Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukàk tapasztalatàra lennèk...

Anyukàk tapasztalatàra lennèk kivàncsi akinek a babàja nagyon le volt maradva a mozgàsfejlődèsben volt kèsőbb èrtelmi lemaradàs is?Milyen teràpia segített a mozgàsban?mikor hozta be a lemaradàst?Ti hogy èltètek meg lelkileg???

Figyelt kérdés
Ès persze az is èrdekel hogy mikor mit tudott kb vagyis mennyire volt vagy van lemaradva?Kèrlek vàlaszoljatok minnèl többen!

#lemaradás #mozgásfejlődés #11 hònapos csak kùszik #Mèg nem ül
2020. szept. 17. 10:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Voltatok neuropszichológusnál vagy fejlődésneurológusnál, akik meg is határozta a fejlődési kort?

Ha igen, el kellett hogy mondja, hogy az "értelmi lemaradástól" akkor kell tartani, ha több területet vizsgálva az átlagos fejlettségi szint kontrollról kontrollra rosszabb, úm. nyílik az olló, eltávolodik teljesen a kortársaitól.

Egyébként csak a címkéidből kiindulva akkora lemaradás nincs mozgásfejlődésben. 13 hónapos korig kell mászni. Az ülés pedig csak a mászás után várható el.

2020. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors hasznàlhatò vàlaszt!Igen voltunk neurològusnàl 9 ès fèl hònapos koràban!Akkor mèg nem kùszott előre csak körbe ,hàtra ès gurult ill.nègykèzlàb hintàzott ès nincs vele gond a neurològus szerint vagyis akkor mèg nem volt!Ami zavar azòta hogy nem utànoz semmiben szinte,tanítom neki az integetèst,tapsolàst stb de eddig nem sok sikerrel jàrtam!Egyèbkènt nagyon èrdeklődő,vidàm,figyel a nevère,ha valamire azt mondom neki hogy Nem akkor azt megèrti.Labdàzni szokott velünk az a kedvenc jàtèka ill több jàtèkàt is megfelelően hasznàlja!Olyan bizonytalan vagyok...
2020. szept. 17. 10:43
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tűnik úgy hogy lemaradt volna. Ha egy picit lassúbb azzal sincsen gond, ha meg úgy le lenne maradva, akkor már gyerekorvos, védőnő is szólt volna.

Nem kell hogy már kilenc hónaposan járjon. Ne a többi gyerekhez viszonyítsd.

Mondom ezt úgy hogy a kislányom 5 hósan állt fel. Most egy éves és a hamar felállás miatt jó pár problémája van (csípő, hát láb).

Amúgy a négykézláb hintázásból hamar elfog indulni négykézláb. :)

2020. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Most màr több mint 2 hònapja hintázik...
2020. szept. 17. 11:04
 5/28 anonim ***** válasza:

Rakj elé játékot, vagy valami érdekes tárgyat, hogy kinyúljon érte. Ha rájön, hogyan tud előre menni, elfog indulni. :)

3-as vagyok

2020. szept. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%

Sógor asszony gyereke 2 évesen is még csak négykézláb mászott. Nem is értem miért nem küldték el vizsgálatra, hogy még nem állt fel...🤷‍♀️Látszólag értette amit mondunk neki. Most már több mint 5 éves és szegény düddő.


Úgyhogy nem vagytok lemaradva a mozgással.


Mondom ezt úgy, hogy:

Bár én fiam 10 hónapos és már négykézláb szalad minden felé már több mint egy hónapja.Már feláll és segítséggel lépeget is. Inti a pápát, a nem szót is érti és még mellé rázza is a fejét. Ül magától . Tudja mi az a lámpa, a virág, TV, telefon, távirányító, csicska, cici, vauvau, mese, madárka, memme. (Ha éhes még mondja is hogy memme). Emellett apa, anya, mama, papa, pancsi pancsi, állatokat hogy mi és mit mond. Mutat tárgyakra, utánoz, puszit ad, hol macipuszit mikor kérem. Ha el kérem tőle a tárgyat ami a kezében van akkor odaadja a kezembe. Szeret bujocskazni, meg is keres mikor elbujok.Stb stb...Szóval nagyon sok mindent tud. De ki így ki úgy fejlődik.


Ne másokhoz mérd a gyereked, ő így fejlődik. Lehet lassabban mint az átlag, de majd eléri azt a szintet is amit kell.

2020. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
Csicska-csicsika akart lenni 😅
2020. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%
6, EQ=0. Ilyet beírni... Halkan megsúgom, hogy a 0-3 éves kor közötti fejlődés gyorsaságából nem lehet következtetni a felnőttkori IQ-ra.
2020. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
9%
Látom te gyereked is düddő, mi másért nem tetszik amit írtam... 😆
2020. szept. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
10%
Ja és egyébként a kérdező kérdezte hogy a válaszadók gyerekei hol tartanak a mozgás fejlődésben. Arról meg senki sem tehet, hogy a tiéd nem tud semmit sem! Talán foglalkozni kellene vele, nem pedig hülyeségeket írkálni a neten! 8-aska! 😉
2020. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!