Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a napirendetek egy...

Milyen a napirendetek egy 10-11 hónapos babával?

Figyelt kérdés
szeretnék ötleteket kapni h valamiből inspirálódjak mert a mi "napirendunkel" valami nagyon nem stimmel. Szeretnék változtatni csak nem tudom h gyezdjek bele 🤔

2020. szept. 19. 11:58
 1/5 Derwer ***** válasza:

10,5hónapos a fiam, én az Apa vagyok. Normál esetben:

8-10 között kel fel. Az első órában kakil és reggelizik is.

12-13óra között aludni megy, ami tart 1 esetleg 2 órát.

14-16 óra között ébren van.

16-17 óra között ismét alszik általában 1 órát.

18óra után ha tehetem elviszem triciglizni, vagy biciklizni 2órát.

20-21 óra között hazaérkezés majd fürdés.

21:30 körül altatás.

Éjjel pedig felébred még 3-8alkalommal, cicizik.


Persze mondanom se kell, minden rugalmas. ma pl 8kor ébredt, és 10kor aludt 45percet. a korai és kései délutáni alvás hosszát, van hogy felcseréli.

2020. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 10,5 hónapos.

Reggel 7 körül ébred, kap tápszert. Játék otthon, vagy séta/ügyintezés.

10-kor kap normál reggelit, ami vagy babamüzli, vagy gyümölcs gabonával, túróval joghurttal, vagy kenyér ezzel-azzal, esetleg egy kis rántotta. Azután alszik max egy órát, majd játék/séta. (hogy mikor megyünk sétálni, változó)

13:30 ebéd, néha már abból kap, ami mi eszünk, de többször még külön készítek neki, mindent elfogad. Van, hogy üvegeset kap.

Kis játék, majd egy órával az ebéd után kap 180 ml tápszert, azzal bealszik kb 2-2,5 órára.

Ha felkel, valamilyen tejpépet szokott kapni, ez olyan 5 körül szokott lenni.

Ilyenkor már az Apukája itthon van, úgyhogy elvannak együtt.

Mi nem fürdetjük kötelezően mindennap. Most még. Persze kánikulában volt, hogy napi többször is letusoltunk, de amúgy kb 2-3 naponta van fürdés.

Este 8-kor Apja berak egy kb 10 perces mesét, általában azt a régi Füles mackót. Az olyan lassú, nem túl színes, nagyon lenyugszik tőle az Apja mellé bújva.

Aztán ha vege a mesének, jön a tejcsi, mire megeszi, el is alszik. Kb fél 9-kor már alszik.

Éjjel nem kel fel.

2020. szept. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan az mint az 1-esnel, annyi különbséggel, hogy nálunk este 19:30kor fürdés, utána ici pici játék akár ágyba is és cici +alvás
2020. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

10 hónapos.

7-kor ébred, 200 ml tápszer.

Szabad program, játék, séta, bolt, posta, bank, stb.

10-kor tízórai általában könnyebb kaja. Zabkása, joghurt, darakása, gyümi, keksz.

Alvás 11:30-ig, ezalatt én megfőzök, kimosok stb házimunka.

12:30 ebéd valami főzelék husival, zöldségekkel.

Szabad program játék, séta, stb.

Alvás 15-16:30- ig, addig elmosogatok, felmosok, vasalok...

Apa hazaér, vele játszik, addig nekem énidő van. Jól ki is használom. Vagy éppen elmegyünk közösen vásárolni, vagy mamához stb.

19:30 fürdetés addig apa kikeveri a vacsiját, 250 ml tápszer. Majd mese és alvás.

Éjjel 2h felé felébred, és csak tápszerrel alszik vissza. Ilyenkor 200 ml-t eszik.

2020. szept. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4 vagyok uzsonnát kihagytam. A délutáni alvás után főzelék.
2020. szept. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!