Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek indokolt a Dévény...

Szerintetek indokolt a Dévény torna?

Figyelt kérdés

Egy hét múlva 3 hónapos a kislányom. Már fogja a játékokat, nagyon szépen elvan a játszószőnyegen. Mosolyog, nevet, gögicsél. Ha felveszem kézbe, tartja a fejét. De sajnos ő kezdetektől utál hason lenni. Eleinte azt gondoltam azért mert picit ducibb és nyomja a hasát ezzel. De már egy jó pár napja nem látok változást. Hiába próbáltam a hason töltött időt növelni, annyit tud, hogy kb 2-3 percig elvan nem sír. A fejét csak az egyik irányba fordítja. Nem emeli fel és nem fordítja át, és alkarra sem támaszkodik.

Én úgy gondolom hogy szerintem ez nem teljesen jó így.

Az első gyermekem imádott hason lenni, így nincs ilyen jellegű tapasztalatom, hogy mi van ha valaki nem szeret.

Szerintetek? Illetve milyen gyakorlatot tudnék vele csinálni ami segíti hogy fel tudja emelni a fejét?

Nektek hogy volt ez a saját babátoknál?

Köszönöm!


2020. szept. 11. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Az én fiam 3 hónaposan szintén utált hason lenni. De még annyit sem bírt sírás nélkül mint a tied. Az enyém a fejét emelte,tartotta,forgatta,de küzdött. Mi elvittük egy dévényes szakemberhez. Kiderült,hogy feszes izomzattal született. Én nem hittem el,hogy két kezelés megoldotta a problémánkat. Onnantól egyre több időt töltött hason,nem sírt csak ha elfáradt. És teljesen beindult a mozgásfejlődése. 1 hónap múlva már forgott. Most 8 hónapos,mi már nem járunk,mert mászik,ül,kapaszkodva lépeget a bútorok mellett. Ezért én azt mondom hogy igen,indokolt. Vidd el.
2020. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Én vinném.
2020. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem meg felesleges ilyen pici babát dévényeztetni. Ha hónapokkal később már igazán gond van, akkor indokolt. Gondolom a gyerekorvos is ezt mondta, mert először neki jelezted ezt...
2020. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom most a 3 hónapos státuszon megbeszéljük, de szerintem egy alkalommal is tud segíteni ha kell, ha nem akkor meg tud tanácsolni vmit, meg nyugtatni.

Előző hónapban még mindent csinált amit a doktornő /védőnő kérdezett. Így most fogom velük ezt megbeszélni

2020. szept. 11. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
En Deveny ellenes vagyok. (Illetve a legutolsó szükséges rossznak tartom) Mi gyogytornaztunk ugyanezekkel a tünetekkel. Ragyogóan megoldotta a problémát.
2020. szept. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mikor kopik már ki ez az egyből Dévény a köztudatból?

Előbb NEUROLÓGUS!

A Dévényes NEM orvos!

Ha olyan probléma van, aminek árt a Dévény, mert van olyan és a Dévényes jól megkezeli, mert ahhoz nem ért, hogy a idegrendszeri sérülést felismerje, beláthatatlan kárt okoz. Pl: egy SMA-nál

2020. szept. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért az SMA egy nagyon ritka öröklött betegség,az ilyen problémával született legsúlyosabb, 1-es típusú SMA-ban szenvedő gyerekek – az összes SMA beteg közel fele – nem érték meg a kétéves kort. A kérdező gyermeke nagy valószínűséggel nem ebben a betegségben szenved és a Dévény torna ragyogóan megoldja majd ezt a sírok hason dolgot.
2020. szept. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7, és szerinted csak akkor ellenjavalt? Nem.

Neurológus dolga megállapítani, hogy kell gyógytorna vagy sem és melyik típus javasolt, mert ezerféle van, nem csak a passzív Dévény.

2020. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!