Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugyanazt a keresztnevet adják...

Ugyanazt a keresztnevet adják a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nem az a bajom, hogy ugyanaz lett a nevük, mint az én gyerekemnek. Nem sajátítottam ki a nevet stb.


A sztori, hogy viszonylag különleges, ritka nevet választottunk a kislányunknak. A játszón kialakult bandából többen kérdezték, honnan jött ez a név, dicsérték és a tetszésüket fejezték ki.

Most születnek a kistesók és ketten is ugyanazt a nevet választották, ami a gyerekemé is. Az egyik mondta, hogy megtetszett neki, azért. A másik most született és akkor tudtuk meg.

A fő kérdésem, hogy amikor talizunk hogy reagáljak? Egyszerűen csak ne beszéljek a nevéről? Nem szeretném, ha azt gondolná, hogy zavar.

Arra gondoltam, hogy viccesen megjegyzem, hogy milyen szép neve van és téma lezárva.

Szerintetek?



2020. szept. 8. 17:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%
Engem is zavarna, főleg hogy arra törekedtem, hogy ne olyan neve legyen, mint minden harmadik gyereknek. Sok mindent nem tudsz csinálni, nem is feltétlenül kell felhozni a név témát, ha mégis felmerül, csak mosolyogj udvariasan, aztán ennyi.
2020. szept. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én nevem elképesztő ritka volt,amikor gyerek voltam ( 40 vagyok) most meg mindenhol a saját nevemet hallom folyamatosan, és olyan kellemetlen, mert eddig mindenki dicsérte, hogy milyen különleges és szép :/ Kedves kérdező, melyik nevet választottad? Üdv: egy Mia
2020. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%

12-es, a Mia a kedvenc nevem!


Engem az zavarna ha közeli rokonság, barátok "nyúlnák le" .a nevet, az hogy a játszótéren ki milyen nevet ad a gyerekének, nem olyan botrányos, kivéve ha mondjuk ötezer fős helységről beszélünk

2020. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem értem a problémádat. Én örülnék ha másnak is tetszene és ők is azt választanák. Visszajelzés milyen kreatív voltam. Pl én nevet valtoztattam felnőtt koromban és mikor valaki ugyan ezt adja a gyerekének örülök. Egyrészt mert negatív személy nevét nem adná másrészt jó erzés hogy másnak is tetszik a nevem. Azt szoktam mondani milyen szép neve van. És őszintén is gondolom.
2020. szept. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ajj, senki nem árulja el a neveket? 🤣

Amúgy le kell kak..ni 😀 Ha ennyire kreatívak, az nem téged minősít. Én nem adnám ugyanazt a nevet, legyen az ritka vagy sem. Egyébként nekünk elég kulturált a család és a baráti körünk is, oda vissza működik, hogy nem adjuk ugyanazt a nevet, mint ami már másnak van. Ha esetleg valaki megkerdezne, hogy zavarna e ha ugyanazt a nevet adná a lányának, mint ahogy a mi lányunkat hívják (és közeli akárki) én bizony vagyok olyan bunkó, hogy igennel válaszoljak. 😅

2020. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a barátnőm tengerimalacának a nevét adtam :D olyan aranyos név volt, hogy nem tudtam mást elképzelni :D Nem haragudott. Ő meg a párom kutyájának a nevét adta. :D
2020. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!