Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutacs 1x1 cm egy hónaposan?...

Kutacs 1x1 cm egy hónaposan? Mekkora a baj?

Figyelt kérdés

Nagyon megijedtünk. Orvos még nem látta, csak a védőnő de ő azonnal koponya UH-t mondott meg sebészetet jövő hétre.

Mekkora lehet a baj? Vigyük el először a gyerekorvoshoz inkább? Nem tudom hogy jól mért-e a védőnő mert a babánk hosszára kevesebbett írt be egy hónaposan mint amivel született. 58 cm volt a születési hossz, most 55-öt mért.


2020. szept. 12. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:

A fiamnak 2x2-es volt. Nem rég zárult, majdnem 2 évesen. Semmi baja.

A védőnőd meg szerintem először rosszul mérte meg.

2020. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Vagy a kórházban rosszul mérték.
2020. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Másképp mérnek a kórházban és másképp a védőnő. (a kórházban szépen végigvezetik a testén a mérőszalagot, a védőnők általában nem, csak mellé teszik, így kevesebbet mér).

Elsőnek házi, úgyis kell beutaló a sebészetre.

2020. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kicsit kicsi, de nem biztos, hogy baj van.

A kutacs záródása 18 hónapos korra fejeződik be, de 6-8 hónapos eltérés is lehet.


El kell vinni az uh-ra, és mérni kell folyamatosan a fejét és a kutacsát.

Utalhat csontosodási zavarra, de egyáltalán nem biztos!


(amúgy van olyan ismerősöm, akinek emiatt többször műtötték a lányát. A kislánynak semmi baja, meg nem mondaná senki róla, hogy csónakfejűséggel született! Nem kell tehát aggódni. Még ha van is baj, kezelhető a probléma(

2020. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja kislanyom mar 1,5 eves de meg mindig majdnam 1x1es
2020. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1*1-essel született a lányom


Semmi baja


Senki nem is paráztatott...


Annyit mondott a védőnő, hogy nagyon kicsi... de ha x ideig van, akkor semmi gond.



1 éves korára már bezárt neki

2020. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4es válaszoló vagyok. Igen, nem biztos, hogy baj. Én is ezt írtam. Pont ezért kell figyelni, mérni. Hogyha idő előtt bezáródik, észre vegyék.
2020. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnak hasonlóan kicsi volt.

Teljesen ráparáztunk mi is. Pedig igazából tényleg az a lényeg hogy nőljön a feje, és ameddig akár tűhegynyire is nyitva van ennek nincs akadálya. Sőt ha bezárul sem feltétlen gond, mert a koponyavarratok mentén ugyanúgy tud nőni.

Így valóban a legjobb tanács hogy havi 1x mérjétek meg, hogy nőtt-e a feje. Ha a percentilisen rajta van és nincsenek nagy kilengések akkor nem lehet nagy gond.

Nálunk pl annak ellenére hogy pár hónaposan már csak ujjbegynyi volt a kutacs, kb 1 éves koráig volt nyitva. Igazából 9-10 hónaposan néztem utójára hogy érzek-e még ott valamit. Azóta nem aggódom. Szép nagy feje lett a gyereknek (1,5 éves ő már) pont tökéletes igazából.

Szóval ne aggódjatok ezen amig nem mondja orvos.


A hossz kérdés🙄

Szerintem ezeket amugy allandóan elmérik. Nekünk pl 55cm volt a születési hossz, és az 1 hónapos is🤦🏻‍♀️ Valaki elmérte az tuti, de hogy ki az sosem derül ki.

Úgyis fogod látni idővel hogy bizony nô mint a gomba, de ezeket a piciket tényleg nehéz am lemérni pontosan, én ezen sem aggódnék a helyedben, biztos rendben fejlődik.

2020. szept. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Azóta miujság veletek?
2023. máj. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!