Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális fejlődés vagy túl...

Ez normális fejlődés vagy túl gyors?

Figyelt kérdés

Nincs egy normális mércém, mivel a lányom nagyon gyors mozgásfejlődésű volt. 5 hónaposan felállt, amiből később problémák lettek, ezért se szeretném ha a kicsi sietne. Viszont a kiskönyvbe leírtak csak iránymutatók, nem kőbevésett dolgok. Két hónapos és tartja már a fejét, és kinyúl a tárgyakért, és a szájába teszi. Ha hasra rakom már kúszás szerű dolgot produkál. Én ezt gyorsnak érzem.

Mit lehet tenni, hogy egy kicsit lassuljon a folyamat?



2020. szept. 29. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Ne tedd hasra! Ha majd át tud fordulni magától, akkor kerüljön csak. Nézz utána, hogy nem csorbultak-e a szabad mozgás elvei a babádnál. Videód nincs róla?
2020. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha hátra rakom akkor tekereg, próbál megfordulni, azt meg nem szeretném.
2020. szept. 29. 13:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lekötözni úgysem fogod tudni. Hagyd, hadd csináljon mindent a maga idejében. Ha kúszni akar, akkor úgyis fog. Ha emiatt a hátára rakod, akkor jövő hétre átfordul és utána fog kúszni. (Persze, ezt kis sarkítással írom). De tényleg. Hagyd
2020. szept. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Az én babám is csinálta ezt hason, ez csak reflex, le fog épülni. Végül 5 hónaposan kezdett csak kúszni, most 7 hónapos és még csak próbál mászni, nem állt még fel szerencsére. Nyugi, ez nem jelent semmit. Nyugodtan rakd hasra.
2020. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Visszatartani nem fogod tudni


Ami fontos lesz, hogy legyen mászás.


Időben keress fel szakembert, aki majd segít gyakorlatokkal, hogy ne maradjon ki mozgásforma.


Valószínűleg a nagyobbik nem mászott, vagy feszessé miatt állt fel hamar, ugye?

2020. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sűrű izomtónus a hátba. Volt helye kúszni, mászni is, de így is felállt 5 hónaposan. Emiatt a terhelés miatt a csípője is rossz, meg a háta. Ezért se szeretném ha a kicsi túl hamar kezdene bele.

Nem maradt ki a nagynál semmi, csak mindent nagyon hamar kezdett el. 3 hónaposan hátról hasra fordult, négy hósan kúszott, és 5 hósan mászott rá egy napra ült, és onnan egy hét múlva kapaszkodva felállt. :(

2020. szept. 29. 15:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok szakember de szerintem belefér. Leírom nálunk hogy volt a kicsivel. Pár naposan a fejét simán átfordította, nekem ez nem tetszett. 2 hetesen babakocsiban a hasa miatt szenvedett és úgy az oldalán kötött ki, hogy csak a babakocsi oldala fogta meg, hogy ne hason legyen. Elvittem dévényeshez. Tudni kell, hogy első gyerekem 1 hónaposan csak nehezen forgatta át a fejét hason és amúgy utált hason lenni. 2-3 hetesen a kicsi emelgette is már a fejét. Megnézték dévényesnél és azt mondták nincs gond vele, egyébként nagyon picike és könnyű is, így 1x véletlenül átfordult de nem volt tudatos és nem is tudná megismételni. Valóban majd 4 hónaposan csinálta legközelebb Beszélgettünk valameddig, ő azt mondta szerinte inkább az első gyerek volt aki eleinte lassan haladt. Viszont a naggyal se lehetett nagy gond mert mindig belefért az elvártba, ahol tartott. Sőt, 6 hónaposan nagyon beindult. A kicsi 2 hónaposan már könyökén támaszkodott. 7 hónaposan se kúszás, se ülés se állás nem volt úgyhogy nem mondanám, hogy gyors lett végül a mozgásfejlődése. 9 hónapos korig már tudta ezeket úgyhogy lemaradva sem volt azért.
2020. szept. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja a kúszás. Ösztönös, ezt biztosan tudom, hogy nem gond, még haladhat is egy kicsit.
2020. szept. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Itt egy cikk, érdemes elolvasni. A címe megtévesztő, nem is azért linkelem, hanem hogy a rátok vonatkozó részét hasznosítsd

[link]

2020. szept. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt nem írtam, hogy nem a lábaival tolja magát előre, ahogy kapálódzik, hanem az alkarján próbál előre fele menni. Nem rakok elé inkább semmit, mert addig vergődik így amíg el nem éri.
2020. szept. 30. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!