Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy ennyit bukik, és így félrenyel a kisbabám?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hetes, kizárólag anyatejes baba. Az elmúlt napokban megnőtt az étvágya, aminek köszönhetően szinte állandóan tele a pocakja. Bukni is szokott, nem nagy mennyiséget, de napi 2x legalább. Újabban pelenkázásnál, mikor megemelem a lábait, szinte rögtön feljön neki egy kis tej, és félrenyeli, alig kap utána levegőt. Ma először szopi közben is félrenyelt (rettentő mohón evett, pedig nem így szokott) szintén úgy, hogy meg kellett fordítanom, mert köhögni sem kezdett, csak fuldokolva vette a levegőt. Ilyenkor utána mindig ijedten néz, még sírni sem kezd rögtön. Nagyon ijesztő, és rettentően aggaszt, ezután nem is szívesen szoptattam tovább, nehogy megismétlődjön. Háton altatjuk, de most inkább az oldalára teszem le, mert félek, hogy megfullad álmában...

Másnak is csinálta ezt a babája? Mit lehet tenni? Nem lesz tüdőgyulladása amiatt, hogy ennyiszer lemegy neki a tej?

Igény szerint szoptatom, többnyire 2-4 óránként eszik, ennél gyakrabban szinte csak cumizásra kéredzkedik fel, ha épp olyanja van.

Nagyon köszönöm!



2020. aug. 19. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt ilyen időszak, nem lett semmi baja. Mondjuk én hason altatom azóta, úgyis van légzésfigyelő, bukás úgy nem baj, jobban alszik és a csípőjének sem árt. Lehet növekedési ugrás miatt mohó. Majd legközelebb azért kérdezd meg a védőnőt /orvost, de szerintem majd elmúliik.
2020. aug. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Ne altasd háton, hanem mindig oldalt, támaszd ki a hátát. Figyeld, és ha folyamatosan ismétlődik a holnapi nap-akkor hívd fel az orvosotokat.Ha sugárhányása van egy napon belül 2x. akkor mindenképpen doki, akár hétvégén is.
2020. aug. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Büfizteted?

Pelenkázni én pl. Etetés előtt szoktam, pont hasonló okok miatt, de egy alapos büfiztetés is segít. Gondolom fiú baba, azt olvastam ők hajlamosak rá.


Oldalt vagy hason altasd, ne fulladjon meg.


Illetve a sokat bukó babákat etetés után függőlegesen kell tartani 20 percig legalább, egyébként ilyenkor kijön a böff is. Az egyik nővérke azt is javasolta, hogy ha sokat bukik, akkor ne emeld meg a fenekét, hanem hol jobb hol bal oldalt emelgeted, és húzd be alá a pelenkát. Nekem ezek beváltak.

2020. aug. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is ilyen volt, sőt még most is félrenyel néha (6 hónapos). Mi mindig az oldalán altattuk, a hátát kitámasztva. Persze amióta mozog össze vissza azóta nem mi döntünk. :)
2020. aug. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3 hónapos.

Bukásnál ritkábban nyel félre. De a sok nyálátol nem egyszer fel kellett venni még a hordozóbó is, annyira fuldoklott! Sírás közben is szokott. Már hozzá is szoktunk.

Többet figyeljük.

2020. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok

Olyankor felvettem a vállamra, a mellkasa volt rajta és ütögetni kezdtem a hátát.

2020. aug. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kislány baba, én is etetés előtt pelenkázom, de sokszor van, hogy még nem teljesen emésztette meg az előző adagot, de már enne, így ha azt várnám, hogy üres pocakkal pelenkázhassam, akkor megőszülnék 😁 most kipróbáltam azt, hogy oldalra forgatom lábemelgetés helyett, minimálisan jobb a helyzet.

Arról szó sincs, hogy sugárhányása lenne szerencsére. Feljön egy kis tej, ami vagy kifolyik a száján, vagy visszamegy, vagy félrenyeli.

Próbálom oldalt altatni, a jobb oldalára amúgy is magától átdől. Holnap felhívom a védőnőt azért, hogy rákérdezzek erre.

Büfiztetem is, most már szoptatás közben is többször, hogy ne ragadjon benn kicsi se.

2020. aug. 20. 16:35
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Én azt javaslom, hogy nagyon figyelj rá! Alig egy hete volt egy cikk, hogy félrenyelte egy baba az anyatejet, majdnem megfulladt! Úgy ment érte a mentőhelikopter.


Nem ijesztgetni akarlak. De veszélyes lehet!

Remélhetőleg a tüdejéig nem jut le, hogy aspirációs tüdőgyulladást okozzon.

Szegénykém...


Az én lányomnak előfordult, hogy szoptatás közben jött az orrán visszafelé a tej. De szerencsére ő nem nyelte félre. De nagyon félelmetes volt az is.

2020. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ritka dolog ez,ne izgulj. Te is szoktál leszippantani dolgokat mégsem lesz tüdőgyulladásod.


Nagyon sok baba nyel félre, de nagyon ritka a tüdőgyulladás.

2020. aug. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!