Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogadtátok el, ha a ti...

Hogy fogadtátok el, ha a ti babátokat nem várták annyira a nagyszülők, mint az első unokát?

Figyelt kérdés

Én ezt érzem a férjem szülei részéről (saját családommal nem tartom a kapcsolatot).


Idén született meg az első unokájuk a férjem testvérééknél. Borzasztóan örültek, mikor kiderült, folyton a baba volt a téma, mindenki rájuk figyelt és velük foglalkozott, alig várták, hogy megszülessen a kicsi és azóta is állandóan járnak látogatni, mutogatják, büszkélkednek vele, imádják.


Persze, megértem ezt, nagy dolog az ember életében, ha unokája lesz.


Csak közben mi is bejelentettük, hogy jön a baba és valahogy nem látunk akkora izgalmat, érdeklődést, várakozást. Örülnek nyilván, de nincs feleakkora felhajtás sem, valahogy mindig a màr megszületett kicsi a téma továbbra is, hogy milyen aranyos és ennivaló minden, amit csinál.


Oké, az eszemmel megértem, hogy az első unoka viszi a pálmát a nagyszülőknél, hiszen nagy újdonság ez számukra, de a szívünknek azért rosszul esik. Mintha a mi babánkat már most kevésbé szeretnék, kevésbé várnák és félek, hogy ha megszületik, ugyanez lesz :/


Őszinte leszek, ez ilyen állandó fusztráció, mikor talákozunk és nem tudom, hogy lehetne túllendülni rajta, ha egyszer rosszul esik.



2020. aug. 15. 11:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális. Normális hogy jobban odavannak egy már meglévő gyerekért, mint egy még meg nem születettért. A másik, hogy a második gyereket te is máshogyan fogod várni, mint az elsőt. Nem kevésbé, de már nem olyan nagy újdonság, mint az első. Ezt el kell fogadni.


Ettől függetlenül, ha meglesz még szerethetik annyira vagy még jobban is mint az elsőt. Pl nálunk anyám a 3. És 4. unokát állítom hogy jobban szereti mint az első kettőt. Pesig ők is teljes lázban voltak az elsőtől.

2020. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy, nem is néztem őszintén szólva, hogy volt-e akkora öröm, mint az első vagy a második unokánál. Mi nagyon vágytunk már rá, a többi ember agyában zajló gondolatok egyáltalán nem érdekelnek. Nem nekik szülök. A mi boldogságunk a legfontosabb. De amúgy minden családban a legkisebb a legérdekesebb, szóval akár meg lehetne fordítani a kérdést: hogy fogadtátok, hogy a ti gyereketek az újonnan született miatt már nem olyan érdekes?
2020. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Hat figyi, nalunk harom unokaja van aposomeknak, a mienk volt az elso ketto, utana sogornomeke, mindharom fiu, az elso gyerekrol van kinn mindrnhol a kep, de ugyanugy szeretik mindharmat. Vannak dolgok, amik lecsengnek az elsovel, pl. a babavaras mar kevesbe lesz izgalmas a meglevo gyerekekhez kepest, de ez nem jelenti azt, hogy ez igyis marad. Nalunk pl. a legnagyobb a legaktivabb, a kozepso tok nyugodt, az egyik nagyszulo az egyikkel, a masik meg a masikkal van jobban el.
2020. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem csak azért, mert ot már szeretgethetik. Ha meglesz a tiétek is, érte is oda lesznek. Azért a pocakban levő baba meg nem olyan izgi. Persze az elsőnél alig vártak, de most leköti a figyelmüket a már meglévő. De en nem aggódnék. A tieteket is valószínű ugyanúgy fogjak szeretni, csak most meg rózsaszín ködben vannak az első miatt.
2020. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Lanytestvere van a férjednek?

Amúgy általában mindenből az első a nagyobb felhajtást "erdemlo". Plusz ha lány a testvér, ott más a kapcsolat is

2020. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Neked is mas lesz, ha lesz 2. gyereked, a nagyszuloknek is mas. Persze ertheto, szeretted volna, ha nalatok is akkora a felhajtas, de hidd el, sokkal tobbet szamit, hogy azutan, hogy megszuletett, mennyit foglalkoznak vele. Pont nemreg volt itt egy kerdes, aholaz egyik oldalrol huuu meg haaaa volt, mikor kiderult, meg konnyekben is kitortek, amasik oldalrol csak tudomasul vettek, aztan miutan megszuletett, pot az utobbi nagyszulok foglalkoztak a gyerekkel sokkal tobbet. En amugy csinaltam egy Google Photos albumot, ott tudtak nezegetni a pocakos kepeket meg az ultrahangos fotokat, es igy kicsit jobban “reszt vehettek” benne. A masodiknal viszont mar sokkal kevesebb foto kerult fel, azok is az elso gyerek albumaba. Mi az, ami hianyzik neked pontosan? Felsz, hogy ot nem fogjak ugy szeretni?
2020. aug. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen, tartok ettől, hogy csak második lesz és ezt érezni is fogja.
2020. aug. 15. 14:57
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
Amíg nektek ő a legfontosabb, addig irreleváns lesz, hogy a nagyszülőknek ki a “kedvenc”. Mellesleg nekem 2 nagyobb testvérem van, mégis én vagyok mindenki szeme fénye. Hogy kicsi koromban hogy volt nem tudom, de nem lettem lelkisérült, pedig nagymamám kérte anyukámat, hogy be tartson meg, sok a 3 gyerek. Feleslegesen aggódsz. Neked, nektek legyen fontos a gyerek.
2020. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

A férjem szüleinek 5 unokájuk van 7 évestől 25 évesig. Örültek, de nem úgy, mint az én anyukám, akinek "csak" kettő van a miénkkel együtt.

Viszont anyukám a miénknek jobban örült, mint 5 éve az unokaöcsémnek. Nagyon szereti őt is, sokat foglalkozik vele. De tesómék messzebb laknak, velünk meg mindennap találkozik. Meghát én mégis csak a lánya vagyok és nem a menye, ahogy már más is utalt erre az apróságra.

2020. aug. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%
Az én fiaim a 4. És az 5. Unoka volt anyósoméknak. Szinte anyósom még csak nem is gratulált mikor bejelentettük a terhességet. A kórházba alig alig akart bejönni mikor megszültem. Nagyon rosszul esett. Mellettünk laktak, így minden nap láthatta a gyerekeket, és elmondhatom, hogy szerintem a fiaim álltak a legközelebb hozzá az 5 unoka közül. Szoros volt a kapcsolatuk nagyon. Már 4 éve nem él anyósom, de a 10 éves fiam mai napig emlegeti, annyira szerette a mamát.
2020. aug. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!