Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos csak egyik oldalra...

2 hónapos csak egyik oldalra tartja a fejét és nem emeli hason, miért lehet?

Figyelt kérdés
2 hónapos ma a kislányom, háton fekve sokkal többet van jobb oldalra nézve a feje mint a bal oldalra, meg a fejét is csak ritkán emeli ha hason van, ez miért lehet? Holnap kell telefonálnom dévényeshez, mert ma nincs bent. Mindenhol csak azt olvasom, hogy forduljon szakemberhez ha ezt tapasztalom, de miért lehet ez? Nagy a baj?
2020. aug. 18. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Még csak két hónapos! Kérlek ne kínozd ilyen korán dévényessel, csak nagyon sokszor rakd hasra és kész. Ha öt hónap múlva se tudja akkor van gond amikor korrigálni kell.

Hiába sír, mindig többet fog tudni.

2020. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat van hason, nem sír sokat egyáltalán. Ha hason van akkor is rakok elé játékokat, meg próbálok neki segíteni hogy erősödjenek az nyaki izmai, és egyre könnyebben menjen. Csak ez a folyamatos oldalra nézés aggaszt
2020. aug. 18. 13:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a védőnőnél.
2020. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Pocakban elfeküdte pl vagy az egyik nyaki csecsemőkori reflexe egyik oldalra dominánsabb. Vidd el szakemberhez még mielőtt a 3. hónapot betölti. Most néhány kezeléssel , kevés kellemetlenséggel, otthoni gyakorlatokkal meg lehet úszni, de ha csak 6-8 hónaposan viszed akkor jobban elhúzódik, deformálódik a koponya is és a szeparációs szorongás miatt sokkal nehezebben viseli.
2020. aug. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Ez a dévény mekkora biznisz lett! Sok gyógytornász gazdagodott meg feleslegesen aggódó anyukákból, akik összeolvastak mindent a neten :/

Az én babámmal is ez volt, a védőnő nem javasolt dévényest, mert a sok hasratétel meg fogja oldani. Hát ha akkor hiszek a babaoldalaknak meg a webbetegnek, sok tízezerrel lenne kevesebb a bukszám.

A lányom egészséges, gyönyörűen fejlődik a mozgása, 7 hónaposan már mászni kezdett.

Csak foglalkozni kell vele, tornáztatni, hason játszani vele, amire sokan lusták.

Nem kérdező, nem rád értem :) és vannak olyan babák akiknek tényleg kell a dévény!

De ilyen korán feleslegesen aggódsz :)

2020. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a pipa 🙂
2020. aug. 18. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Van Dévényes szakrendelőben, kórházban is. Ugyanannyit keres mint bármelyik más szakdolgozó, ne általánosítgassunk. Látatlanban ilyen tanácsot adni valakinek meg óriási felelőtlenség. Lehet hogy a te babád helyrejött így, de nem tudhatod, hogy a másiknak is elég-e ennyi.
2020. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem abból nem lehet gond, ha ránéz gyógytornász. Bármikor dönthetsz úgy, hogy nem viszed hozzá többször. Nekünk is így kezdődött, de a neurológus 3 hónaposan azt mondta, hogy rendben. Amikimor majdnem 6 hónaposan még forogni sem tudott, gyorsan elvittem dévényeshez. Azt mondta, feszes és ráadásul aszimmetrikus a tónus, 5 hónapos kora előtt muszáj lett volna foglalkozni vele. Most 9 hónaposan ott tartunk, hogy kezelés zajlik, forog minden irányba, de kúszni még nem tud, nyilván ülni se. Bánom, hogy a neurológusnak hittem és csak későn léptem
2020. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is most 2hónapos a babánk, egy ideig ő is gyakrabban fordult balra. A védőnő már 1hónapos korában ajánlotta, h.rakjuk át egy kis időre a kiságyban a másik oldalra a "fejét", illetve gyakrabban rakjuk hasra.

2hónapos korára mindkét oldalra fordítja a fejét mostmár.

2020. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Az egyetlen válasz ami a kérdésre válaszolt az le lett pontozva 😅😅😅
2020. aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!