Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babával hogy telik...

2 hónapos babával hogy telik a napotok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
A rokonok és barátok màr jönnének látogatni, viszont nekünk semmilyen napi rutinunk nincs, nem tudom őket mikorra hívni. Az egész napunk a szoptatás és altatás körül forog,a köztes idő amíg játék van az kb. 40 perc, utána sírás altatás. Anyósom szerint rossz gyerek és fölösleges ide bárkit hívni. Más is van ilyen helyzetben? Mindenki azzal nyugtat, hogy 3 hónaposan vége lesz ennek.

2020. szept. 29. 19:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Ha aludt a baba, megnézték úgy :) egyébként nálam is anyós volt megsértődve, hogy csak szopott meg aludt a babám, és sose volt ébren amikor átjött. Meg hogy nem mentünk át ebédre amikor egy hónapos volt a baba... A hátam közepére sem kívántam. Most se nagyon, olyankor férjemmel felváltva eszünk az asztalnál, pedig már 7 hónapos. Az alvása épp most borult fel ismét, mert már a negyedik foga jön, s nagyon fáj neki. El kell keserítselek, ha ki is alakul lassan valami napirend, folyton változni fog. Nem lehet tervezni. Pl az én babám megérzi, ha menni akarok valahova, és csak azért sem úgy alszik, ahogy előtte egy hétig percre pontosan. Mindig ez van. Ez olyan, mint hogy mindig amikor nyaralni mentem, mindig akkor késett a menstruációm, hogy ott jöjjön meg 😆
2020. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A kisbabád nem rossz baba. 2 hónapos. Most született. A biztonság Neki az Anyukája, s a cicizés. Neki egyelőre ez a két biztos pont.


A szuperanyák imádnak fölényeskedni. Egyik füleden beengedem, másikon ki. Egészségükre.


Az én babám először 6 honapoan aludta át az éjszakát azért mert napközben nem tudott aludni. (A melleim reggelre betonok lettek .:) )


Hozzánk először 5 hónaposan jöttek látogatni. Nem szerettem volna, hogy korán jöjjenek, szerettem volna én is pihenni.

Kb.5 hónaposan volt az, hogy már 1 ideje stabilan tartotta a fejét, tudott játszani, én is belerázódtam az anyaságba, kezdett kialakulni valamicske rutin.


Ne félj nekik mondani, hogy még nem alkalmas. Nyugodtan mond nekik, hogy majd szólsz amint jöhetnek, s már nagyon varod a pillanatot, hogy láthassák. :)


Nekem is azt mondta anyósom és az anyukám is, hogy el fogom kapatni ha hagyom, hogy komfortszopizzon, adjak inkabb neki cumit. Ne hagyjam, hogy irányítson, blabla. Náluk más volt még a "divat".

Nem álltam le velük vitatkozni, megköszöntem a tanácsokat, de nem éltem velük.:)


Amikor a babádról és rólad van szó, nem gondolnám, hogy kellene aggódnod azon, hogy ki mit mond, kinek hogy teljesít a babája, ki mit fog gondolni.


Élvezd, hogy Anya vagy, élvezd a kisbabád jelenlétét és hangolódjatok össze. Majd mikor nagyobb lesz meghozza gyümölcsét.

8 hónapos a babám, de már most vannak közös dolgaink.

Nagyon örülök, hogy nem hallgattam másra abban , amit úgy éreztem, hogy helyesen csinálok.


Ne aggódj Kérdező, minden rendben lesz. Nagyon jo Anyuka vagy, s ezt nem cáfolhatja meg senki! A kisbabád egy tündéri baba, Te meg a világ szamara. :)

2020. szept. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%

Anyosod idejeben nem volt szokas igeny szerint szoptatni, o pedig vagy nem ismeri a mai ajanlasokat, vagy jobbnak tartja a regit. Tapszeres vagy idore etetett babaval konnyebb napirendet kialakitani, mint igeny szerint szoptatottal. Persze, nekem is van olyan baratnom, ahol mindket gyerek iszsz, megis csak 3-4 orankent kertek, es az ejszakaik is nagyon koran jok lettek. En feladtam, hogy barkinek megfeleljek, a ferjemmel kell csak egyetertenunk, a tobbiek velemenyet meghallgatom, meg szoktam kerdezni, anno ok hogy csinaltak, hatha kapok olyan otletet, amit ki is probalnek, aztan ugy csinaljuk, ahogy nekunk jo. Elso gyereknel osszevesztem tobb csaladtagal is teljesen foloslegesen, nemvaltozott a velemenyuk. Az enhozzaallasom viszont igen. Regen mindent magamra vettem, ma inkabb kerdezek, miert mondja, lehet, hogy aggodik, csak rosszul fejezi ki magat.


Regen azt gondoltam, en gyerekem, en nevelem, ne akarjon a nagyszulo beleszolni, ma kikerem a velemenyuket, es vannak dolgok, amiket ki is probalok. Van, ami nem jon be, es van, ami igen. Ajanlom Marshall Rosenberget, szuperek a videoi, konyvei, sokat tanultam belole.


Nincs olyan, hogy rossz baba. Olyan van, hogy az o gyereke idore kapott, kozben teaztattak, cumit kapott, cukros vizet, koran hozzataplaltak, elment a tej, tapszeres lett, neki vissza kellett elobb menni dolgozni (vagy nem, de volt teso kis korkulonbseggel), a kirhazban is mar szeparaltak a babakat, hamarabb megtanultak egyben tobbet aludni (aztan amint kimottek a kisagyat, vandoroltak volna at a szulokhoz ejszaka), stb. A sirasnak sem tulajdonitottak akkora jelentoseget, mint ma, nemhogy rogton reagaljanak ra, es persze az is lehet, hogy ezek kozul egyik sem igaz, hanem kifogott egy masik habitusu gyereket, mas ritmussal.

2020. szept. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, igazából megerősítettetek abban, amit eddig is gondoltam! Inkább bízok az ösztöneimben, és eldöntöm, melyik tanácsot fogadom meg :) a közeli hozzátartozók jöhetnek amikor akarnak, maximum éppen alszik a baba, a többiek pedig várjanak még egy kicsit!


7es, azért ezen jót nevettem.. 😅

2020. szept. 30. 12:17
 15/15 anonim ***** válasza:
2 hónaposak vagyunk , nekünk már van napirendünk : éjszaka alszik 10-11 órát , reggel 9kor kajcsi , utána 1 óra játszás majd 10 tól Fél2 ig alvás , utaná egészen estig játszás. Ne érezd magad rosszul vagy úgy ,hogy elrontottál bármit is. Ez teljesen baba függő! És nincs olyan ,hogy rossz gyerek! Az anyósod egy idióta , már bocsi! Ha látogatók mennek , ők is tudják ,hogy egy babát nem lehet programozni. Ha ébren van ébren van, ha nincs akkor nincs. Semmi problema. Szerintem ne stresszeld magad emiatt , majd kialakul. Hozzánk is jöttek látogatni amikor még nemvolt napirend , mondtam egy kb. Időpontot. Volt ,hogy épp ébren volt , volt ,hogy épp evett , de volt hogy pont aludt.
2020. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!