Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagyszülők jobban fogják...

A nagyszülők jobban fogják szeretni azt az unokát, amelyiket gyakrabban látják es amelyikre többet vigyáznak?

Figyelt kérdés

A testvérék kisbabája minden héten ott van legalább 3-4 alkalommal újszülött kora óta, sőt kéthetes kora óta ebből minimum két alkalommal a szülők nélkül vigyáznak rá a nagyszülők.


De ők közel laknak a nagyszülőkhöz. Mi picit messzebb vagyunk, nem olyan egyszerű hétköznap átugrani 1-2 órára, így maximum hétvégente látják majd, talán csak kéthetente.


A már megszületett pici a szemük fénye, imádják, mindenből van sajátja a nagyszülőknél is, félek, hogy a miénket nem fogjàk ennyire szeretni, mert harmad-vagy feleannyit sem látják majd :/



2020. aug. 30. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ, milyenek a nagyszülők. Apám szülei pl. mindenkit rühelltek, az unokák csak felesleges terhet jelentettek. Anyum szülei ellenben pont az ellenkező esetet bizonyították. Ők mindig örömmel láttak minket, és oda szerettünk is menni.
2020. aug. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk al tapasztalt apzt mutatja igen. 15km-el vagyunk messzebb, fiatal nagyszülők kocsival. Mégis a mieink csak vannak a másik gyerkőc a minden. Ő kozelebb van.
2020. aug. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem feltétlen. Nálunk mind a 2 unoka megkapja ugyan azokat a dolgokat. Mi közelebb lakunk, de mivel sosem állt engem anyós ezért a másik unoka nagyobb sztár nála.
2020. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Vagy az elsőszülött unokát, vagy a kedvenc gyerek gyerekét, vagy azt, akik a legtöbbször mennek. Ránk egyik sem igaz, én még sem bánom.
2020. aug. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Nálunk én voltam az apai nagyanyám kedvence, pedig csak évi 2-3 alkalommal mentünk, míg 4 unokatestvérem el egy faluban élt és napi kapcsolatban voltak
2020. aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Sajnálom, de fix hogy jobban fognak kötődni ahhoz, amelyiket többet látják és az is jobban fog a nagyszülőkhöz, mint amelyiket kevesebbet látják. Saját magamon is tapasztaltam ezt, meg a gyerekeimen is.
2020. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
6 Egyáltalán nem törvényszerű. Én jobban szerettem és kötődtem azokhoz a nagyszüleimhez akik az ország másik végében éltek. Mert akikkel egy városban laktunk, azok szinte le se 💩. Nem sokkal láttam őket többet. Nem voltak ránk kíváncsiak. Azt se tudták (vagy nem érdekelte őket) mikor van a szülinapom
2020. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7es, az más amit te irsz. A kérdező esetében a tenyerükön hordják a gyereket a nagyszülők. Kérdező: sajnos igen, én is úgy gondolom, hogy akivel többet találkoznak és szeretteteljes a viszony (tehát nem csak muszájból) ahhoz jobban is fognak kötödni.
2020. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos saját családomban én is ezt tapasztaltam oda-vissza. Mi egy utcányira laktunk nagymamától unokatesóim a szomszéd városban. Mi közelebb álltunk nagymamáékhoz és ők is hozzánk mint a többiekhez. Viszont ez igazából valahol rossz is volt nekünk is mert mindig megkaptuk hogy mi vagyunk a kis kedvencek és ezért kb utált minket az összes unokatesónk. Pedig nem mi tehettünk róla hogy a szüleink egy utcányira költöztek csak.
2020. szept. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sejtettem.


Most is telefonáltunk, ott van náluk a pici baba, tegnap is ott volt, végigáradozták a beszélgetést, mi meg le voltunk tojva.


Hozzánk meg sosem jönnek el hétvégén, mert mindig ott a gyerek.


Hát, sosem gondoltam, hogy ebből ilyen probléma lesz és hogy ez ennyire fájni fog.

2020. szept. 26. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!