Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a légzésfigyelő besípol 15...

Ha a légzésfigyelő besípol 15 másodpercnél még normális? Tegnap lett kipróbálva, kis idő után egyszer 15 mp-nél besípolt. Ma egy hetes a pici. (Angel care)

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

20 másodperctől számít légzéskimaradásnak, szóval a 15 másodperc belefér, az egy figyelmeztető csippanás.


Amúgy nekünk is angelcare van/volt, ahogy hazahoztuk a kórházból a kicsit, egész éjszaka ciripelt, nem is tudom hányszor... valóban volt 15 másodperces szünetelése (minden újszülöttnek periodikus a légzése!),ráadásule jó néhány nagyon apró lélegzetvételt nem észlelt a legnagyobb érzékenységen sem. Én kivettem a gyerek alól, azóta nem ég le félóránként a szemhéjam a k.rva légzésfigyelő miatt... Unokatestvérem ugyanígy járt egy másik márkával, ő is három hétig szórakozott fél éjszaka, mire megunta és hagyta a fenébe. Két egészséges gyereke van. Időre született, egészséges gyereknél felesleges, mert a SIDS-et nem előzi meg, az apnoénak meg főleg a sérült/koraszülötteknél lehet jelentősége. (Lehet lepontozni.)

2020. szept. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy vastag a matrac és nem érzékel megfelelően?
2020. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első. Igazad van egyébként, de nagyon para mami vagyok így az elején, mert a kicsi ki ad ioyen hörgő, röfögő, mintha lenne valami az orrában de nincs hangokat. És beparáztam tőlle, mint első babás anyuka. A doki nem hallotta a hangot, de amikor kérdeztem, azt mondta normális.


Egyébként vastagabb a matrac is, és pólyában is van, de figyeltuk hangosan is a lékegzetvételt és stimmelt. Elején amikor kipróbáltuk. De lehet nem vette olyan mélyen a levegőt és azért. Vagy nem tudom. Besípolt, felugrottam, és mutatta rendesen a légzést tovább.


Bár azt hallottam az újezülötteknél normális még a 15 mp, sőt a 20 isy de nem vagyok róla meggyőződve.

2020. szept. 11. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!