Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha anya leszek, én sem fogom...

Ha anya leszek, én sem fogom észrevenni, hogy folyton a gyerekről beszélek és másoknak ez uncsi?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy ha valakinek babája születik, az hatalmas élmény és a gyerek egy állandóan az ember gondolatai között lévő kis lény, de azért aszurdnak erzem, hogy a gyerekes ismerőseim 95%-a csak a gyerekekről tud beszélni.


Nemrég jött pl. egy új kolleganő, 3 éves a gyereke,hát szó szerint másról sem beszél egèsz nap, minden témába belefűzi, folyton elnyom róla egy-egy sztorit. Mondok egy példát, múltkor beszélgettünk, mondtam, hogy kicsit fàj a fejem a fronttól és egyből elkezdte mesèlni, hogy az ő gyereke is erzekeny erre így reagál, meg úgy szokott tenni olyankor - szóval értitek. Mondok valamit, és ő belekezd egy sztoriba a gyerekéről.


Lehet, azért zavar ennyire, mert egy légtérben vagyunk 8 órában, és sokszor már nagyon unom a sztorijait hallgatni, de nem akarok bunkó lenni és rászólni.


De ugyanez van amúgy más ismerőseimmel, régi barátnőkkel is. Nemrég összeültünk a szomszédokkal, az egyik párnál van gyerek, hát komolyan az este fele azzal telt, hogy a gyerekről kellett beszélni. Már anyuka mondta is, hogy nem is mesél többet, mert tudja, hogy ez uncsi azoknak, akiknek még nincs gyereke, de csak folyton visszatértünk a témához, hogy micsoda csoda, satöbbi.


Én most várom az első babámat, és nem szeretnék ilyen idegesítő lenni. De gondolom mások sem akartak. Próbálok odafigyelni rá, hogy ne sokat beszéljek a várandósságomról, mert gondolom az is uncsi másoknak.


Most szerintetek ha valaki babát szül, akaratlanul is olyan lesz?



2020. szept. 26. 16:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy nem fogod észrevenni, igen. Mert az egész életed a feje tetejére áll, egyszerre imádod, merülsz ki halálosan, változik meg az életedben kb. minden, amivel eddig foglalkoztál. Igen, lehet, hogy nem fogod észrevenni, hogy az egyik legfontosabb dologról az életedben elképesztően gyakran fogsz beszélni. Figyeld majd meg magad! Amíg nem vagy benne, nem tudod, miről ítélkezel!
2020. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%

"Próbálok odafigyelni rá, hogy ne sokat beszéljek a várandósságomról"


Miért??? Miért akarsz másokat boldoggá tenni ahelyett, hogy teljességében megélnéd, amin épp átmész? :O Akinek nem érdekes, ne hallgassa+ Annyira nem bírom az ilyen "bocsánat, hogy élek és létezem és foglalom a teret, jaj, nem akarok mások terhére lenni" embereket. Én igenis sokat beszélek a gyerekeimről, mert imádom őket és ott vannak az életemben mindenhol. Akinek meg nem tetszik, tehet egy szivességet!

2020. szept. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
szerintem ha valakinek van élete, akkor az nem csak a gyerekről fog beszélni... nagynénéméknél is vannak kisgyerekek, mindkettőnél, de azért tudnak mesélni a munkájukról, a hobbijukról, el tudnak menni rendezvényekre, ha bemegyünk valahova vásárolgatni, akkor felnőtt osztályon nézelődünk, tehát vannak akik nem tűnnek el teljesen személyiségként létezni a gyerek után sem, de szerintem ez nevelés kérdése lehet (csak mert megfigyeléseim szerint, ha egy szülői ilyen, akkor annak általában a testvérei is)
2020. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Ja, az elején velem is ez volt, mindig csak a gyerekről tudtam pofázni. Jó mondjuk annyiban volt mentségem, hogy első baba a baráti körben is meg a családban is hosszú ideje, úgyhogy mindenki rengeteg mindenre volt kíváncsi amit első kézből meg is tudtam válaszolni. 🤷‍♀️ Utólag viszont néha nagyon idegesítő lehettem amikor 20 percig beszéltem a pelenkákról meg hasonló, kívülállók számára tökéletesen érdektelen dolgokról. A második gyereknél már sokkal jobban elengedtem ezeket, nem voltak olyan izgik újdonság hiányában. Mellette már nem csak túlbuzgó anyaként funkcionáltam hanem más felnőttes dolgokkal is foglalkoztam.
2020. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Én mindig igyekszem odafigyelni, hogy a gyerektelen barátokkal más téma is legyen a gyereken kívül. Bár elég nehéz, mivel 0-24-ben a gyerekkel vagyok együtt, erről szól az életem, én erről tudok mesélni. A gyerektelen barátnőm meg látástól vakulásig dolgozik, ő meg munkahelyi dolgokról beszél, projektekről, határidőkről. Nekem meg ez halálosan unalmas. De meg lehet találni mindenkivel az arany középutat, ami mindenkinek jó.
2020. szept. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálam szerintem ez azért alakult ki, mert egyrészt mindenki csak a babáról kérdezett, másrészt ez tette ki az időm 99 százalékát. Egy idő után már átállt az agyam csak erre, erőfeszítéseket kellett tennem, hogy másról is beszéljek. De ez múló jelenség szerencsére, ahogy nőtt a gyerek, visszaalakult.
2020. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Engem ennél már csak az zavar jobban, amikor a nagymamák unokázós sztorijait kell hallgatnom, miközben folyamatosan tolják a képembe a telefonjukat, hogy nézzem a kis drágát. Az első 15-20 képet még türelmesen megnézem, de fél-egy óra múlva már vörös a fejem. Nekem is vannak gyerekeim, unokáim, de sosem beszélek róluk. Még közelebbi ismerősöknek is csak akkor mondok egy-két szót, ha konkrétan rákérdeznek. Az én családom nekem fontos, nem valószínű, hogy mást is komolyabban érdekel a téma.

Ja, még azt figyeltem meg, hogy sokszor, ha az egyik mond valamit a gyerekéről, unokájáról, a másik még végig sem hallgatja, belevág, és meséli az ő családját. Nem tenném ki magam ennek.

2020. szept. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Nyugi, ez csak a mártír anyáknál van, akiknek a gyerektől megszunik az önálló élete és se a párjával, se magával, se a kulvilaggal nem foglalkozik. Gyerekes baratokkal szoktam beszelni a gyerekrol persze, de a gyerektelen baratnommel van mas tema is, sot.. Nekem is kikapcsolodas ha mas a tema.
2020. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

amúgy nem értem, mért tartozik a gyerek magánélete idegenekre... anya valahogy mindig összehozta, hogy ne ismerjenek minket az öcsémmel szóról szóra a munkahelyein...

mégis mit lehet mesélni nyolc órában egy gyerekről, ami abszolút nyilvános infó?! valszeg semit, szegény kölyök.

2020. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Sosem beszéltem csak a várandósságomról,most sem a gyerekemről. Pedig nekem tényleg ő az életem, egyedül nevelem,felborult az életem. De amikor leülök valakivel,találkozom barátaimmal, ugyanúgy beszélgetünk,érdeklődőm én is ahogyan ők. Ha kérdeznek persze válaszolok.
2020. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!