Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemő elvörösödik, megmerev...

Diosa kérdése:

Csecsemő elvörösödik, megmerevedik. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Egyszer már kiírtam ezt a kérdést, de kiírom mégegyszer mert teljesen kivagyok. Kislányom 2 hetes korában kezdte ezt a görcs roham félét. Elvörösödik a feje, felső teste megmerevedik, két kezét felteszi maga melle ökölbe, közben nyögő hangot ad ki. Két hetente jön ez rá, tart 3-4 napig és utana semmi baja. Haziorvos szerint epis kis roham. 4 EEG vizsgálaton voltunk már, mind a 4 negatív. Most 3 hónapos múlt és most is rajta volt. Neurológus lát benne epis tünetet, de nem epilepsziás azt mondta. És még azt hogy az epis tünetek nem két hetente fognak elo jönni, hanem azok kiszámíthatatlanok. Teljesen kivagyok. Nem tudnak mit csinalni a kicsivel. Hasonlo cipoben jart mar valaki?
2020. szept. 11. 08:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Nekem amikor ezt csinálta akkor kaka baj volt. Ennyire nem tűnt akkor durvának, mint ahogy te írod, nálunk kaka volt és elmúlt.
2020. szept. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj, nem akarom elbagatelizálni a dolgot, de nekem is egyből az jutott eszembe, hogy az én lányom akkor csinál így, amikor kakil vagy csak készülődik a kaka.
2020. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem ez egyáltalán nem a kaka. Persze akkor is elvörösödik, viszont az teljesen más. Itt meg is merevedik a kicsikém, a száját is lefelé húzza.
2020. szept. 11. 09:07
 4/16 A kérdező kommentje:
És mint írtam ciklikusan jön rá. Eltelik 12-16 nap, tart ez a görcs 3-4napig es mintha semmi nem lett volna a baj. Jaj még annyi hogy a görcs után elmereng.
2020. szept. 11. 09:08
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Hát, csatlakozom a másik két hozzászólóhoz, a leírás akár az én lányomra is illene. Ha valami puffasztóbb dolgot eszem, akkor liluló fejjel nyom, aminek szerencsés esetben kaki/gázkieresztés a vége, szerencsétlenben meg nem.


Egyébként sok babára rálövi védőnő/háziorvos az epilepszia-gyanús címkét az ilyen megmagyarázhatatlan "rohamoknál", szerencsére kevés esetben igazolódik valóban az epilepszia, és ezeket a "rohamokat" kinövik.

2020. szept. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Legyen igazatok. Annyira ijesztő és annyira félek ilyenkor. Van, hogy szinte fel sem tudom venninaz ölembe mert azonnal görcsöl. Teljesen kivagyok.
2020. szept. 11. 09:13
 7/16 A kérdező kommentje:
Hmm igen. Viszont 4 eeg vizsgálatából egy sem pozitiv hál istennek. Már refluxtól kezdve a migrénig mindent kitaláltak szegenykemnek
2020. szept. 11. 09:15
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Kivánom hogy nőjje ki a te babád is :)
2020. szept. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. Igen, az enyém is elvörösödik, a szája lekonyul vagy hogy mondjam, és az egész teste megfeszül. Ahogy írod, pont mintha azt írnád le, ahogy a lányom dolgozik a kakán. Ő sem minden alkalommal, van hogy úgy pakolja tele a pelust, hogy észre se veszem, csak a szagot. De sokszor előfordul, hogy pontosan úgy, ahogy te leírod. Mondjuk nem pont két hetente, ez tény. Szerintem ha az eredmények negatívak, és azt mondják, hogy nem epilepsziás, akkor ne aggódj. Persze könnyű ezt mondani, de tényleg.
2020. szept. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen. A két hetente dolog zavar engem nagyon. Mikorra nőtte ki a baátok?
2020. szept. 11. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!