Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar mászni? Felül...

Miért nem akar mászni? Felül , feláll a kis ágyban de nem mászik.

Figyelt kérdés
8 hónapos lesz a fiam. 6honapos kora óta kúszik és előző héten felült magától és a napokban a kis ágyban is fel állt. Miért nem akar mászni? Nem baj hogy nem mászik de ezeket már csinálja?
2020. szept. 8. 20:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
12%
Dévényeshez vinném, nem jó, hogy ha kimarad.
2020. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
75%

Még cseppet se biztos, hogy kihagyja.

A Dévényest rögtön felejtsd el. Pont azok a babák szoktak kihagyni egy-egy állomást, akiket feleslegesen "megkezelnek".

2020. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
32%
Védőnő mit mond? Én azért elvinném szakemberhez.
2020. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
62%
Jajj már hagyjuk. Mostanában mindenkit Devenyhez visznek. Semmi baja nem lesz. Egy csomó baba kihagyja. Majd ha 2 év körüli lesz mondani fogjak, hogy játszatok vele olyan játékokat, amikor másznia kell. Komolyan mondom mostanában mi a fenének kell mindennel de mindennel túlzásokba esni?
2020. szept. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is hamarabb állt mint mászott. Nem biztos, hogy kihagyja. Ha meg mégis, majd később olyanokat kell vele játszani amivel másznia kell
2020. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 8 hónaposan már állt,kiságyban próbált kapaszkodva lépegetni, de még se kúszás, se mászás nem volt.

Védőnő azt mondta, hogy 10 hónapos koráig várjunk a mászással, ha addig nem indul meg, akkor kivizsgálják.

2 nappal a 10 hós státusz előtt elkezdett mászni, de olyan profin, mintha hónapok óta azt gyakorolta volna.

2020. szept. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
76%

Az én fiam egyáltalán nem mászott babaként. 10 hónaposan viszont már járt. Tökéletesen fejlődött, korán beszélt, olvasott, számolt. Jó tanuló is lett, teljesen normális ember vált belőle. 28 éves elmúlt, kemény fizikai munkát végez.

Túl van lihegve már nagyon ez az egész.

2020. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Derjaderja ***** válasza:
58%

Az a kérdés, hogy szabad mozgás biztosízott-e a számára. Ekkora babának éber állapotban a kiságy vagy járóka már nem ideális, mert a tér hiánya plusz a kapaszkodás lehetősége eltérítheti a vertikális mozgasok felé.

Ha a kúszás/maszas kimarad, az beszédindulás nehézségéhez is vezethet, mert a két félteke működésének összahangolásához kellenek a négy végtagit igénylő, váltott, ritmikus mozgások.


Ha a baba magától előbb áll, mint mászik, olyan van, de ha kiságyban van ébren, az már nem magatól van.


Itt vannak cikkek a szabad mozgásról, én itt tanultam a leghasznosabb dolgokat a mozgásfeődésről.


[link]

2020. szept. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Derjaderja ***** válasza:
63%
Jaj bocs, most olvsasom,m hogy kúszik! Akkor viszont félig tárgytalan, mert a kúszás/mászas közül bármelyik jó, de azért a szabad mozgásról érdemes olvasni!
2020. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Derjaderja ***** válasza:
16%
7. Nem minden baba érzèkeny rá.
2020. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!