Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján cseréltek pelust,...

Mi alapján cseréltek pelust, ha csak pisi van?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, hogy ki legyen teljesen használva: még pont ne ázzon át, maximálisan használjuk, ne legyen pocséklás. (spórolás okán)

Honnan veszitek észre, ha a pisi miatt már cserélni kell a pelenkát? Mennyire hagyjátok megtelni? Vagy ha azelőtt cseréltek h tele lenne teljesen, mennyit hagytok rá?


/a kakis eset az más mert akkor a bőre miatt azonnal cserélni kell/



2020. aug. 31. 17:31
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
72%
A pisit is cserelni kell a bőre miatt... amúgy nekem a baba jelzi, ha már nem konfortos neki.
2020. aug. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%
Nem szülnék gyereket, ha spórolás gyanánt a pisis pelenkában kéne tartanom.
2020. aug. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%
A pisis pelust sem jó sokáig rajta tartani, főleg ulyen melegben nem, mivel nagyon durva fertőzést is kaphat, ami a veséire is rámehet.
2020. aug. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%

Nincs különbség a pisissel se. Ha túl sokáig hagyod rajta, akkor a vegyszeres nedvességmegkötő mag elkezd "ereszteni", kiszabadulnak a gyöngyök illetve a vizelet bomlik is, felszaporodnak a bacik.

Hogy megértsd az összefüggést: egy gyenge vérzéses napidon ne cseréld a betétet, várd meg megtelik, akkor a saját bőrödön érzed, hogy nem poén.

3 óránál tovább akkor se "illik" rajta hagyni, ha alig van benne. Egyébként meg akkor, ha túl nagy a pakk.

Használj mosható pelenkát, ha ezen akarsz spórolni. Moshatóval nem okoz lelkiismereti gondot, ha 3 óra alatt nem pisilte teli a gyerek.

2020. aug. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
72%
Mosit használunk. 1,5-2 óránként cserélem
2020. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
69%
Ha pelenkára sem telik, mi lesz később ?
2020. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
89%

Sokmindenen lehet spórolni, tényleg ne a pelussal tedd.

Én pl soha nem az időt néztem, hanem h mennyire dagad alatta.

De a liberon pl van középen egy csík ami változtatja a színét. Ha már csere érett a sárga csík végig kék lesz.

Így pont kihasználod (nem pazarolsz) de nem a baba látja majd a kárát

2020. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén szólva már beállt egy ritmus kb 4 óra egy pelus. Meg szoktam nyomkodni az elejét. Ha pufi akkor csere. Kisfiú. Ez csak azért fontos, mert őneki mindig elől telik a pelus. Gondolom a kuki miatt. Szóval van olyan hogy hátul csontszáraz, a derekán meg mondjuk kifolyik. A kislányoknál ahogy néztem ismerős babáknál a lábuk között lesz pufi a pelus, ahogy telik.
2020. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
69%

Kapott tisztát reggel, tízóraikor, délben, délutáni alvásból ébredéskor meg az esti fürdés után.

Én sosem néztem azt, hogy mennyi van benne-a csere szempontjából.

2020. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
68%
Azt hiszed neki jó érzés teli pisis pelusban??
2020. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!