Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám még mindig...

3 hónapos babám még mindig üvöltve sír fürdetésnél. Mit lehetne tenni, hogy megszeresse?

Figyelt kérdés
Egyáltalán van még ilyen baba amelyik még 3 hónaposan sem szeret fürdeni? 🤷‍♀️
2020. szept. 4. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Fürdesd gyorsan, kétnaponta. Nálunk is ez volt. Pár hónap és imádni fogja. Majd ha tud ülni.
2020. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Szépen abbahagyta lassacskán, mikor látta hogy minden nap mindig ugyanaz történik vele este. Zene, éneklés fürdés közben is. És nyugalom, beszélj hozzá kellemesen, lassan, ne érezze hogy frusztál. 4 hónapos korában már láthatóan imádta, 6 hónaposan türelmetlenül várja, hasalva játszik benne.
2020. szept. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kislányom is végig üvöltötte a fürdetéseket. Vettünk babatartó, amit a kis kádba, majd később a nagyban is tudunk használni. Azt szerette, utána már nem sírt, sőt imádja a fürdést. Mondjuk már 3 hónapos kora óta járunk vele babaúszásra, így még jobban megszerette a vizet. A babatartót kipróbálhatjátok, hátha bejön.
2020. szept. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


Ezt te kerdezted? Ha nem, nezd at, jo tanacsok vannak itt.

2020. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is üvöltött. Aztán egyszer hónaljig produkált a pelusból, ezért muszáj voltam a csap alatt lecsutakolni. Nagyon tetszett neki, azóta úgy fürdetem.
2020. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4: nem én írtam ki, viszont javasolták ott a közös fürdést. Ez nekem is eszembe jutott, de azt hallottam, hogy nem javasolt ilyen pici babával egy kádban fürödni a babával, mert a hüvelyből kikerülhet olyan ami a babának nem jó. 🤔🤷‍♀️

De amúgy már próbáltuk hason is, első 2 alkalommal mé szerette aztán már azt se, azt is hogy tele engedjük vízzel hogy ellepje, vagy valamelyikünk megfogja a kezét hátha attól fél, hogy nem tud mibe kapaszkodni, tekertünk köré textil pelust és úgy tettük vízbe, hogy ne érezze védtelennek magát, de hiába. Bár tegnap már nem sírt olyan vészesen mint eddig.


Férjemmel azon szoktunk viccelődni, hogy lehet megunta, hogy 9 hónapig magzatvízben ázott és köszöni szépen ő inkább maradna koszos. 😅😁

2020. szept. 4. 13:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Lányom elmúlt 2 éves mire nem ordított 🙊 Nyilván mindent próbáltunk.

Egyébként azt mondják, hogy az ellenkező nemű szülővel lehet fürödni.

2020. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*mármint a fertőzések elkerülésérr
2020. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22 hónapos a babám, és 4-6 hónapos koráig üvöltött, ordított. Borzasztó volt hallgatni, látni, főleg hogy nagyon piciként mindig úgy kezdte, hogy vagy fél percig nem vett levegőt, csak a hangot tartotta ki. Úgyhogy mindig igyekeztem minél gyorsabban megcsinálni a fürdetést. Aztán a pelenkázón már minden rendben volt, elcsendesedett. Trükk, fortély nem vált be, csak ritkán volt csendesebb. A mai napig emlékszem rá, mikor vittem az ágyra altatni, és elhaladtunk a felállítva felejtett kád mellett. Egyből konyult a le a szája, zendítene rá: “Oké, oké, nyugi, most nem pancsizunk.” Ő meg csodálkozva rám nézett. Aztán a cici elterelte a figyelmét. :)
2020. szept. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9: na igen, pontosan ugyanez! Annyira beletudja lovallni magát a sírásba, hogy a feje teljesen elvörösödik, levegőt meg hosszan nem vesz annyira sír, végül elcsuklik és levegőért kapkod ami pedig megijeszti, szóval már csak ezért se hagyja abba. Bár ilyen durva sírásokat az utóbbi fürdetéseknél már nem igazán csinál. Aztán amikor kivesszük, pár másodperc alatt meg is nyugszik, majd elmosolyodik és van, hogy rájön a dumálhatnék. Szóval jó nagy zsivány, fürdés alatt hattyúk halála van, miután meg kikerül belőle mintha semmi se történt volna. 😃
2020. szept. 5. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!