ide, de ez is az egyik oka, hogy más reggeli rutint választottunk = mert úgyis az kell nekik, amit a szülő eszik/iszik.

Én teázok reggel, így a gyerek is ezt kívánja meg. Az oviban szokott lenni kakaó, de még nem jött haza azzal, hogy az olyan finom, csináljak.

2020. aug. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
41%
Az èn gyerekem sem iszik kakòt. Vizet iszunk egèsz nap, èn sem kàvèzok. Felesleges rossz szokàs cukorral indítani a napot.
2020. aug. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
68%
Hol, mindenhol látod? Ott vagy minden családnál reggelente? Én még nem találkoztam veled! Feleslegesek az ilyen általánosító, barom kérdések. Önigazolást, vagy mit vársz? Nincs aki megdicsérjen, hogy te vagy a legszuperebb, vagy mire jó? Még nincs is gyereked! Majd akkor kiderül.
2020. aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%
Én sem adok reggel a gyerekemnek. De baromira hidegen hagy, hogy mások adnak-e. Ha te nem tartod jónak, akkor majd nem adsz. Ennyi.
2020. aug. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!