Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázásnál melyik módszert...

Pelenkázásnál melyik módszert alkalmazzátok?

Figyelt kérdés

Még nem született meg, de készülünk rá de láttunk több videót, és 2 féle képpen pelenkáznak az anyukák:

- az egyik mikor leveszi a régit, rögtön törli is az első felével a babát odalenn és azonnal vissza is hajtja alá, ezáltal nem látja a belsejét

- a másik fajta meg lenyitja, és megnézi, mi van benne, és abba gyűjti a törlőkendőket is


Az új pelus is egyiknél már be van készítve a gyerek alá, a másik meg csak akkor teszi oda amikor már adja is fel a gyerekre.


Melyik módszernek mi az oka, és mi az előnye, hátránya, stb? Ki melyiket preferálja, alkalmazza? Hogyan szoktátok a régi pelust levenni a gyerekről, és az újat bekészíteni/feladni rá?



2020. szept. 23. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Sosem néztem videót,tehát nem tanultam de én az a fajta vagyok,aki szétnyitja,felemeli a baba popsiját és mig kakis,addig gyűjtögetem a régibe a törlőt aztán félreteszem és berakom alá a tisztát
2020. szept. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Eleve meg kell nèzni a kakit, mert abból tudod leszürni h a pocijaba minden ok vagy nem, kèsöbb akàr kukacos kaka. Hàla Isten èn mèg nem lättam ilyet de minden megeshet...de le lehet mèg egy darabon törölni a pelussal..
2020. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Tiszta pelust nem tesszük a piszkos alá, mert garantáltan az is össze lesz kenve. :) Plusz a fenti okok is igazak.
2020. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Beteszem a tisztát alá, majd le nyitom megnézem a tartalmat és utána a nagyját lehúzom a pelussal, végül alá is hajtom. A nedves törlőt így is a koszos pelusban gyűjtöm csak oldalt dugom bele.
2020. szept. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Kinyitom, megnézem, törlök a pelenkával és hajtom alá. Utána törlöm popsitörlővel, és hajtok még egyet a peluson a végén. Közben végig alatta marad a felhajtott pelus, ha esetleg baleset történne. Aztán kiveszem és rakom a tisztát. Nyilván az a rövidke idő rizikós a régi és az új között, de egy rottyantás esetén esélytelen, hogy az újjal megközelítsem a gyereket, mert tiszta szar lenne azonnal.
2020. szept. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Először is ne pánikolj, nem kell vizsgázni pelenkázásból, és fogod rosszul is és jól is csinálni.Lesznek sz@r pelenkák, lesznek habzó popsitörlők,lesz piros popsi is amire ki fogsz próbálni vagy 5 féle krémet mire rájössz nektek mi válik be.Fog rögtön pisilni pelenkázás közben, és lesz nyakig kakás.Így nőnek fel a gyerekek.A legrosszabb legbénább napodon is TE leszel a Te gyerekednek a LEGJOBB ANYUKA.

Ne menj bele ennyire előre és ennyire részletesen a dolgokba, mert a gyerek fél éves korára megzakkansz,Főleg hogy ahány ember annyi félét mondd.Élj,élvezd a kisbabázást,és TAPASZTALJ.Bízz magadban, a saját megérzéseid a legjobbak.

2020. szept. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kicsibarany ***** válasza:
50%

A kórházban meg fogják mutatni, hogy kell csinálni, kérdezni is tudsz ha kell.

Otthonra a popsitörlő helyett én vizes vattát javaslok - mondjuk mi vattakorongokat használunk. A törlők olajosak és eltömítik a bőr pólusait.

2020. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
#7 nálunk (szeged) a kórházban nem mutatták meg autómatikusan. Kérni kellett mindent. Szerencsére egy többgyerekes anyával voltam, ő segített.
2020. szept. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Emlékszem mikor szülni készültem az összes videót megnéztem mindenről, amit csak a Szülőképző-től találtam. Aztán amikor meg lett egyszerűen elfelejtettem mindent! 😀

De ne aggódj, mielőtt hazaengednek megkérdezik, hogy jöjjön-e be védőnéni megmutatni a dolgokat, vagy sem. Na, ott tanultam meg, hogy nem kell ettől annyira félni. Ahhoz képest otthon úgy emeltem fel, mint a hímes tojást, borzasztóan féltettem. A pelusozást úgy csináltam, hogy kibontottam, belenéztem, letöröltem az elejével, és a pelusra tettem, majd bele a törlőkendőket. Aztán kivettem alóla, alá a másik pelus, majd rá az eleje, és “beragasztottam”. A lábaknál a fodrokat hajtsd ki, és vigyázz, hogy ne hagyj sok helyet, mert kipisil ha fiú.

+1: Egy mélyen alvó baba nem kel fel a pelenkázásra, ezért éjjel nem kell külön felkelteni, elég akkor átcserélni gyorsan amikor felébred enni. De mindenképpen cseréld éjszaka legalább egyszer, vagy eláztok! ;)

2020. szept. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!