Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik mostanság szülnek/szültek...

Akik mostanság szülnek/szültek, mikor fogadtok babalátogatót?

Figyelt kérdés
Született baba a családban 5 hetes, de nem engednek senkit még látogatni, és mig kitart a covid pánik nem is akarnak :(

2020. szept. 17. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Azért ez világjárvány idején szerintem egyértelmű,hogy nem kockáztatnak. Minél kevesebb ember van az 5 hetes baba közelében,annál kevesebb esélye van elkapni bármit is. És az is félő azért,hogy nehogy anyuka legyen beteg. Akkor ki látja el a picit? Ne menjen oda most senki,szerintem jogos.
2020. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Egy hét. Anyukámék a kórházban már másnap látogattak. Nyilván evidens nálunk, hogy tünetes, beteg ember nem jön, de ez covidtól független. De a férjem dolgozik, ő is hazahozhatja.


Viszont ha ők rettegnek, te nem tudsz mit tenni. Én így nem is szívesen mennék.

2020. szept. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem én is korlátoznám a dolgot. A nagyszülőket engedném azért jönni.
2020. szept. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

Én, egyetértek a szülőkkel.

Ha nem lenne a covid, akkor sem engednék senkit a pici közelébe 8 héten belül.

Főleg nem a téli influenza szezon előtt.

2020. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

A nagyszülök, tesók jöhetnének egyből.


Mások 3-4 hét múlva.


Értem, hogy féltik a pici babát, de ilyen alapon akkor most vagy egy évig senki nem láthatja majd?

2020. szept. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Március végén szültem.


Májusban mentünk a rokonokhoz

2020. szept. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Közeli rokonokon kívül nem nagyon lenne babanéző, mint régen. Szerintem teljesen érthető a szülők döntése.
2020. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk 1 hetes a pici, mikor hazajöttünk a kórházból, jöttek a nagyszülők. A férjem dolgozik, a fiam iskolában, miért korlátoznánk a nagyszülőket?
2020. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Nagyszülők rögtön jöttek, testvérek is. Nagymamákhoz mi vittük el, de nagy megnézték, 5 hetesen. Most 5 hetes múlt. Mást (barátok,kollégák)még én sem akarok a házba,míg nincs meg legalább pár oltása, de inkább azért macerás,mert nyűgös,hasfájós és kb.óránként cicin lóg vagy sír. Így nem sok értelme lenne. Ha kicsit már oldódik ez és elmúlik a kólika akkor érdemesebb jönniük,és nem az lenne,hogy jönnek látogatni én meg bent szoptatok a szobában akár egy órát is mert épp nyűgös és komfortszopizik. Lehet inkább ezért nem ideális még. A covidtól én is tartok kicsit,de tekintettel,hogy a férjem rendőr,anyám ápoló,anyósom meg tanár, így bármikor hazahozhatja valaki. Igyekszünk az alapdolgokat betartani ugyan,de burokban nem élhetek ketten a fiammal,legalább az apja mindennap érintkezik vele/velem.
2020. szept. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Februárban szültem.. a közvetlen rokonokat / nagyszülők, tesók/leszámítva 2-en voltak /anyukámnak 4 tesója van/


Ők 2-en is 4 hó után.


7 hónapos a fiam

2020. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!