Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak 4,5hós babámmal...

Mit csináljak 4,5hós babámmal ha egyszerűen sehol nem marad meg?

Figyelt kérdés

Eddig játszott szépen a játszószőnyegén egyedül is,de mióta elkezdett hátáról a hasára forogni,csak addig van el ameddig megfordul,utána sír,vergődik.

Az éjszakát megint nem alussza át,mert valószínűleg jön a foga,ezért kap már mindenféle homeós bogyót.

Nekem már se éjjelem se nappalom,megint úszik a lakás,de ez nem is érdekelne,nagyon aggódom miatta.Normális ez a változás?

Másnál is volt már ilyen?


2008. nov. 27. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Persze, normális. Azért vergődik, mert pipa, amiért nem bír vissza fordulni "alapállás"-ba. Nálunk hasonló a helyzet, a fiam most 8 hós, és rájött, hogy lábra tud állni, ha felkapaszkodik a kiságyban. Igen ám, de visszamenni, vagyis visszafeküdni, leguggolni, stb. nem tud. Tehát ha elfárad a keze, vagy lába, ordít. Én visszarakom hasra, hátha játszik, de nem... Újra felkapaszkodik, nevet, sikerélménye van, hogy megint meg tudta csinálni. Aztán 5-6 perc múlva megint sír, amiért elfáradt. Éjjel nekem sem alszik rendesen, fogzik. Sajnos ezeket át kell vészelni valahogyan... Azt próbáltad, hogy amíg főzöl, vagy amí eteted-itatod, belerakod a babakocsiba, és adsz neki valami játékot? Hátha el lesz benne egy darabig.
2008. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk detto, pedig még nem forog. A fog az szintén jön, és a sláger, hogy fel akar ülni/persze nem tud, csak ha blekapaszkodik a kezembe/, és ezért sar.Egész nap, csak fel üldögélne és vissza...ez tök jó, csak én meg már hulla vagyok. A másik, hogyha ölbe veszem és ülök, nem úgy van el mint eddig, hanem áll a kezemben...szépen kimerevíti a lábát és áll....hogyha fogom a kezét/csak, hogy el ne dőljön/ tök egyenes lábbal áll, és örül...nem korai ez???? 3 hónapos
2008. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az a baj,hogy már nem tudok mit kitalálni,ugyanis nálunk nagy nappali van egyben a konyhával tehát bárhol vagyok mindig lát,főzni is úgy szoktam,hogy fölteszem magam mellé a pultra a pihenőszékébe.

Eddig ez nagyon jól működött,mostanáig!

Az én kisfiam is imád áldogálni és ücsörögni ő is elég korán kezdte.Mindenki azt mondja nem szabad még neki,de kérdem én ki az aki kibírja,hogy egész nap nyűglődik a gyerek?

Én is eléggé kivagyok már mert néha még ölben sincs el,és már nem tudok mit kitalálni mert a mozgásigénye viszont meg hatalmas!

2008. nov. 27. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom fiú..?Nálunk ugyan ez van..mi is ennyi idősek vagyunk.háton alszik 3hónapos volt mikor megfordult és azóta sem tanultuk még meg,hogy kell vissza fordulni,de már kúszni tanul és fel akar ülni folyamatosan.a kis kádban már ültetjük-mert így nem ordít.De a legújabb az,hogy este ami eddig tökéletesen működött,hogy szopi után-alatt bealudt és le tudtam rakni,sokszor 10perc alatt elaludt,na most nem .Azt akarja,hogy mellettem az ágyban aludjon el.Ha a régi sémát próbálom akkor beteszem a kiságyba játszik magyaráz,hasra fordul sír és a vége ordítás lesz.Eddig fél nyolc nyolc között aludt el,most tegnap negyed 11volt mire ki tudtam jönni tőle.Már azt hittem megőrülök!És nem tudom mit tegyek...Tök tanácstalan vagyok ,a férjem nem segít,mert nem tud ő sem mit kezdeni vele.Nappal annyi a különbség nekünk,hogy nekem annyira izgága,hogy még a babahordóban sem marad meg-tehát én főzni alapból nem tudok elkezdeni.Állandón azt szeretné,hogy vele legyek .a kiságyban kb 5percet van el.Ha rossz ha nem én most már sokszor lerakom a tv elé-bebe vagy nickelodeon és nézi a neki való szines meséket..kb 15percre leköti,de tényleg nem tudokmár vele mit kezdeni.a lakás állandóan úszik.....stb.na kb 30óra alvás után felkelt most is,ennyi volt a délelőtti szabad időm.
2008. nov. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt hittem csak az én gyerekem nincs el egyedül...
2008. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!