Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kislányom súlya...

9 hónapos kislányom súlya 6,800 körül van 67 cm Tehát eléggékicsi.Nem nagyon eszik.mindig eszik de elég keveset.Nem tudok bele erőltetni többet.Voltam többgyerekorvosnál makk egészséges.Vér eredményre most várunk. Ugyenincs baja csak "rossz evő"?

Figyelt kérdés

2020. szept. 3. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy évesen voltak kb ekkorák a lányaim, mindketten jó evők voltak babaként és azóta is. Az apjuk is alacsony, én is, nyilván nem lettek ők sem égimeszelők. 😊
2020. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia. 9 hónápos lányom nagyon keveset eszik, szenvedés vele az evés, mégis nagydarab baba 86-os ruhákkal, a percentilis görbe tetején.

Ez ilyen. Ha a dokik szerint normális akkor ne félj. Mi a férjemmel magas, nagydarab emberek vagyunk, nem is vártunk minicsajt :D

A te babád is öröklötten lehet ilyen :)

2020. szept. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Van ilyen :)


Amúgy amit az utolsó ír, az is igaz.

Mármint pl a lányom nagyon jó evő, mégis 8 kg 1 évesen.

Ismerős babája alig eszik és 11 kg, tök duci. :)

Szóval nem csak a bevitt étel mennyiség számít

2020. szept. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Kicsi? Gratulálok a magyar rendszernek, ahol még mindig méricskélnek, kritizálnak és erővel tömik a gyereket, hogy hízzon. Jó kövérre.


Amíg egészséges és fejlődik,a ddig hagyd a szerencsétlent a maga útján. Zsírra akarod hízlalni? Felborítani az anyagcseréjét és az evéshez való viszonyát?


Az 5,5 éves lányom 18 kiló, 110 centi. Mondhatni-otthoni szempontok szerint- sovány. De sem zabáltatni nem fogom, sem a mozgását megvonni. Eszik, ha éhes.

2020. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok


Utolsoval egyetértek, bár nálunk senki nem szólt a súlya miatt.


Viszont mindenhol látom h a 7 hónapos gyerek már eszi a Kinder tejszeletet, Dormi kismackot...

Jelzem, nem vagyok cukor ellenes, de a brutal kalória bevitelt nem támogatom

Szóval az étel minősége is számít.


Nálunk sztem azért sem hizik annyira a lányom, mert bár sokat eszik, de többnyire otthon készült, zöldséges, tápláló ételek

2020. szept. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

#2 vagyok. A krémtúrót, gyümölcsjoghurtokat magam készítem cukor nélkül. A babának is, sőt magunknak is. A gyümi kellemes mértékben édesíti. Az a baj, hozzá vagyunk szokva az émelyítően édes cuccokhoz, már nem is képesek egyesek megérezni az igazi eredeti édes ízt. A gyerekek,babák még tudnák, ha nem tömnék bolti cukros szrokkal.

Kérdező bocsi az offért :)

2020. szept. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az egyik gyerekorvos akinél voltam azt tanácsolta tegyek MINDENBE Neki egy csapott teáskanál kristálycukrot hogy menjen a gyerekbe a kalória. És mivel az édes íz hajaz az anyatej ízére szívesebben fog enni..

Elvittem másik orvoshoz. Aki gyógyszert írt fel.

Elvittem egy harmadikhoz aki azt mondta biztos nem adná ilyen kicsinek ezt a gyógyszer..kérdeztem akkor mit csináljak?

A válasz az volt hogy "sok szakács elrontja az ételt"

Vagyis hogy minek vittem ennyi orvoshoz.

Aztán beutalt vérvételre és gasztrora.

2020. szept. 4. 10:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk hasonló problémank van, szintén 9 hónapos és 7,1 kg. Mekkora volt a babád újszülöttkori súlya? Az enyém 2,5 kg volt, így talán belefér még. A háziorvos sose hallgat meg, csak hajtogatja, hogy etessem már tápláló dolgokkal, krumplival stb, várjam meg hogy éhes legyen, aztán meg fogja enni stb. Alig volt időm elmondani neki, hogy oké, de például a krumplit kihányta és csak pár dolog van, amitől nem őklendezik ésaz is csak pár kanál erejèig érdekli. Adjak tápszert. Oké, az sem érdekli. Ez ma derült ki. Lehet el kène vinnem magánrendelőbe csak tényleg ahány gyerekorvos, annyifèle tanács... az enyém alig iszik, az a legfőbb bajom és már a tejem is apad.
2020. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

3240 született 51 cm.

Tehát teljesen normális.

Én is tanácstalan vagyok..összeszorítja a száját..3-4 kanalat lenyomok a torkán. Utánna szaladok táppal hogy legalább azt egyen azt se eszi egy kortyot sem.

Majd eltelt fél nap és a gyerek evett konkrétan pár kanállal.

Elküldtek vervételre..gasztrora.

Zaklatom csak a gyereket ezekkel a dolgokkal.

Most pár napja magához képest elég jól eszik.

2020. szept. 4. 12:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Normális szerintem, minden baba a saját ütemében fejlődik. Kisfiam 4 hónapos korától kitartóan próbáltam a főzelékre rábeszélni. Anyatejjel, nélküle, kis cukorral, natúran, sehogy sem volt nagyon hajlandó enni. A répás babakajából megevett két kiskanállal, a spenótból hárommal, de slussz-passz. Aztán 7 hónapos kora fele megjött az étvágya, de akkor már “rendesen is” kívánt enni a főzi mellé. Aztán egy hónap múlva már semmi főzi. Azóta is szépen fejlődik. Hízik mint a kisangyal, de nőni elég lassan nő. Már 22 hónapos, de még mindig 80-as ruhákat hord. Egyszerűen az apja is elég átlag magasságú (175 kb), én se vagyok égimeszelő, szerintem ő sem lesz túl magas.
2020. szept. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!