Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj, ha 16 hónaposan...

Tényleg baj, ha 16 hónaposan nem beszél a kisfiam?

Figyelt kérdés

Mindent megértő, ingerkereső fiúcska. Ismeri a szavak jelentését, megmutogat mindent. Hol van a baba, lámpa, maci, hozd ide a telefont/ távirányítót. Ha nincs rajtam szemüveg, már hozza, hogy vegyem fel :)

Mutatja, ha szomjas, hozza a cumisüveget, ha éhes (tányér nincs előtte hagyva).

Minden érdekli, egyedül megy 1 hónapja a kismotorral. Azt mondanám, hogy olyan, mint a korabeli gyerekek.

Viszont, amit nagy fejcsóvákás közepette, lejegyzett a gyerekorvos, hogy figyelni kell:

Nem beszél szinte semmit, egyedül a "nem"-et tudja, és a mam, ha éhes. Mutogat, és "ööö"-t nyög mellé.

Alapszavakat sem mond, apa, baba, anya, mama. (Viszont utánozza az állatokat)


Fél a kortársaitól, nem nagyon akar játszani velük, csak messziről figyeli őket.

Tényleg már 20 szót kéne ismernie?? És ekkora baj, hogy nem beszél? A védőnő már azt is belengette, hogy esetleg agyilag nincs nála rendben valami. :(


2020. szept. 16. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Két éves kor után szokott beindulni a beszéd, sőt van, akinek csak három évesen.


Három éves korig nem is fog másokkal játszani, az ilyen pici gyerekek nem tudnak még egymással játszani, maximum egymás mellett játszanak, de nem együtt, közösen.

2020. szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Azt hiszem hogy 2 éves korára kell 15-20 szót mondania.

Az én lányom se mondott több szót ennyi idősen, sőt. El sem hittem volna hogy egyszer csak 1-2 nap alatt 20 hónapos korára vagy 30 szót mond 🤣 Szóval nem, nem kell aggódnod.

2020. szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy baj, az unokahúgom 12 éves, állandóan jár a szája, két éves elmúlt már, mire beszélni kezdett
2020. szept. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
A védőnő egy idióta. Egyáltalán nem kell beszélnie még ennyi idős korában. Az én legjobban, leggyorsabban fejlődő gyerekem is csak 1,5 éve kora után valamivel kezdett szavakat mondogatni, de akkor is még elég hibásan. 2-2,5 éves korára már mondatokban beszélt, de még ovi elején is volt 1-2 apró beszédhibája (ő,ű helyett ó és ú). A középső gyerekem, aki szintén nagyon okos amúgy, 2 éves koráig meg sem nyikkant, egyetlen szót sem tudott mondani. Mikor bölcsibe került, akkor kezdett el beszélni muszájból, mert ott senki nem értette, hogy mit akar. Akkor viszont azonnal tökéletes mondatokban, kristálytisztán. Be nem áll a szája azóta sem (20 éves). A kicsi valahol a kettő között volt.
2020. szept. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Jézus ilyeneket mondani. Ha a fiad mozgásfejlődése gyors volt az is okozhatja. Azok a gyerekek, akik korán tanulnak meg pl járni, gyakran beszélnek később. Hogy lenne már baj az agyával, ha mindent megért? Jajjj.
2020. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb 2-3 évesen kezdtem folyamatosan beszélni.
2020. szept. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

A hangutánzó szavak is beleszámítank a szókincsbe ennyi idős korban.Csak onnan tudom biztosan, hogy az én lányom azért nem küldték vizsgálatokra mert 1-2 szavát+ állatokat hangját utánozta. Így volt meg a 10-20 min szókincse 2 évesen,mert akkorra ,, követelmény" ennyi.Fiuknal elnezőbbek.

Lányom 9 hónapos korában járt,és már mondott szavakat is,amiket elfelejtett, aztán majdnem 3 évesen meg 3-4 szavas mondatokban kezdett beszélni kb 1-2 hét leforgása alatt.Nem gondolom hogy az orvosod valóban úgy gondolná, hogy baj van a gyerekeddel,mert 18 hónapos statuszon is csak 5 szót kérnek ami lehet hangutánzó is.

Majd ha 2-2.5 év környékén nem beszél, akkor aggódj, addig hagyd had fejlődjön úgy ahogy akar,tud.

2020. szept. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. szept. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, vegulis hogy alakult a beszed nalatok? Aggodok en is neha, remelem jol vagytok
nov. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!