Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adják sokan a saját...

Miért adják sokan a saját keresztnevüket a gyereküknek?

Figyelt kérdés
Ez a leghülyébb szokás szerintem. Ismerek egy családot, ahol mindenki János, aztán csodálkoznak, hogy folyton összekeverik őket.

2020. aug. 31. 17:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

Mert nekik így jó, tetszett, szokás.


Neked, nem teljesen mindegy?

2020. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Én is ismerek több ilyen családot, nagy részüknél a férfiágon szokás ez, de olyat is tudok ahol a lányoknál is. Azon kívül hogy hagyomány, nem tudok más indokra gondolni. Az én családomban és a pároméban sem szokás, így én is furcsának találom
2020. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem mások életébe belemagyarázni a leghülyébb szokás.
2020. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
Uh nem tudom de ennél gázabb névadás téren nincs. Mire jó ez? Hogy van egy kisPisti meg egy nagyPisti, csóri gyerek örökre az ifjabb marad apuci árnyékában. Ékes bizonyítéka annak, hogy a szülőket semmi kreativitással és önálló gondolattal nem áldotta meg az ég. A férjeméknél is van egy név (Albert) ami generációk óta fut apai ágon, anyósom is már csak 2. névnek volt hajlandó adni de a férjem kijelentette, hogy a gyerekünk biztosan nem kapja ezt a nevet, egy percig sem szegültem ellen. Azon röhögtem amikor az egyik ismerősöm feltöltötte FB-ra a bababejelentőt ezzel a kezdettel: “Büszkén jelentem, hogy megszületett családunk legújabb Kiss Ádámja” Vérciki.🤦‍♀️
2020. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Már csak praktikus okokból se jó, azt se tudják, hogy melyik János kapta a levelet.Pont arra szolgál a keresztnév, hogy megkülönböztesse a családtagokat egymástól.
2020. aug. 31. 17:41
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
Nekem ez nagyon érthetetlen dolog. A fiú gyerekeidet is elneveznéd ugyanúgy? Ugye hogy nem. Nekem pechemre van egy kedvenc, egyébként nagyon ritka férfinevem amit mindig is adni akartam a fiamnak erre a férjemnek pont ez a neve úgyhogy soha nem adnám, még ilyen gyönyörű névből sem kell kettő a családba nem hogy egy Laciból vagy valami ilyen tipikus régies névből. Szerintem is gáz ez a gyakorlat.
2020. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Mi sem adtuk a fiunknak az apja nevét, de en nem tartom gáznak. Több ismerősöm is van, ahol ez a szokás. Meg egyikük se akarta felvágni az ereit. Engem meg pláne mem érdekel, hogy hívják az ő apját vagy nagyapját, vagy ha női ág akkor anyját vagy nagyanyjat.
2020. aug. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem is hülyeség.

Ismerős házaspár egy fiú és egy lány gyerekkel. A lány az anya nevét kapta, a fiú az apáét.

Hááát...nagy fejtörést biztos nem okozott :D

2020. aug. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%

9


Miért, te talán disszertációt írsz előtte?

2020. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%
Ja, értelmiségi szokás, azért a leggyakoribb a falusi fogatlan kőműves apuka & elhízott, lepukkant anyuka-féle családok körében, hogy öröklődnek a Lajos és társai kaliberű nevek. Értelmiségi, jót nevettem, köszi. 😅
2020. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!