Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 honapos kisfiu nem beszel?

16 honapos kisfiu nem beszel?

Figyelt kérdés

16 honapos a fiam.

Annnyit mond,ha enni szeretne,hogy mamma,ha neha ugy gondolja azt is,hogy aja (az lennek en), cicceg a cicanak,hangokat ad ki ha szeretne valamit,mutatja mit szeretne,megerti,ha megkerdem, hogy hozza ide a cipot stb. Mindent megert mikor hova megyunk,de ezeken a szavakon kivul amit le irtam semmit se mond,nagyon ritkán masik szotag kicsúszik.

Mivel ujra varandos vagyok mindig mutatja hol a baba a hasamba,puszit ad neki,es mondja , hogy baba(mindenki baba neki).


2020. szept. 30. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
a fiúk később kezdenek beszélni, ha úgy gondolod, hogy mindent (sok mindent) megért és a hallásával sincs gond, egyelőre ne izgasd magadat. majd beindul a beszédfejlődés
2020. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Két éves kor után indul be a beszédfejlődés úgy igazán, nincs okod aggódni.
2020. szept. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Másfél éves kislányom sem beszél. Annyit mond, hogy nem,igen meg baba, mama. Az állathangokat tudja, érti amit mondunk neki, meg is csinalja pl.hozd ide a zoknit, ulj le szépen. Szerintem ez teljesen normalis. Ha azert irtad ki mert aggodsz, akkor ne tedd, nem kell. Nekem ő a 3.gyerekem. Az első ugyanez volt, 20 honapos korában indult meg a beszede, de ugy mintha mar előtte is tudott volna beszélni csak nem akart. 2 evesen mar mondatokban beszelt. A középső gyerekem meg 16 honaposan mar csomó szot mondott ki helyesen, rovid mondatokat. Énekelt stb.
2020. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Es nekem a a kozepso es a legnagyobb fiu, a legkisebb lány.
2020. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Nekem sem beszelt meg 21-22 honaposan sem. Meg annyit ssm mondott,h anya. Szegenyt akkor kellett bolcsibe adnom,ugy hogy nem beszelt,jo nagy cirkusz volt,nem ertette hogy nem hagyom el. Utana rohamosan nott a szokincse.
2020. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,nagyon aranyosak vagytok! :)
2020. szept. 30. 12:45
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

A kisfiad 16 hónapos, és már elkezdett szavakat mondani - az mindegy, hogy mennyit, és hogy milyen formában. Ilyenkor a hangutánzó szavak, állathangok is szónak számítanak, és a "mamma" is tökéletes az ételre. Teljesen rendben van ez 16 hónaposan, de az is rendben lenne, ha még ennyit sem mondana. :) Az a lényeg, hogy látod hogy megért egyszerű utasításokat, ki tudja fejezni (hangokkal, mutogatással) amit szeretne, tehát tud kommunikálni. A szavak majd jönni fognak. :) Nagyon sok kisgyerek van, akinél 2 éves kor körül indul be igazán a beszéd. Akinél még akkor sem, ott már azért érdemes megnézetni, nincs-e valami probléma a háttérben (pl. hallás), de 16 hónaposan a kisfiad teljesen az életkorának megfelelően kommunikál szerintem. :)

Az én kisfiam amúgy most 18 hónapos, és pont ebben az időszakban, 16-18 hónapos korában kezdett egyre több szót mondani. 16 hónaposan kb. ott tartottunk, mint mi, most a 18 hónapos státuszra viszont már 25 szót írtam fel, amit rendszeresen, következetesen használ. Szóval lehet, hogy hamarosan nálatok is látványos lesz a fejlődés. :)

2020. szept. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor nincs mitol aggódni,az a lényeg megerti amit szeretnek ,es o is egyre jobban kifejezi magat ahogy csak tudja. :) Koszonom!
2020. szept. 30. 14:04
 9/9 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Nyugalom, nincs ok az aggodalomra. A fiúk később kezdenek el beszélni, járni. Ezt tapasztalatból mondom, mert sok a gyerkőc körülöttem. <3 Eddig a megfigyeléseim alapján a fiúk 2 éves kor körül kezdtek el beszélni, addig 2-3 szót ejtettek ki, a lányok kicsit többet. A szellemi képességével a leírtak szerint nincs gond, tehát ez előbb, vagy utóbb menni fog. :) Sok sikert! <3

2020. okt. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!