Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket nem dühít, ha azt...

Titeket nem dühít, ha azt érzitek, valaki árt a gyerekének?

Figyelt kérdés
Alapvetően úgy gondolom eléggé elfogadó és toleráns vagyok mások gyereknevelési dolgait illetően, de mindig dühít, ha látom, hogy egyesek kifelé fordítva hordják kenguruban a babájukat, három négy hónaposan ülő pozícióba kényszerítik és sport babakocsiba teszik őket. Ezek mind köztudottan ártanak ilyen pici korban. Az ilyen anyukák fejében mi lehet? Hiszen rosszat tesznek a pici babájuknak. Ilyenkor olyan ingert érzek szólni, de nyilván nem teszem, senkit sem érdekel az okoskodásom. Titeket nem dühít az ilyen? Szóltok?
2020. aug. 20. 20:20
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
80%
Hú, erről eszembe jut, mikor egy rokonom babát várt...értelmiségi nő létére nem tette le a cigit. Majdnem felrobbantam, de nagyon finoman szóltam neki, hogy ugye tudja, hogy nem tesz jót...erre a válasz az volt, hogy a doki szerint napi pár szálat szabad...basszus meggyőzte magát, hogy nem fuldoklik a gyereke, miközben azt a pár szálat szívja. Döbbenetes az emberi egoizmus.
2020. aug. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Én a sógornőmnek szóltam egy pár dolog miatt, pl hogy az akkor még 2 éves gyerekének már rohadnak a fogai mert már a cumisüvegbe is kólát kapott váltva teával meg kakaóval, mostanra 6 múlt, nincs túl sok foga. Valamint mondtam hogy az édességnek nem szabadna olyan alapnak lennie mint a víznek ami a csapból folyik és a gyerek egész nap eléri olyan mennyiségben amekkorában csak akarja, ha úgy tartja kedve nutellát ebédel kiskanállal. Felhívtam a figyelmét a gyerekkori cukorbetegségre, elhízásra meg hogy nem

nagy ötlet egy légtérben bagózni a gyerekkel /bár mint kédőbb megtudtam a terhesség altt sem tette le/ stb de falra hányt borsó. Már nem érdekel inkább nem is megyek hozzájuk hogy ne idegesítsem magam.

2020. aug. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
Engem pl az zavar amikor apuka és anyuka kapcsolata egy kalap fős, de azért csinálnak gyereket és úgy tesznek a külvilágnak mintha minden ok lenne, közbe meg szetcsaljak a másikat. Aztán mikor felhivja a figyelmet valaki, hogy ezzel csak árt a gyereknek, mert hazugsagba nő fel, akkor még neki áll feljebb, hogy de nem hagyja el a családját, mert szr lesz a gyereknek egy szülővel.
2020. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
15%
Ilyet ne írj ki, ma törölték az én kérdésemet is. Ott arról volt szó hogy négy hónapos babát cukros szívószálas üdítővel itattak meg csipszet etettek vele...
2020. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Engem is bosszant, de nem szólok bele más dolgába, úgyse ér semmit.az ilyeneknek.

Egyszer láttam, hogy 1.5 éves forma gyerek sírt nagyon a babakocsiban, az anyja többször ráüvöltött, majd jól pofon vágta párszor mondván, hogy hagyja már abba a sírást. Szerencsétlen csak még inkább sírt, annyira rossz volt látni. Velem is így bánt anyám ilyen picinek...

2020. aug. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
38%

Vannak, amikért szólok, de van ami szerintem mai túlreagálás.


A dohányzást nem bírom ki szó nélkül, de az például nem érdekel, ha nem hozzáadott cukor mentes bébiételt ad az anya. Vagy ha 4 hósan táplálja hozzá a tápszeres babát.


Az erőszakot sem bírom, ne adja meg a jó isten annak a nőnek, hogy meglássam, hogy megüt egy kisgyereket.

2020. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
69%
Nem foglalkoztat, semmi közöm hozzá! Szólni meg minek szólnék ő dolga.
2020. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
Engem egyáltalán nem érdekel, nem az én gyerekem, azt csinál vele az anyja amit akar, nyilván bizonyos határok között, de azért az, hogy kifelé hordozza, nem számít veszélyeztetésnek.
2020. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%
Rohadtul nem érdekel,és ha valaki szólna nekem valami miatt,jól elküldeném a pecsába.
2020. aug. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

Dühít kifejezés azért túlzás. De van, hogy elgondolkodom azon, hogy miért nem látja a nyilvánvalót. Valamint, hogy hol van ilyenkor a védőnő és az orvos.

Ma pl. kirándulás alatt láttam egy családot és mind a 3 gyerek kövér volt (a legkisebb 5 vagy max. 7 éves lehetett). Tuti nem mind hormonzavaros. Szóval szinte biztos, hogy az étkezési szokásukkal van a gond.

Gondolom ezt ők is tudják, csak lusták változtatni.

2020. aug. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!