Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezért én egy szemét anya vagyok?

Ezért én egy szemét anya vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. 22 hónapos a kisfiam, és most vagyok 7 hetes kismama. Szerettük volna nagyon a tesót.

A kisfiammal mindig is zűrös volt minden, nem volt átlagos baba sosem, rengeteget sírt, végigjártuk a neurológiát, gasztroenterológiát, DÉvény, Tsmt stb. Kb mindenki csak legyintett rá, hogy elkényeztetett, dackorszak, hasfájás, fogzás. Még nem beszél, fél a kortársaitól. Nevelési tanácsadóban valószínűsítik, hogy autista. (Több jel is utal rá).De még nem tudni milyen mértékben érintett. Hogyan tovább? Roh@dt nehéz vele az élet, egyre jobban érzem, hogy ez még csak a jéghegy csúcsa.

Megvallom őszintén, fogalmam sincs, hogy mit kezdjek a helyzettel, és elkeseredésemben azt találtam mondani a férjemnek, hogy egy beteg gyerek mellé nem akarok másikat. Azóta elég feszült a légkör itthon. Úgy érzem hogy kettészakadok, akarom a babámat, de közben a már meglévőt sajnálom, hogy tőle veszem el a lehetőséget egy jobb életre, ha megszületik a kicsi.


2020. szept. 16. 14:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Én azt nem értem,hogy miért most gondolkoztál el azon,hogy mi lesz a nagyobbal? A tünetek nem most kezdődtek.
2020. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%

Igazából nem értelek.

Miért lenne nehezebb a kisfiaddal mint eddig?

Eddig is akartatok babát a fiatok nellé, pedig nem volt egyszerű eset. Most h lesz róla egy papírod h ő kicsit nehezebben kezelhető, már nem is kell a tesó?

Miért?

2020. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy rossz anya! Csak nagyon nehéz ez a helyzet,amiben vagy. Megtudom érteni..vannak ismerőseim,akiknek van autista kisfiúk és csodálom őket,hogy bírják :( Meg aztán mire kimondják a diagnózist...ismimnél is 5évesen merték rámondani,a másik 3 éves és még csak tapogatóznak,de egyértelmű jelei vannak. Viszont kérdezz utána,nem akarlak riogatni,de ha fiú lenne a második is,akkor úgy tudom ez öröklődhet :( Ezt az orvostól kérdezd meg
2020. szept. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
57%
Én meg úgy vagyok vele, hogy magadtól ne vedd el a lehetőséget, hogy legyen egy egészséges gyereked is. Lehet a fiadnak is egyszerűbb lesz később, ha találkozik napi szinten normális viselkedési formákkal is. El ne vetesd a picit.
2020. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
63%
Első vagyok, nálunk is autista a legnagyobb, de ezt tudtuk,hogy úgy terveztük a jövőt. Nem teherbeesés után gondolkoztunk el,hogy mi lesz később,hanem előtte.
2020. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Az első válaszolóra nem reagálok.

A többieknek csak annyit, hogy inkább attól félek, hogy a fiam hogy reagál majd a kistesóra, és a vele töltött kevesebb időre. Sajnos nincs segítségem. A férjem reggeltöl estig dolgozik, nagyszülők, tesók messze.

A másik félelmem pedig, hogy a kicsi is lehet autista, vagy bármilyen beteg, és nem tudom, hogy birkóznék meg a helyzettel.

2020. szept. 16. 14:53
 7/26 anonim ***** válasza:
45%
Na akkor először egy prena vagy panorama tesztet csináltass, az kiszűri, hogy minden rendben van-e, persze autizmust nem, de legalább megnyugszol, hogy más baja nincs. Drága, de megéri.
2020. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
Pedig igaza van az elsőnek, mégha fáj is az igazság. A tudatos család tervezés része, hogy végig gondoljátok a helyzeteteket és mérlegeltek. Nem besikerült a kicsi, hanem akartátok. Akkor nem jutott eszetekbe mi lesz a naggyal vagy, hogy a kicsi is autista lesz?
2020. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagy rossz anya, csak a legjobbat akarod a gyerekednek. Az én ismeretségi körömben levő csajnak is van egy autista testvére és egy nem autista. Nagyon jól megvannak együtt, kialakult fokozatosan minden. Hidd el minden rendben lesz. Bízz benne, szorítok nektek :)
2020. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
55%

Biztos hogy nehezebb lesz a nagyobbal

Egyàtalán miért nem védekeztél hogy ne legyél terhes a másikkal?

2020. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!