Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhetett már megint?

Mi történhetett már megint?

Figyelt kérdés
Segítséget, tanácsot és tapasztalatokat szeretnék kérni. Kislanyom 10 honapos...sosem volt az aki mar 1 naposan átaludta volna az éjszakát de nem volt okom panaszra...az első hónapokban kelt 1-2x szopizott es aludt tovább. Kb 7 hónapos korában jöttek olyan éjszakák mikor 2-3 orara is felkelt es nem tudtuk vissza altatni. Ezen a 7 hónapos dolgon kívül mindig ugy altattuk vissza, h oda mentem hozzá vissza fektettem, simogattam kocsit és vissza aludt. 9 honapos korában elkezdte átaludni az éjszakát...el sem mertem hinni de a 2 hét átaludt éjszaka után arra gondoltam h Istenem...végre eljött. Ez ment pontosan 1 hónapig...miota betöltötte a 10 hónapot egy katasztrófa az éjszaka...1-2 óránként felsir es nem hajlandó vissza feküdni...feláll ül és nem tudom lefektetni mert akkor sír. Ki kell vennem és általában abban a másodpercben vissza alszik és 1-2 perc utan tehetem vissza...mi történt? Mindent ugyanúgy csinálok...mi lehet a baj...8 foga van összesen arra is gondoltam de nem ugy tűnik mintha fajna neki és nem is latni semmit...minket a szep. szorongás is eléggé elkerült...nincsen semmi tipikus tünet...jol elvan mindenkivel nagyon barátságos...vacsira tejpepet eszik aztan fürdés után meg szopizik egy par kortyot...tényleg nem tudom mi lehet a gond...volt valaki hasonló helyzetben?

2020. szept. 10. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ez olyan mintha szepa szorongás lenne. Felébred éjjel és téged keres,felveszed és vissza alszik egyből. Szerintem ez az. Nekünk is volt ilyen,kb 2 hétig tartott.
2020. szept. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Ne altasd vissza! Szokja meg, hogy az éjszaka az alvásra való.
2020. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 khniki ***** válasza:
93%
Ha nem szeparációs és nem a foga, lehet még intenzív mozgásfejlődés. Nem kezdett valami új mozgást mostanában?
2020. szept. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Én is arra gondoltam, hogy esetleg most tanulhatott meg felállni önállóan,vagy esetleg elindult. Az új mozgásformák elsajátításakor szokott lenni ilyen nyugtalan alvás, mert az idegrendszere próbálja feldolgozni az új ingereket. Pár nap és szerintem múlik
2020. szept. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Szintén 10 hós kislánnyal ugyanilyenek az éjszakáink, ez a szeparációs szorongás része, felkel éjjel, keres, nem talál, sír. Tesóknál is ez volt ebben a korban. Nekem 14 hónapos kor körül kezdték végigaludni az éjszakát, remélem a kisasszony sem viccel meg, és pár hónap múlva alhatunk! ;)
2020. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A mozgasfejlődés nekem is eszembe jutott, de állni mar 7 honaposan felállt es most semmi új mutatványt nem vettem észre...esetleg annyit h próbálkozok egyedul allni h nem támaszkodnak. Ez is számít?

Es lehet szep. szorongás ugy is h semmi másban nem nyilvánul meg? Vígan elvan nélkülem és semmi tipikus "tünetet" nem produkál

2020. szept. 12. 20:32
 7/12 anonim ***** válasza:
2-es, szerintem ennek fuss neki még egyszer. :D
2020. szept. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem altatja vissza, akkor hogy szokja meg h az éjszaka alvásra való, te zseni?
2020. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Eddig gyönyörűen vissza aludt egyedül, szóval h most nem teszi annak oka van :-( az apukája hiába veszi ki csak nálam nyugszik meg.

8-as! Nagyon utálatos hozzá szólás...ilyen rideg vagy a saját babaddal is?

2020. szept. 12. 22:18
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a 8-as csak a 2-es értelmetlen válaszára reagált...


Kívánom h minél előbb megoldódjon az alvásproblémátok! Mi egy évesek "vagyunk" és még mindig 2-3 óránként ébred a babánk, csak szopi vagy más folyadék, illetve felvevés+járkálás nyugtatja meg. Ez nagyjából mindig így volt, minimálisan ingadozott h mennyire alszik jól. Persze mindig ráfogtuk valamire, mozgásfejlődés, szep szorongás, alvásregresszió, jön a foga, de egyik magyarázat sem stimmelt igazán. Nekem akkor lett könnyebb a helyzet, amikor elfogadtam h EZ VAN, majd az éréssel remélhetőleg változik. Amíg az okokat kerestem, csomószor kiborultam éjszaka, mert nem éretettem h mi történik, és szenvedtem a tehetetlenségtől.

Ez csak a mi sztorink, de hátha segít, ha látod h mások hogyan, mivel küzdenek.

Kívánom, h neked gyorsabban megoldódjanak az alvásproblémák!

2020. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!