Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek vállalható név a...

Szerintetek vállalható név a Jordán egy másik, "átlagosabb" név mellé?

Figyelt kérdés

A párom nagyon ragaszkodik ahhoz, hogy a leendő kisfiúnknak legyen ez is a neve, az Olivér mellett. Így lenne a fiúnk V. Jordán Olivér


Én az Olivért használnám majd mindenképpen, mert az nekem "közelibb " ,kevésbé idegen.


A vezetéknévvel egyébkent mind a két név jól hangzik, ezzel nem volna gond.


Mi a véleményetek a Jordán névről? Titeket nem zavarna, hogy vezetéknévnek is használják? Mondjuk igaz, ennyi erővel a Balázs, Bálint, más keresztnevek is szoktak vezetéknevek lenni

...



2020. aug. 15. 12:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%
Nekem azért nem teszik, mert általában a Jordán vezetéknév. Biztosra veszem, hogy ebből lenne élete során párszor kavarodás.
2020. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

szerintem teljesen rendben van.

Szép hangzású, és ha vallási okokból választaná a férjed, az is jó.


Ha nagyobb korában nem használja, úgyis úgy fog mindenhol bemutatkozni, hogy V. Olivér vagyok, helló. Hivatalos ügyeknél meg amúgy is sokan magyarázkodnak, hogy kell írni a nevüket, stb, ez a legkevesebb.

2020. aug. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Na, hát hivatalos ügyeknél nekem is legalább 4x el kell mondanom, hogyan is irják le a teljes nevemet (a vezetéknevem eleve nagyon gáz). :D


Az enyémhez képest még egyszerű neve is lenne...


Csak nem túl idegen-e stb... manapság igaz, sok cifrább nevet hallani.

2020. aug. 15. 12:33
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem kizárólag vallási okokból, de tény, hogy szeretne egy bibliai nevet a kisfiának... ez tetszik neki a legjobban.
2020. aug. 15. 12:36
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem idegen név, nekem kimondottan férfias. Én adnám.
2020. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is rendben van.

Mi is így adtunk neveket a gyerekeknek. Ritka keresztnév + gyakori keresztnév. Így, ha nem tud azonosulni a ritka keresztnévvel, ott a gyakori. De mind a kettő a ritkát használja.

2020. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
Nem rossu de inkább mint V. Olivér Jordán
2020. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
24%
Nekem Jordánia jut róla eszembe, arról meg az arabok.
2020. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Utolsó, az, hogy kinek mi jut róla eszébe, szubjektív, nyilván mindenki nevéről van negatív asszociáció is, pozitiv is...
2020. aug. 15. 12:57
 10/28 A kérdező kommentje:
Kislány névben nekem például az Amira tetszik a legeslegjobban, tuti ha lesz egy lányom, Ő Amira lesz, és tipikus arab név. :)
2020. aug. 15. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!