Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől vált zölddé a kislányom...

Mitől vált zölddé a kislányom kakija?

Figyelt kérdés

2 hetes a kislányom, 100% anyatejes (csak a kórházban kapott pótlást 2 alkalommal), igény szerint szoptatom. A kórházban kiürült a magzatszurok, azóta mustársárga, "rostos" (kis bogyós-darabos, mintha brokkoli-rostok lennének benne, máshoz nem tudom hasonlítani) volt, viszont pár napja ugyanez az állag átváltott zöld színűre. Kezdetektől fogva hasfájós, mióta itthon vagyunk, kap BioGaia és Espumisan cseppeket is, minimálisan enyhültek a panaszok. A súlya szépen nő, 2900 grammal született, 2800-al hoztuk haza, a legkisebb súly 2740 gramm volt, ma töltötte a 2 hetet, és 3040 grammot mért a védőnő. Nem tartok diétát, de arra figyelek, hogy nagyon zsírosat, fűszereset, és semmi puffasztót ne egyek. Ittam tejszaporító gyógynövényes teát (Laktoherb).

A védőnőnek mondtam a kakit, és hogy nem tudom, probléma-e, de csak annyit mondott rá, hogy majd meglátjuk a súlyát (ami ugye jól nő), mert lehet több emésztetlen tápanyag benne, de nem fűzött hozzá mást. Az elmúlt napokban jobban beindult amúgy a tejem, és néha elég sokat eszik, van, hogy úgy kér enni, hogy még picit pufi a pocakja. Bukni is szokott néha piciket, büfiztetésnél semmi nem jön, sokszor levegő sem.

A gyerekorvosunk szabadságon van, nem akartam ezzel zavarni, de a védőnő válasza nem igazán volt kielégítő és segítőkész.

Tapasztalt más is ilyet? Mi lehet a probléma? A színváltozáson kívül más nincs, sem szagra, sem állagra, a babán nincs kiütés, nem fájlalja többet a hasát sem.

Köszönöm szépen!



2020. aug. 17. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad, sokat eszik :) sok a tejed, így valószínűleg sok előtejet eszik az elején, attól zöldes. El fog múlni, amint beáll a kereslet-kínálat. Szokták mondani még, hogy fejd le az elejét, de attól még több lesz a tejed, szóval...
2020. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1.válaszoló írja! Az én lányomnak is volt zöld a kakija(mohó volt, a tej meg dőlt a szájába) , néztünk is a végeredményt... Ne aggódj!
2020. aug. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ha nem szagos, akkor csak hamarabb átszalad rajta az első, kevésbé zsíros tej. Időszakosan előfordul.
2020. aug. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam :)
2020. aug. 18. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!