Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól látható egy babának...

Mikortól látható egy babának a személyisége, hogy milyen lesz majd?

Figyelt kérdés
2020. szept. 8. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Már a kórházban észrevettem mennyire másak a babák.

Mindig egyre jobban engedi láttatni magát a személyiség, főleg, ahogy elkezdenek majd beszélni és színesebben ki tudják fejezni magukat.

A lányom 11 hónapos. Szemlélődő, nyugodt, elfogadó, elégedett természet, a vele egyidős kislány pörög, rombol, vakmerő és átlagon felül akaratos.

Mindegyik jellemnek van előnye és hátránya is.

2020. szept. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már terhesen valamennyire rá lehet hangolódni,nekem nagyjából olyasmik lettek a gyerekeim, mint akikre számítottam, pedig külsőre persze meglepetés volt. Pl. az egyik sokkal nyugodtabb, megfontolt, jó alvó volt, a másik meg mozgékony, érzékenyebb. És vannak persze szakaszok (pl. szeparációs szorongás, dackorszak...), kezdődik, hogy szopásnál mennyire kitartó vagy lusti vagy könnyen felhergeli magát, vagy mozgás tanulásnál mennyire bevállalós vagy óvatos, kortársi társaságban totyiként derül ki, mennyire szégyenlős, bújós, lassan oldódós vagy közvetlen, sőt irányítós vagy a dackorszakos hisztiknél, hogy mennyire lovalja bele magát vagy könnyen elterelhető a figyelme. Minden életkor tartogat meglepetést és fokozatosan fejlődik alakul közben a személyiség is.
2020. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hülyeség de már a kórházban is láttam, hogy egy hisztérika lesz a lányom. 😊😊

Minnél nagyobb annál jobban lehet látni a személyiségét.

2020. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A babám holnap lesz 3 hónapos. Mi úgy látjuk mintha kis akaratos lenne, dehát nem vagyok abban biztos, hogy 3 hónaposan lehet jeleket látni arra, hogy milyen személyiségű lesz. Például ha ölben van dajkálva akkor nem szereti ha leülünk vele, szóval sétálgatva kell rázogatni a valagát különben ahogy leülünk már jön a nyafi.:D ugyanígy előfordul hogy annyira elkezd sírni, hogy már vörösödik és beakad a hangja is és könnye is van. A védőnő szerint ez hiszti, mert akkor szokott könny lenni. Lehetséges, mert ahogy fel is vesszük, rögtön abbahagyja, szóval nem azért zendít rá, mert fáj valamije.
2020. szept. 8. 10:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kòrhàzban màr lehet làtni. Azt ìrod 3 hònapos a lànyod, addigra meg plàne :) az enyèmnèl akkor màr egyèrtelmű volt, hogy tornàdò, vidàm ès akaratos làny
2020. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A 3 hónapos még nem hisztizik... jaj, ezek a védőnők.

Testközelre van szüksége, azért sír. Még a negyedik trimeszterben vagytok simán...

De amúgy a személyiségüket szerintem is lehet már érzékelni ilyenkor is :)

2020. szept. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát én már terhesen éreztem, hogy ketteske sokkal nyüzsisebb, mint egyeske. Azóta is így van.
2020. szept. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Már terhesen is egy mormota volt a lányom, alig lehetett felkelteni a CTG-ken, fél óra helyett mindig legalább egy órát ültem ott hogy értékelhető legyen 😅 most kint már 2 éves, fél órája kelt fel (11:28 van) és pár hónapos kora óta 12 órákat alszik 😁 A kórházban is már nyugodt volt, elégedett de ha valami kellett neki akkor úgy ordított, hogy a folyosó másik végéről bejött a csecsemősnővér, hogy mi van ezzel a gyerekkel, túlordítja az összes többit. Na azóta is ilyen, nagyon jó természete van alapból de iszonyatosan akaratos. 4 hónapos koráig pl egyetlen egyszer sem sírt úgy rendesen, megkapta amit szeretett volna és azonnal visszament zenbe, utána meg elkezdtek jönni a fogacskái.
2020. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a saját tapasztalatom tudom leirni én nem láttam az újszülött gyerekemet semmit. Aludt evett kakilt. Jóval később 4 hónaposan kezdtük észre venni hogy bizony nem lesz egyszerű dolgunk ezzel a lánnyal. Igaz is,3 éves és ugyan olyan a természete mint az enyém. Akaratos, mindent azonnal akár ha valamit kitalált, hisztis, rengeteget nyavajog, ha valami csak hozzá ér már akkor nyavajog hogy bibis és azt meg kell gyógyítani. Hát sajnálom a férjem mert ugyan ilyen voltam én is. És most sincs egyszerű természetem :D
2020. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú utolsó mintha én írtam volna.

Másfél éves a lányom és kegyetlen. 😂

2020. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!