Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vakarja még mindig a...

Miért vakarja még mindig a nyakát?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos korától egy hónapon keresztül szenvedett ekcémával. Illetve ekcéma jellegű foltjai voltak az egész hátán illetve a nyakán. Doki írt fel neki szteroidos kenőcsöt, ami rendbe is hozta, viszont a nyakán visszatért. Ott megint kentem neki a szteroidossal, el is múlt neki megint és szerencsére vissza se jött azóta. Ez volt kb. 2 hónapja. Viszont a nyakát még mindig sokszor vakarja. Leginkább éjjel, mikor sírva ébred. Nagyon sokszor kel, bár én inkább a fogzásra gyanakszom. De mikor éjjelente felkel, vagy még félomban is vakarja. Mitől lehet ez?
2020. szept. 22. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Viszket az. Nem száraz a bőre?

A szteroidot felejtsd el, egy idő után OKOZZA az ekcémát, nem jó.

Ne használj öblítőt, allergizál.

És géllel kend be neki naponta. DM-ben többféle van.

Nekem is atópiás bőröm van és a krémektől is begyullad, a gél az jó, hidratál.

2020. szept. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem látom száraznak. De akkor nekiállok neki kenegetni.

Öblítőt egyébként nem használok már, kb. az volt az első dolog amit elhagytam, miután kijöttek a foltjai.

Köszi a választ!

2020. szept. 23. 04:21
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Lehet bármi műszálas, kicsit szúrós textil is, ami miatt vakarja.
2020. szept. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Meg még olajjal is lehet kenni, noname illatmentes babaolajjal.

A Johnson's baby olaj felejtős, allergizál, sőt olyan kiütésem lett tőle (levendulás), hogy éjjel az ügyeletre mentem vele ijedtemben, az orvosnak fogalma sem volt, mi lehet, később egy patikustól tudtam meg, hogy a Jbaby lehetett a ludas.

2020. szept. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem lehet hogy csak melege van és ez független az ekcématól? Nálunk is ha egyszerre sír és vakarja a nyakát a kislányom, akkor melege van.
2020. szept. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!