Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kapjon reggelire szopi...

Mit kapjon reggelire szopi helyett? Segítség!!!

Figyelt kérdés
Volt már így valaki? Kislányom 10,5 hónapos. A születése óta ugy terveztem h 1 éves koráig fogom szoptatni. Miért? MERT!!! Szóval nem ez a kérdés...most a reggeli szopi elhagyása lenne a cél de azt azért szeretném h tejecskét igyon, viszont nem akarja elfogadni a tápszert. Azon kezdtem el gondolni h lehet most már nem is kellene erőltetni hisz nemsokára 1 éves és akkor már ihat akár rendes tejet is vagy azokat a junior italokat. De a szopit most szeretném elhagyni. Volt valaki hasonlóan h adott szilárd reggelit vagy esetleg tejpepet aztan be tudta vezetni h tejet is igyon reggel? Tudom h engem oviba is azzal költött nagymamám. A cumisüveget sosem fogadta el ezért a kezdetektől csőrös pohárból iszik...mit tanácsoltok? Ma lesz harmadik napja a próbálkozás...vegyek mas tápszert vagy hagyjam a fenébe?

2020. szept. 22. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
8 hónapos koruktól kaptak kenyeret/kiflit, sajttal, sonkával, virslivel (a húsosok 90% hústartalom feletti, jó minőségű termékek), friss zöldségekkel. A nagy 10, a kicsi 11 hónaposan hagyta abba a szopizást előtte.
2020. szept. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Anyatejes babám a kefírt és a naturjoghurtot imádja, azt szokott reggelizni. Belerakok 1-2 kanál gabonapépet, vagy kölespépet, vagy kap mellé a kezébe kenyérhéjjat.
2020. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam h először adok neki szilárdat és aztan próbálkozok meg a tápszerrel mert mikor a szopikat szilárdra váltottuk akkor gond nélkül ment...ti akkor nem is fogtok neki tejet adni később sem?
2020. szept. 22. 12:34
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Az én fiam már 1 éves kora előtt is kóstolta a tejet, de a mai napig nem itatom vele. Az ételekhez használom (tejbegríz) Biztos lesz amikor majd adok neki inni is, de én még nem akarom elválasztani, szóval a jövő zenéje.

Lényeg a lényeg nyugodtan bevezetheted neki a tejet.

2020. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hónaposak kenyeret, pépet esznek reggelire. Nem is értem a kérdésed igazából.
2020. szept. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell a reggelinek tejnek lennie ?
2020. szept. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ki lehet azt váltani “rendes” étellel is. Főleg ha már van fogacskája, de ha nincs nagyon sok jó bébiételt kapni. Rendes tejjel óvatosan, 1 éves kor alatt tejallergiát idézhet elő.
2020. szept. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam kefírt szokott reggelizni. Enyhén melegítve, nagyobb lyukú cumiból kapja. Ha nincs hozzá kedve, akkor kiflit/kenyeret kap. 9 hónaposan leválasztotta magát, csak rendes ételt kap, sosem volt tápis. Viszont tejet még nem kapott, holnap lesz egy éves. Mi megtartottuk, hogy a reggeli és a vacsi cumiból menjen, összebújva, meg legyen folyadékbevitel is (nálunk a víz totális szenvedés).
2020. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem! a reggeli az maradjon még az anyatej , tízóraira meg barmilyen szilard etelt kaphat amit megeszik es szeret . Én is ugy terveztem hogy 1éves korig fogom szoptatni de mar lassan masfel eves es meg mindig cicifuggo :D 4ragofoga jon egyszerre es nem eszik egyszeruen azota semmit csak a cici non-stop , félek ha elvenném tőle csak rosszabb lenne
2020. szept. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!